Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy teljesen...

Miért van az, hogy teljesen hétköznapi dolgok erős szorongást okoznak?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok, hogy telefonálás, ügyintézés, orvoshoz menés vagy lényegében bármi ahol idegenekkel kell beszélni. Mindig félek, hogy rosszat gondolnak rólam, megszégyenülök.

De ha még is meg kell csinálni ezeket akkor előtte lévő nap végig bennem van a feszültség, alig alszok, erősen ver a szívem, gyomoridegem van stb.

Egyre nehezebb így az élet mit lehet tenni, hogy ez elmúljon?



2022. aug. 20. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Szociális szorongás/fóbia, averzív személyiség zavar is lehet. Hány éves vagy?
2022. aug. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz mindenképp menj el Ugyan ebben vagyok.
2022. aug. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok de már kb. 13 éves korom óta ez van. Pedig próbáltam tenni ellene pl. olyan helyen dolgoztam ahol sok ember volt meg próbáltam a félelem ellenére is megcsinálni dolgokat de következő alkalommal ugyanúgy előjön a szorongás. Kezdem azt hinni, hogy ilyen maradok örökre és már egy ideje csak csúszok lefele már alig mozdulok ki. Nem tudom miért nem tudok megváltozni.
2022. aug. 20. 17:31
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

1es, na meg a 2 es válaszoló vagyok, amiatt írom mert le lettem pontozva...

es vagyok, és szociális fóbiás

[link]

"a betegnek félelmet okoz a nyilvános szereplés, a nyilvános mosdó használata, a bemutatkozás, a telefonálás, az elpirulás, az izzadás, a megszólítás, a másokkal történő beszélgetés, látogatók fogadása, a mások általi megítélés, mások előtti írás, a felelés, a vizsgázás. A szorongás mértéke kiterjedhet az orvossal való találkozásra is, így nehezítve a kezelést."

2022. aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem is úgy alakult ki kb( bár én akkor vesztettem el az egyik családtagomat is ), ugye ez a kamaszkor is egyben ami eléggé "bezavarhat" a dologba
2022. aug. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána szociális fóbiának. És keress egy pszichológust, segíteni fog.
2022. aug. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Szociális fóbia.
2022. aug. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Most nem trollkodásból írom, de én is ilyen voltam és besokkaltam tőle ezért az egy maréknyi barátaimmal megbeszéltem hogy minden szombaton kocsmázni megyünk vagy házibuli. Vagy 3 hónapja bebasztunk úgy istenensen minden hétvégén és az a felszabadult érzés valahogy megmaradt józanul is. 100x kevesebbet szorongok azóta
2022. aug. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!