Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire egészséges ?

Mennyire egészséges ?

Figyelt kérdés

Lenne egy érdekess és furcsa kérdésem.

Mit gondoltok-lefekvéskor álmodozni és ábrámdozni,különféle sztorikat kitalálni bármiről,az normális?

Én pl,mikor lefekszem,mielőtt elalszom,sokszor elképzelek dolgokt,történteket szövök,aztán belealszom. De ez már nagyon rég megy.

Mondhatnám azt is,hogy van a nappali életem,vagy ez a reális életem,és van ez a másik,amikor visszavonulok a gondolataimba és ott élek.

Mennyire fordul elő ez veletek?



2022. aug. 23. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok. Nem gondoltam még arra, hogy ez beteges lenne. :D
2022. aug. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez tök normális, sőt, erre nevelek minden gyereket és felnőttet is óvónőként, hogy ha nem tud elaludni, képzelje el, hogy miről szeretne álmodni, aztán majd jön az alvás is.

Baj akkor van csak, ha az álmodozások átveszik a szerepet a hétköznapi teendőkben is. A fantázia világa fontos nagyon, menekülés is a valóság elől, kreativitás fejlesztő, és biztonságos hely, már ha nem épp felelős munka közben teszi épp az ember, pl. vezetés közben ne álmodozzunk vagy munka helyett se, ugye. De alvás előtt a lehető legjobb hely és idő álmodozásra és fantáziálásra, pláne csukott szemmel, hadd jöjjön a testet-lelket gyógyító álom is az álmodozás után, közben, az álomhajó, ahogy néha magamnak is szoktam hívni! :)

2022. aug. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Okés, akkor nincs velem baj😂
2022. aug. 24. 21:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!