Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A magányosság az valójában...

A magányosság az valójában egy fajtája a depressziónak?

Figyelt kérdés
Ez érdekelne, mert a kettő között elég kicsi a határ számomra. Mert aki depressziós az akkor is az ha van társasága vagy párja, házastársa. Viszont ami konkrétan nálam jelentkezik, azt másképp írnám le. Például egy hete voltam lagziban egy barátomnál akik már elköltöztek innen és az összes közeli barátom ott volt akik már elmentek másfele és jó volt őket újra látni, nagyon jól éreztem magam. Viszont azóta eléggé ilyen letargikus állapotban vagyok. Nekik mindegyiküknek van komoly kapcsolata, minimum 3 évesek, nekem viszont nincs senkim. És talán ez váltotta ki belőlem ezt az egészet. De nem csak most, már máskor is előjött belőlem ilyen érzés. Most viszont egész héten ilyen voltam, már másnap vasárnap is, igaz akkor a másnaposság is közrejátszott egy kicsit :D szóval nemtudom mi tévő legyek. Tudom azt egyszerű mondani hogy eredj el csajozni meg szedjél fel valakit, csak nálam ez nem így működik. Nem vagyok válogatós, nem akarom mindenből a legjobbat, de ha valakivel összeállok az legyen komoly, örökre szóló. Az ilyen pár éjszakás kapcsolatoktól kiráz a hideg, a hátam közepére nem kívánom. Ti mit tennétek a helyemben?

2022. aug. 27. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A depresszió betegség míg a magány egy állapot.
2022. aug. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen mi a kérdés?


Mi az a probléma, kihívás, amit meg szeretnél oldani?

2022. aug. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 grafno ***** válasza:
A par ejszakas kapcsolat az olyan volt mint a lagzi, 1x jol erzed magad es hazamesz. Ha hazassagra vagysz akkor ne hagyd abba 1 ejszaka utan es lagzin mond ki az igent.
2022. aug. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2: A kérdés az ami a fő kérdésben szerepel, a hosszabb részben csak körülírtam a helyzetemet.

3: Nemtudom hogy házasságra vágyok-e, először valakire akivel meglehet beszélni a dolgokat és van közös nevezőnk. Ez is a probléma, hogy manapság kevés olyan van aki hasonlóan gondolkodik mint én (és ellenkező nemű) de nem foglalt. Vagy csak én látom így? Az ilyen diszkóban felszedés nem az én világom. Nem mondom hogy nem lehet így tartós kapcsolatot találni de a legtöbb ilyen befuccsol. Lett volna lehetőségem ilyenre az évek alatt, de direkt nem mentem bele, nekem nem ilyen kell.

2022. aug. 27. 22:33
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Én úgy tudom, hogy a krónikus üresség, kín az ami egy mélyebb depresszió féleség...a magányosság az más. Egy depresszív hangulat az teljesen más, mint a depresszió. A depresszió az egy BETEGSÉG, hiába töltöd magadat fel pozitív dolgokkal nem érzel semmit semmitől,meg nem is múlik el magától és jelentősen életminőséget ront. Az az élet természetes velejárója, hogy valaki valamikor depresszív hangulatba kerül, lehangolt stb. Ilyen az élet. A depresszió más, szürkének látod a világot, ürességet érzel, nem tölt fel semmi, stb.
2022. aug. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%
Nekem a depresszió egyik tünete a nagyon durván elhatalmasodott magány érzet..
2022. aug. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!