Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az hogy a fizikai...

Miért van az hogy a fizikai bántalmazástól bepánikolok?

Figyelt kérdés
Ha filmbe látom akkor nem, de ha élőben akkor rám tör a pánik és a sírás.

2022. szept. 4. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

PTSD. Nyilván összekapcsolod valami traumával amit nem dolgoztál fel.


Ha az ember ilyet lát testközelből mindenkinek kényelmetlen de nem kezd el egeszséges ember pánikolni és sírni.

Remélem feltudod dolgozni.

2022. szept. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

Nem ptsd, egyszerűen csak bromi ijesztő, főleg a tehetetlenség.


Kihívod a rendőrt oké, és közben imádkozol, hogy neked ne essen az agresszor, amiért beleavatkoztál a konfliktusukba.


Én is nagyon parázok, mert meg sem tudnám magam védeni, ha a hülyéje úgy dönt, engem is megver.

2022. szept. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem ezzel nem vagy egyedül... Azért nagyon sokak leblokkolnak ilyen helyzetekben, főleg, ha sosem tanultak semmiféle önvédelmi technikát. Ha tanultál, az sem garancia, hisz a hirtelen ért stresszt előbb akut kezelni kell, túl kell lépni rajta, és úgy, higgadtan lereagálni a szituációt.

Azért ez egy embertpróbáló dolog...

Lehet, nem mindenki "jut el sírásig", de hiszem azt, hogy minden 10 emberből legalább 3-4 minimum részlegesen lefagy.

2022. szept. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom ki hogy van vele, itt most paran irtatok plusz kerdező.

Én boxoltam, kicsit kickboxoltam, thai boxoltam, de amikor előben láttam, hogy a másik kapja egy viii ker krimoban, az en szemem is megrandult. Semmi extra, csak reagal a test, az ösztöneid, idegrendszered. Minél nagyobbat/durvábbat kap az áldozat, annal inkább kijön a túlélési reflex. Sirasig nyilván valami durva fóbia miatt, de ha összerezzensz, az tök ok. A köztéri bunyó a nem ok.

2022. szept. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!