Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom eldönteni, hogy...

Nem tudom eldönteni, hogy szeretem vagy utálom magamat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sose tudtam eldönteni, bár még csak most fordult meg először igazán a kérdés a fejemben. Szeretnék lépéseket tenni és még többet változni, mert annak ellenére, hogy ég és föld a mostani és a pár évvel ezelőtti önmagam közötti különbség, még mindig úgy érzem, hogy ez a változás még mindig nagyon kevés. És tudom, hogy saját magamnak kell megfeleljek első sorban, de az, hogy még mindig távolodnak tőlem az emberek, azt azért mégiscsak egy elég erős jelnek tartom, hogy még mindig van valami elég nagy probléma velem, csak nem tudok rájönni, mi(k) az(ok), hol van(nak) a gyökere(i), és hogy hol vagy mivel kezdjem el kezelni. Mit tegyek meg első lépésként?

2022. szept. 6. 23:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, sajnos én is éreztem magam ilyen helyzetben, és ahogy olvastam a kérdést, nagyon átjött most.

Arra, hogy mit tegyél, egyszerű a válasz: szeresd magad...(és mondani könnyű tudom, de rá kell ébredni hogy ez az igazság). Mert ha magad nem szereted, úgy mástól se fogod érezni a szeretetet, mindig lesz benned egy gondolat, ami azt súgja a másiknak vagy önmagadnak nem vagy elég jó, és ez meg tud ölni egy nagyon nagyon jó kapcsolatot is két ember között.

Önmagadat kell hogy rávedd arra, hogy ezen változtass, ezt pedig úgy tudod megtenni, ha önmagadra figyelsz egy kicsit. Ne hasonlítsd a magad boldogságát másokéhoz, mindenkiben vannak ilyen érzések néha, a legmagabiztosabbakban is. Csinálj olyanokat amit szeretsz, légy aktívabb. Kelj korán, reggelizz meg, főzz magadnak valamit, olvass egy jót, játtsz, nézz filmet, szerezz egy kisállatot aki mindig ott van a nehéz percekben(ehhez viszont sok sok felelősség kell). Beszélj többet a családtagjaiddal.Csináld meg a hajad, öltözz fel szépen otthonra is ha van időd. Lehet butaságnak hangzik de ez tuti segít.

A legfontosabb, hogy mikor tükörbe nézel, ne gondolj magadról semmi rosszat, ne becsüld alá magad soha, és soha ne degradáld le magad szavakkal vagy gondolatokkal se magad se más előtt. Az emberek sajnos sokszor megunják tartani azokkal a kapcsolatot akik nincsenek jól magukkal, mert egy ideig lehet hogy próbálnak segíteni de sokára már azt látják nincs mit tenni s ebből elég. Voltak ilyen barátaim.


A kapcsolataidban ha gondok vannak, gondold át miben hibázol te esetleg, mert lehet hogy egy kicsit neked is alakulnod kell még, viszont persze tudom és tapasztaltam, hogy rengeteg hülye ember van, akikkel nem lehet mit kezdeni, szóval nem csak veled lehet probléma. Ezért ne vedd magadra ezt a súlyt. Próbáld meg kizárni azt az életedből aki negatívan hat rád, és légy barát a barátaidnak, szerelme a szerelmednek. De mindenképp előbb magaddal kell rendezned a dolgaidat, mert addig mással se fogod tudni. És én merem feltételezni, hogyha te ezt átgondoltad, akkor biztosan megérted amit mondani akarok ezzel az egésszel.


Egy szó mint száz, ez akarat kérdése, és a kitartó hozzáállásé. Senki nem jobb ember nálad, hidd el, mindenkinek megvannak a maga szarságai és semmivel sem többek vagy értékesebbek nálad, hogy ezért utálnod kellene magad.


Bocsi hogy ilyen hosszú lett, remélem elolvasod, és nem bántottalak meg semmivel. :))

21L/aki lélekben veled van és támogat!

2022. szept. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Azt elfelejtettem, hogy lehet arra lenne szükséged, hogy mástól kapj egy kis visszaigazolást, hogy érezd mások elismerését és szeretetét. Erre az a legjobb ha olyanokkal töltesz időt akit szeretsz vagy közel áll hozzád. Ne akard ezt egyik napról a másikra, ne sürgesd mert jön magától, ha valamit görcsösen próbálsz s nem jön össze, csak kudarcnak fogod fel, ami elszomorít. Kicsit gondolkodj lazábban erről. Gondolj a saját boldogságodra mert még mindig jobb ha egyedül boldog vagy, minthogy mással szomorú :p
2022. szept. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia! Nagyon köszi a tanácsot és a támogatást, egyáltalán nem bántottál meg semmivel!


Azt viszont elfelejtettem kiírni, hogy 22/F vagyok.

2022. szept. 7. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!