Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tudna segíteni?

Mester55 kérdése:

Mi tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Lassan fél éve, hogy disszociációval szenvedek, amiben benne van a derealizáció és deperszonalizáció. Az embereknek a jelenlétét egyszerűen nem érzem, és ha egy emberre ránézek, akkor egyszerűen nagyon rossz érzés tölt el. A környezetemet saját magamat és az embereket torznak és idegennek érzem, mintha nem is itt lennék, és mintha az emberek nem lennének valódiak, egyszerűen mintha csak én lennék az egyetlen. Járok pszichológushoz és pszichiáterhez is. Gyógyszer esetleg tudna segíteni?

2022. szept. 7. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Antipszichotikum!! azonnal menj el dokihoz, mert ez magatol nem fog elmulni! En februar ota szenvedek, es olyan szintu volt, hogy fel evig a sotet szobamban fekudtem. Most olanzapint szedek es azzal mar 90%os javulast ertem el.
2022. szept. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt kell kideríteni, hogy mitől lett derealizációd. Amitől lett, azt kell kezelni. Ha pl depressziótól, akkor azt, ha skizofrénia, akkor azt. Direktbe nincs rá gyógyszer, antipszichotikum, nyugtató segítHET. Nekem pl pont a nyugtató elvonástól lettek ilyen érzékcsalódásaim, erre eleve tilos újabb gyógyszereket bevenni.

Nézz utána a földelési technikáknak. Lényege nagyjából, hogy valóságos dolgokat kell csinálni, használni az érzékszerveket, és erre koncentrálni. Pl hideg/meleg tárgyakat tapogatni, mezítláb járkálni homokban, füvön, és figyelni, hogy milyen érzés. Jó a barkácsolás, szerelés, vagy pl legózás is.

Videójátékok, monitor, mobil nyomkodás kerülendő, mert súlyosbítja a tüneteket.

2022. szept. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem ez a technika szart sem ert. Nalam mar olyan szintu volt hogy feltem a sajat teszemben megmaradni, nem ismertem fel magam a tukorben, se a hangom se semmi.. ilyen szintu dpdr-en nem segitenek ezek, csak az AP.


1es.

2022. szept. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
testemben*
2022. szept. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!