Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandó szorongástól hogyan...

Állandó szorongástól hogyan lehet a legkönnyebben megszabadulni?

Figyelt kérdés
Akik ebben a helyzetben voltak, érdekelne a véleményük. Előre is köszönöm a válaszokat!

2022. szept. 10. 14:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
Gyógyszerrel és beszélgetòs terápiával egyidőben.+ relaxációs módster és/vagy mindfulness meditáció.
2022. szept. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm, beszélgetős terápián már voltam egy párszor, de elegem lett belőle, mert mindenki ugyanazokat mondta, amiket már eddig is tudtam. A mindfulness meditációt meg kipróbálom, hátha az segít. Soha nem szorongtam életemben ennyire, mint az elmúlt fél évben. Pánikbetegséggel kezdődött, amit sajnos egy félreértés miatt én idéztem elő, de szerencsére a rohamokat már kinőttem, már csak ettől a szorongástól kellene megszabadulnom valahogy...
2022. szept. 10. 15:10
 3/26 anonim ***** válasza:
Van valami konkrét dolog, ami szorongást okoz?
2022. szept. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Régebben nem voltam szorongós, a stresszt is jól bírtam, mindent próbáltam lazán venni. Most meg úgy érzem, mintha indokolatlanul szoronganék mindenen, amin valójában nem kellene. Estére mindig leszoktam nyugodni, de napközben valamiért folyton érzem belül a "nyomást".
2022. szept. 10. 17:43
 5/26 anonim ***** válasza:
71%
Mozgás, relaxáció, meditáció, hobbi segíthet.
2022. szept. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
40%
Ugyanez van párommal is. Én most az étkezésünkön próbálok változtatni, tudom, hogy hülyeségnek hangzik, de állítólag sokat számít. Sok zöldség gyümölcs. Valamint el akarom vinni étel intolerancia vizsgálatra, hátha kiderül ott is valami.. igazából neki erős migrénje is szokott lenni, múltkor így indult a pánik és a szorongás, most kb olyan mint egy depressziós:(
2022. szept. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Sajnálom és remélem, hogy mielőbb kigyógyul ebből az állapotból a Párod is.

Igen, nekem is azt mondták, hogy hagyjam el a glutént, pedig nem mutatta ki, hogy érzékeny lennék rá. Tejtermékeket nem fogyaszthatok, csak kecske- és kókusztejből készülteket. Hisztamin-érzékenységem sincs, most még egy hónapig a tojást is kerülnöm kell, ezt egy Voll-állapotfelmérésen mondta egy természetgyógyász.

Nekem ezt az egészet egy gyomortükrözéses lelet indította el, mert a szövettannál azt írták, hogy bevérzés és ettől beparáztam, hogy fekélyem vagy daganatom lenne, pedig valójában az a szövetre vonatkozott és nem a gyomrom vérzett be és még egy lapáttal is tettem rá, mert elkezdtem ezzel az egésszel foglalkozni az interneten, mint egy hipochonder. Mint utólag kiderült semmi baja nem volt a gyomromnak, de még annyi eszem se volt, hogy megkérdezzek egy hozzáértő orvost, csak mentem a saját fejem után. Most meg emiatt nem tudok jóizűen étkezni, mert amint elkezdek enni, rögtön úgy érzem, mintha fájna a hasam, pedig most már tudom, hogy minden rendben van, de ezt is a psziché okozza, ebben biztos vagyok. Amint abbahagyom az evést, rögtön el is múlik. Nagyon aggaszt ez az egész, mert régebben nagyon jó étvágyam volt és most meg fogytam is vagy 8 kilót, mert ennék én, ha úgy tudnék, mint régen.

2022. szept. 10. 18:32
 8/26 anonim ***** válasza:
58%
Igen a glutén elvileg minden betegségnél olaj a tűzre, én se ehettem, amikor be volt gyulladva a pajzsmirigyem. A többi étel is olyan, amit valóban nem ajánlanak, ha valami bajod van, erről én is olvastam egy könyvben. Emiatt reménykedem, hogy hátha ezen is segíteni fog az étkezés.. egyébként ebben is nagyon hasonlítotok, párom is kb hipochonder, egy egyszerű torokfájástól is be tud pánikolni.. mi nem tudjuk mitől jött ez az egész, viszont az apukájának ugyanez van, lehet hogy örökölte.. nem tudom.
2022. szept. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Sajnos én nem örököltem apámtól a higgadtságot, pedig Ő aztán tényleg lazán vesz mindent, magas vérnyomás, koleszterin szint, hamarosan szürke-hályoggal műtik és mégsem pánikol. Egyébként az is eszembe jutott, hogy én tavaly tavasszal átestem a COVID-on és lehet az is közrejátszott a pánik kialakulásában, mert korábban nem voltam ennyire ijedős...

Sok mindent kipróbáltam már: akupunktúra, Access Bars kezelés, metamorf masszázs, Manna cseppek, ASEA víz, homeopátiás szerek, de sajnos kifogytam az ötletekből. Bár a rohamok megszüntetésében lehet, hogy ezek segítettek :)

2022. szept. 10. 20:03
 10/26 A kérdező kommentje:
Most éppen a Reikivel próbálkozom, hátha az kivisz ebből az egész őrületből...
2022. szept. 10. 20:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!