Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valószínűleg szűzként fogok...

Valószínűleg szűzként fogok meghalni a felfogásom miatt, mindenki azt mondja, hogy ez nem normális. Tényleg nem lenne az?

Figyelt kérdés

Mindjárt 23 éves nő vagyok. Az egész gyerek és tinédzser korom abból állt, hogy a fiúk bántalmaztak. Általánosban csak csúfoltak, középiskolában pedig napi szinten bántottak fizikailag és mentálisan. Megvertek, leköptek, megrúgtak, volt amelyiket le is videózták. Nem volt senki aki megvédjen tőlük. A lányokkal is voltak problémáim, minekután rendszeresen kibeszéltek, és nem fogadtak be maguk közé, mint egy ,,rút kiskacsát", de ők legalább nem vertek meg.

Mostanra kikupálódtam, annyira más vagyok, mint évekkel ezelőtt, mikor utoljára láttak, hogy sokan fel sem ismernek, akikkel most futok össze évek után. Időközben rengeteg udvarlót is szereztem. Volt, hogy az egyik iskolai bántalmazóm könyörgött a bocsánatomért, hogy elhívhasson egy randira.


Ez lenne a háttérsztorim tömören, amire erős a gyanúm, hogy nagyon is hozzájárul az életemben valamihez, ami eddig akárhány emberrel beszéltem, nem normális; hogy nem akarok lefeküdni senkivel. Sem férfiakkal sem nőkkel. Még csak egy csókig sem jutottam el eddig senkivel. És nem azért, mert nem volt rá jelentkező, vagy nem volt rá alkalom, hanem mert undorítónak találom. Undorítónak tartom a szexualitást, a csókolózást, ha megpróbálok egyikről is fantáziálni, hányni tudnék. Ha a valóságban lennék rákényszerítve, hogy szexuálisan érintkezzek valakivel, biztos vagyok benne, hogy traumaként élném meg. Szóval én abban a hitben éltem, hogy ez teljesen normális rám nézve, ha a körülményeket vizsgáljuk, amiben felnőttem, és nekem nem is lett volna gondom azzal, hogy szűzként fogok majd egyszer meghalni. Egészen pár hónappal ezelőttig, amíg a pszichológusommal fel nem jött ez a téma, és kijelentette, hogy nagyon nem oké, hogy cölibátusban élek, és ennyi idősen nekem már elkéne kezdenem arra is koncentrálni, hogy párkapcsolatom legyen, mert hogy az ,,kizökkentene a komfortzónámból" és lehet jót tenne. De nem akarok párkapcsolatot, az érintkezéssel és szexuális dolgokkal jár, mindkettőre képtelen vagyok.


Azóta már volt ez téma köztem meg a családom/közeli barátaim között is, és mindenki osztja a pszichológusom véleményét, miszerint nem normális így élni, és legalább meg kéne próbálnom valakivel, mert ez így ,,szomorú".


Csak az a vicces az egészben, hogy ezt én nem látom se nem szomorúnak, se depresszívnek, se semmi negatívnak, szimplán csak olyan érzésnek, amivel lehet együtt élni. A sok éves iskolai bántalmazás emlékeit így tudom eltemetni magamban a legjobban, úgy érzem. Kíváncsi lennék mások véleményére is ezzel kapcsolatban



2022. szept. 10. 18:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Nem normális! Egyelőre maszturbáljál,hát ha meg jön a kedved.
2022. szept. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
64%

Szia. Szerintem teljesen normális, hogy ennyi bántalmazás után írtózól az emberi érintkezésektől, főleg ha valóban senkire nem támaszkodhattál és nem segített senki éveken át.


De az én kis személyes véleményem szerint, bízzunk benne, hogy egyszer találkozol egy olyan valakivel aki kivált belőled más érzéseket, egyszer egy kollega, vagy olyan ember aki sokáig van a közeledben és kiismered, eltűnnek ezek az érzések, ha nem is mindenkinél talán annál az egy személynél nem fogsz írtózni attól hogy érintkezzetek, mert már megismered annyira, hogy nem bántana sose.

2022. szept. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%
Ha esetleg meggondolod, és mégis megpróbálnád milyen a szex, keress meg nyugodtan, türelmes és figyelmes vagyok, sok tapasztalattal.
2022. szept. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
A gyerekek kegyetlenek tudnak lenni egymással, sajnálom hogy keresztül kellett ezen menni. Szerintem is különös, hogy valakit ennyire taszítson a szex, de ez nem baj ha ettől boldognak érzed magad. De az se biztos hogy a bántalmazások miatt alakult ez ki, lehet valami más is a háttérben.
2022. szept. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Phoney ***** válasza:
81%

Ezzel az egésszel nem az a nagy baj, hogy szűzen fogsz meghalni, vagy hogy undorítónak tartod a szexualitást, hanem az oka a baj. Mélyen még mindig tisztán él benned mindaz az a rémálom, ami "undorítóvá" teszi a számodra, de Te csak ennyit érzékelsz belőle, meg bizonyos halványodó emlékeket. 23 évesen véletlenül se hidd azt, hogy most már egy életre stabil a személyiséged, és minden szépen így fog maradni.


23 éves korában az ember általában pont ott tart, hogy mindent elfojtott, eltemetett, amit saját magában korábban gyűlölt, rettegett, stb., és azt hiszi, hogy az mind nincs többé. De van, és ha közben semmi nem változtat rajta, akkor szépen megvár.


Még a mentális betegségek nagy részére is igaz, hogy "teljesen normális rám nézve, ha a körülményeket vizsgáljuk, amiben felnőttem", de ettől még nem normnális és nem is stabil az állapot, amit okoztak ezek a körülmények.

2022. szept. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Egészen más okokból, de én is szűz maradtam (a negyvenes éveim közepén ez már aligha változik), nincs ebben semmi tragikus. A modern nyugati kultúra a pénz és a szexuális élmények hajszolása körül forog, és minden állítólagos szabadságszeretete és tolerantizmusa ellenére az egyetlen, amelyik nemigen tolerálja a szüzességet. Nyilván nem szerencsés, ha csak trauma vagy betegség miatt marad valaki szűz, de akar szabadon választott, akár nem, jobb párkapcsolat nélkül élni, mint rossz kapcsolatban, vagy szerelem nélkül, jobb híján ellenni valakivel, hogy így teljesítsünk egy társadalmi elvárást.

Kissé szakmaiatlannak érzem a pszichológusod részéről, hogy megmondja, mit kellene tenned, azt hiszem, átgondolnám, mennyit segített eddig, és ha nem ez az egyetlen probléma vele, elgondolkodnék a váltáson. Ilyen esetben azzal nyaggatni egy nőt, hogy a viszolygása ellenére pasizzon, kicsit olyan, mint arra kényszeríteni egy nőt, hogy erőszakból fogant gyereket szüljön meg.

Fiatal vagy, az ismerőseim közt vannak férfiak is, nők is, akik jó pár évvel idősebben veszítették el a szüzességüket, akár a te hozzáállásod is változhat még, de nyilván nem az unszolástól fog. Az sem kizárt, hogy te a traumáid nélkül is aszexuális vagy demiszexuális lennél, nem vagyunk egyformák.

2022. szept. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 NTBS ***** válasza:
31%
Megoldás szakemberhez fordulni.
2022. szept. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Így is boldog és teljes életet tudsz élni.
2022. szept. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Hát... Szerintem sem normális, mert a szexualitásnak rengeteg előnye van, rengeteg örömet lehet vele átélni, és a szeretetnek is az egyik legerősebb kifejezésformája. Az, hogy jelenleg nem vágysz rá, az nem azt jelenti, hogy neked legbelül, mélyen nincs rá szükséged, hanem azt, hogy a traumák miatt minden emberi érintkezéstől véded magad. A pszichológusoddal egyetértek abban, hogy idővel jót tenne, ha elindítanál egy párkapcsolatot, de szerintem te erre még nagyon nem állsz készen. Azt kéne kibogozni, hogy a traumák miért váltották ezt ki belőled, és valahogy ezt kéne feloldani. Nem lesz könnyű, és biztos, hogy hosszú folyamat lesz, de megéri.


Én is a traumáim miatt nem merek senkit sem közel engedni magamhoz, és én még komfortosan is érzem magam így, viszont hosszú távon marha egészségtelen a magány, és bár nem "vágyok" haverokra, mégis tudom, hogy kellenek.

2022. szept. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem teljesen normàlis az is ha valaki nem akar szexet. Igen ,ritka manapsàg egy olyan tàrsadalomban ahol ahogyan az előző kommentekben ìrták mimden a szex ,pénz,drogok körül forog.De nem mondanàm abnormàlisnak. Viszont én azt mondom ,hogy ha van egy olyan udvarló aki szimpatikus és nem bànt téged , kedves stb Én a helyedben adnék neki esélyt. Legbelül mélyen te is vàgyhatsz egy kis intimitàsra különben nem ìrtad volna ki a kérdést. Sokáig fiú létemre én is undorodtam az egésztől 20+ évesen lett csak baràtnőm és azóta szükségem van a pajzànkodàsra. Nem a tàrsadalmi elvàràsok miatt hanem magam miatt mert ìgy van meg a lelki egyensúly. Remélem tudtam segíteni
2022. szept. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!