Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet ez kezdődő deperszonaliz...

Lehet ez kezdődő deperszonalizáció/derealizáció?

Figyelt kérdés

Kb. 5 hónapja kezdődtek a tünetek. Nagyon fura érzéseim vannak, nehéz leírni.

Az első szembetűnő tünetem, hogy az időérzékelésem nagyon felborult. Tudom milyen nap van, milyen év, hanyadika, ilyenekkel nincs bajom, szimplán az akár tegnap vagy tegnap előtt vagy esetleg még régebben történt események, dolgok olyannak tűnnek, mintha ezer éve történtek volna. Emlékszem minden történésre, csak nem fogom fel, hogy mennyi idő telt el azóta. És ez általános már.


A másik, hogy sokszor azt érzem, hogy csak történnek a dolgok maguktól, én mint egy robot ösztönösen cselekszem, de fejben teljesen egy másik világban vagyok. Mintha álmodnék, a látásom alkalmanként leromlik, mintha egy üveg mögül látnék és érzékelnék mindent.


Lecsökkentek az érzelmeim, hálistennek a családom és a párom irányába nem, de mondjuk egy munkahelyi szituáció teljesen érdektelen számomra.


Tehát olyan, mintha itt se lennék, mintha nem tudnám megélni a dolgokat, az életemet.

Neurológusnál voltam, mri-n voltam, organikus eredetű elváltozást nem sikerült kimutatni. Pszichológusnál még nem jártam.


Lehet, hogy kezdődő vagy akár már régebb óta jelenlévő dp/dr-rel küzdök?



2022. szept. 12. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha 5 hónapja kezdődtek, akkor már dúsan benne vagy. Amúgy tökéletesen leírtad a DP-t, hivatalos tájékoztatókban sem tudják szebben.

Mivel millió + 1 dolog okozhatja, az ártalmatlan dolgoktól a halálos betegségekig, ezért nem mennék bele ebbe.

Maradjunk az eredeti kérdésnél. Igen, ez DP, és nem, nem kezdődő hanem jól kifejlett.

2022. szept. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt. Nem tudom mi okozhatja, stesszes evem van nagyon, kezdodve tavaly novembertol, gyenge panikbetegseg jeleit is felfedezem neha magamon.

Betegseg nemtudom mi okozhatja, azert is irtam, hogy mri illetve neurologiai vizsgalat negativ.

2022. szept. 12. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!