Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szoronghatok ilyen...

Hogyan szoronghatok ilyen szinten?!

Figyelt kérdés
17 vagyok, a nap minden percében szorongok, félek, az egész testemben érzem a szívverésem. Nem beképzelem, több mint fel eve ez megy hol jobb hol rosszabb. De ez most olyan szintű jelenleg hogy beveszek 3db 0,5-ös frontint, le vagyok szedálódva de ugyan úgy szorongok a semmin és még a pulzusom se megy lejjebb. Persze ez nem először van így, csak már ide írom ki mert nem tudom már máshova, se a pszichológusom se a pszichiáterem se vett túl komolyan. Deperszonalizációm is van mellé ami rárak egy még ekkora lapáttal. Fél éve egyetlen napom se tudtam élvezni. A szivem 3 hónapja vizsgálták és makk egészséges. Erre valaki mondjon mar valami magyarazatot mert nem ertem ez mitol lehet meg mindig fel ev tulgondolas utan sem. Ez egy nagyon durva posztraumas stressz lenne? Mert csak erre tudok gondolni. Ambulans lapomra. panikzavar es depresszios epizod lett irva. De ha magamat megfigyelem akkor ptsd-re hasonlit a legjobban. Memoriam az szornyu, legalabbis en annak elem meg. Az idoerzekem se jo, koncentralni se nagyon tudok. Floxetet szedtem 1 honapig, de mar majdnem 2 honapja egy darabot nem vettem be mert meg szarabbul voltam tole, de meg mindig erzem hogy bennem van, ez is jo kerdes mikor urul ki es all vissza az agyam a normalisra. A hozzaertok valaszat nagyon nagyon megkoszonom. Szep napot annak aki elolvasta!

2022. szept. 13. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon sajnalom, hogy ilyen rossz allapotban vagy, foleg 17 evesen. Nekem 18 eves koromban kezdodtek hasonlo tunetek, es nekem tenyleg traumatol. De nekem nem csak a szivem dobog erosebben, es nem csak a memoriam, meg a koncentraciom rossz, hanem neha meg ugy is erzem, mintha nem lennenek gondolataim, es faradekony is vagyok. En nem talaltam meg megoldast, de en is jarok szakemberhez. Szorongasnal ez biztos, hogy tobb egyebkent.


A frontin nekem se segitett, azt en is probaltam. A meditacio neha enyhiti a tuneteim, de nem nyujt tartos megoldast. A sportot probaltam, az se igazan hasznal. Vettem be antidepit is, az volt az egyetlen ami javitott az allapotomom, de a gondolkodasomon az se segitett. Nagyon szivesen segitenek, mert tenyleg szornyu helyzet, de en se talaltam megoldast meg, pedig 4 eve keresek :(

2022. szept. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Nem PTSD ez.

Pánikzavar, szorongás

2022. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Nekem 20 éves koromban 2018 októberében jelentkeztek ilyen tünetek: elég intenzív tenyérizzadás, 150 körüli pulzus, pánikrohamok, hányinger, extrém félelem, menekülésvágy stb, míg végül aztán 2018 decemberében a pszichiáter generalizált szorongásos szindrómát diagnosztizált nálam. Ha az orvos nem diagnosztizál ptsd-t akkor azt jelenti, hogy nincs ilyen betegséged. Nem bántásból írom, teljesen értem, hogy félsz, de ez csak a félelmed lehet szerintem, én is sokáig attól rettegtem, hogy szívinfarktust fogok kapni, de nem így lett.

Olyan is volt tizenéves koromban, hogy attól féltem, hogy mi van ha skizofrén vagy épp kényszerbeteg vagyok, de nem, ez szorongás játéka. Egy generalizált szorongásos, mindenre szorongással reagál. Hasonló lehet ez pánikbetegeknél is, szerintem.

De tapasztalatból mondom, hogy jobban leszel, de ehhez el kell fogadnod a diagnózist.

Most 24 éves vagyok, abban a fázisban, hogy leteszem a gyógyszert végleg. Jelenleg 2 hete nem vettem be. A gyógyszernek amit szedtem, amúgy is lehet szorongás, mint mellékhatása, nem tudom, hogy a te gyógyszerednél, lehet-e ilyen mellékhatás. Én Scippát szedtem.

Nem vagy egyedül, az idő és az akaratod sokat fog segíteni. 2018 októberétől számítva emlékszem nekem is kellett, egy 6 hónap mire kezdtem jobban lenni. Gondolkodtál azon, hogy pszichológust válts? Szüleid, testvérek hogyan állnak hozzá ehhez? Én anyám nélkül már nem élnék, rengeteget beszélhetek vele erről.

2022. szept. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Én is ilyen szorongással küzdöttem/küzdök. Nekem az antidepresszáns segített plusz frontin és pszichológus. Nem szűnt meg sajnos,de egy kicsit jobb lett. Antidepresszansnak kell minimum 2-4 hét mire elkezd hatni addig csak felerősíti a tüneteket. Meg sokat is kell velük kísérletezni ha az egyik nem válik be,akkor ugyanez a procedúra egy másikkal. Pokoli
2022. szept. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnállak Benneteket, el tudom hinni mennyire rossz, mert én is borzalmasan szorongok a nap szinte minden percében, azonban én skizofréniával küzdök
2022. szept. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet enyhiteni a szorongast. Csak jol kell megvalogatni az eszkozoket. Nem tudom, h mi lehet a betegseged, ha nem panikzavar. Ptsd-t azert meg ne varrd magadra, en azt hittem cptsd-m van, mert a tunetek nagyon sokat lapolodtak azzal ami nalam van. Vegul kaptam egy szemelyisegzavar diagot pszichologusnal, ami nagyon hasonlo tuneteket produkal kivulrol nezve. Emellett pedig az pszichiaterem generalizalt szorongassal kezel.

Fiatal vagy meg nagyon, es sajnalom h mar ilyen koran megfoszt a mentalis allapotod attol, hogy boldog legy es onfeledt elvezd az eleted. Elkeserito tudom, h probalkozol jobban lenni es nem jon ossze. De ne add fel, nincs kobe vesve, hogy az elso gyogyszer a tuti koktel. Rengeteg fele gyogyszer van,emiatt pedig remeny, es ha raszanod az energiadat es es meg kicsit felaldozol, akkod tuti talalsz valamit ami neked jo. A frontinrol pedig jo lenne leszokni, foleg ha nem hasznal, ha pedig muszaj akkor szedd. A gyogyszer amit emlitettel nem ismerem, lehet antidepi nem neztem utana, de jah, antidepit kell megprobalni, ha kell tobb felet, es turelmesen varni h elkezdjen aprankent hatni. En 4 honapja szedek antidepresszanst es mar hat, de meg mindig nem tokeletes, mert vannak szorongasos rohamaim ritkan, meg pont 1 hete jott vissza kicsit az az extrem szorongas. de fenyevekkel jobb passzban vagyok, mint voltam, igaz boldogga se tett. A gyogyszer nem csodabogyo.

Kezdj el sportolni valamit az is tud segiteni, meg koffeint keruld, aludj eleget.

A memoriaproblem meg koncetracios nehezsegek tipikus szorongasos zavar tunet, nem ptsd specifikus, ha azzal hoztad osszefuggesbe. Nalam mikor krizisbe kerultem a kezeletlen szorongasom miatt, akkor mar 3 percig nem tudtam a figyelmemet osszpontositani es fen.tartani. Egy pokol volt, ideges voltam 0-24.

Egyebkent miert erzed ugy h ptsd-d van, tortent veled valami traumatikus, amit nem tudtal feldolgozni? Miert erzed ugy h az orvosod es a pyzichologisod nem vesznek komolyan?

2022. szept. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Korb: Felfelé a lejtőn - esetleg
2022. szept. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!