Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Deperszonalizáció/derealizáció...

Deperszonalizáció/derealizáció megjelenhet különösebb trauma nélkül?

Figyelt kérdés

Stresszes időszakot élek meg hónapok óta, súlyos hipochondria miatt szinte konstans félelemben. De olvastam, hogy a DPDR gyakran valami trauma, szeretett ember elvesztése, bántalmazás stb. miatt jön elő.

4-5 hónapja küzdök DPDR-re hajazó tünetekkel, súlyosabban DR tünetekkel. Lehetséges, hogy a stresszes életmód és hipochondria miatt alakult ki nálam?



2022. szept. 14. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem csak lehetséges, hanem egyenesen biztos, hogy a stressz miatt van neked. Ez az 1. számú ok. A másik a szorongás, pánik, ami lényegében stressz.
2022. szept. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor ha jól értem, ez bent ragadtam egy spirálban. Szorongok, pánikolok, stresszelek mert nem vagyok jól, emiatt méginkább nem vagyok jól, ami miatt stresszelek. Szuper...

Van ebből kiút?

2022. szept. 14. 12:28
 3/5 anonim ***** válasza:
terapia + gyogyszer!!!
2022. szept. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam 10 évnyi stresszelés után jelent meg, de szereket is fogyasztottam
2022. szept. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Ugyan ebben vagyok, ha gondolod írj privát üzenetet, megpróbálok segíteni.
2022. szept. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!