Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha vérvétel alapján (Synlab)...

Ha vérvétel alapján (Synlab) magas a szerotonin szintem, de közben generalizált szorongásom van, szedhető antidepresszáns? Tudom, hogy igazából ebből nem derült ki, hogy az agyban hasznosul-e a szerotonin.

Figyelt kérdés
2022. szept. 14. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Akkor szedhető antidepresszáns, ha valamilyen orvos felírja. Ha nagyon magas a szerotonin szinted, az szerotonin szindrómát jelezhet. Mit szedsz? Vannak panaszaid? Mondtad az orvosnak?
2022. szept. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, hogy szerotonint milyen célból mérnek a vérben, de az én szerény tudásom szerint a szerotoninnak az idegrendszer szinapszisaiban van hangulat befolyásoló szerepe.

Érdemes lenne utánanézned, hogy a vérben lévő magas szerotonin mit jelent.

2022. szept. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Neurológus irt fel Scippát, de akkor ezt a szerotonint még nem tudtam.. próbáltam utánanézni, de sokkal nem lettem okosabb. Igazából folyamatosan szorongok, agorafóbiám van és esetenként pánikroham.. nehéz így bármit is önállóan csinálnom és ez szörnyen zavar.. rákérdezek majd a háziorvosnál hátha tud valamit mondani rá.
2022. szept. 29. 12:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Olvass ebbe bele, hátha találsz valamit:


[link]

2022. dec. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező kell szedned gyógyszert?

En is szeretném ellenőriztetni a szerotinin szintet, antidepi előtt

2023. márc. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem szedek, eddig sem szedtem. De be fogok jelentkezni egy pszichiáterhez, aztán majd ha ő ír valamit, akkor belevágok terápia mellett.
2023. jún. 4. 15:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta?
dec. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!