Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Fél éve szenvedek agybajokkal. Jártam neurológusnál, mri-n, volt mini mental tesztem, órateszt, minden negatív.

Mégis brutál szarul vagyok, utóbbi időben jöttem rá, hogy depreszonalizáció/derealizáció tüneteket produkálok elég erősen. Nem folyamatosan, de minden nap előjön. Hónapok óta. Főleg a derealizáció része. Időérzékem nulla, a tegnap előtti nap hetekkel ezelőttinek tűnik, a reggeli dolgok tegnapinak. Robotnak érzem magam, a testem autopilótában működik, a gondolataim meg a világ végén vannak. És még más egyéb tünetek, nem is ez lenne a kérdésem lényege. Két hét múlva megyek pszichológushoz, hálistennek.


A családom (a páromon kívül) támadóan és negatívan áll a dolgokhoz. Úgy vannak vele, hogy egészséges vagyok, mert minden negatív. Tehát nincs bajom. Ha mégis elmondom, hogy nagyon nem vagyok jól, akkor támadnak, szedjem össze magam, semmi bajom nincs, bemesélem magamnak.

A háziorvosom is családtag, ő az egyetlen, aki próbál segíteni.


Nagyon rosszul esik tőlük, úgy érzem nem támogatnak, ezzel csak rátesznek egy lapáttal az amúgyis állandó stresszre és félelemre, amiben élek manapság.


Aki hasonló tüneteket él meg, nektek a család hogy fogadja?



2022. szept. 17. 16:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Vérképet is csináltak? Vas, D vitamin?


Családot nem lehet választani, de ha így állnak hozzá inkább nem tartanám velük a kapcsolatot. Extra stresszorok.

Párt lehet választani és nekem ő nem tűnik valami támogató/odaadó partnernek. Fel is út le is út. Bíznia kéne benned és segítenie.


Deperszinalizáció ellen segít a sport, valami kardio: úszás/futás. Futás jobb. Méghozzá azért mert beindítja a vérkeringést az agyban is.

2022. szept. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!