Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A meditáció/pszcihológus...

A meditáció/pszcihológus tényleg segíthet a szorongáson/pánikrohamon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár hónapja kezdődött, hogy elég sokszor 80-110 a "nyugalmi" pulzusom, erős szorongással mellé, azóta 2x volt "pánikrohamom" is, (nem diagnosztizálták, de erős gyanúm, hogy az volt). Voltam kardiológián valamint vérvételen, ott nem találtak semmi eltérést (patyolat a labor is és a kardiológiai EKG+ultrahang is) szóval egyáltalán nem szervi a gond, így marad a mentális valami. Háziorvos nem írna még fel rá gyógyszert, lévén "még fiatal vagy hozzá" (25f), és lehet csak élethelyzeti okai vannak (ami elég esélyes, mostanában elég sok minden bejött egyszerre... (szakítás, édesanyám betegsége, iskolai gondok, munkahelyváltás stb)). Így viszont maradnak a gyógynövények, amik általában eddigi tapasztalatok alapján nem sokat segítenek. Valahol olvastam/hallottam, hogy a meditáció segíthet ilyesmi helyzeteken. Ez valóban igaz? Vagy jobban járnék valami féle pszcihológust felkeresni? Elég rossz ez így, nem tudok elmenni szórakozni, edzeni, nem tudok felmenni az autópályára, mert nagyon durva szorongás fog el. Itthon elvegetálok, boltba el tudok jutni, ha nagyon kell városon belül is, de ez akkor sem állapot, pláne, hogy eddig soha semmi ilyesmi bajom nem volt. Csak szeretném vissza a "régi" életemet.


Előre is köszönöm! :)



2022. szept. 20. 19:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: Nagyon változó, néha napokig jó, semmi gond, utána napokig meg megint borzasztó, és "életképtelen" vagyok. Megfigyeléseim alapján ha valami társaságban vagyok, akkor ott nincs ez (gondolom nem figyelek rá), valamint az utána napokban mintha jobb lenne.
2022. szept. 20. 19:39
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Pont erre találták ki a pszichológust. De ha súlyosnak ítéli, nem kizárt, hogy emellett gyógyszer is fog kelleni. És jó lenne, ha lennének barátaid, akikkel szóba tudnál állni.
2022. szept. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Vannak, napi szinten beszélek is velük, találkozgatunk is ha úgy van.
2022. szept. 20. 19:48
 4/13 anonim ***** válasza:
Pszichológus, sport (kardió 3x/hét 1 óra!), helyes táplálkozás, alvás, stresszorok egyenkénti leépítése. Nekem ezek segítettek. És persze az idő…
2022. szept. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Szerintem mindenképpen próbáld ki a meditációt YouTube-on biztos találsz ehhez valamit. Ha pedig ez nem működik akkor jobban jársz ha felkeresel egy szakembert. Kitartást!
2022. szept. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


#4: Járok el kondiba ha jól vagyok, viszont ha már alapból úgy indul a nap, hogy szorongok és magas a pulzusom akkor egész nap off, mert megemelek bármit és máris 150 fölött jár.


#5 Köszi, ránézek :)

2022. szept. 21. 17:42
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát gyógyszerre ne a háziorvos tegyen. :D Jézusom....mentális problémára inkább pszichiáter, és akkor legalább nem szorongásoldót kap mindenki szorongásra. Az meg külön vicc, hogy 25 fiatal...engem rárakott a pszichiáter rögtön, és bánom nem hamarabb, rengeteget segít.

Egyébként ha csak amiatt alakult ki nálad a szorongás, mert perpill az életkörülményeid ilyenek abban is rengeteget tud segíteni egy pszichológus. Meditáció alatt pedig autogén tréninget keress youtubeon. Nekem pszichológusnál tartott foglalkozáson ez segít, de vannak élethelyzetek, mikor kevés.

Pszichológussal járnál a legjobban, mert a szorongás/pánik mögött van az igazi probléma, ami még visszakísérthet később, és azt kell megszüntetni.

2022. szept. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem még azt, hogy ha úgy látod a mentális állapotod az életminőségedet rontja, diszfunkcionál a mindennapokban, az egyértelmű jel arra hogy szakemberhez fordulj.
2022. szept. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
Pszichológussal beszélgetős terápia + mindfulness meditáció segíthet
2022. szept. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%

Autogén tréning relaxációs módszer, nem.meditáció.


Meditációból a mindfulness igazoltan hatékony.

2022. szept. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!