Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusom azt írta a...

A pszichológusom azt írta a szakvélemémybe hogy "pszichopátiás arculat" Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Mármint tudom mi az a pszichopata, de ilyenkor mire gondolt amikor azt hogy "pszichopátiás arculat"?

2022. szept. 21. 17:07
 1/8 A kérdező kommentje:
*szakvéleménybe
2022. szept. 21. 17:07
 2/8 A kérdező kommentje:

*azt írta

UI: 17 éves voltam amikor megkaptam ezt a szakvéleményt, nem tudom ez mennyire lényeges ugyanakkor nem diagnosztizálnak személyiségzavarokat 18 éves kor alatt

2022. szept. 21. 17:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, hogy rendelkezel antiszociális személyiségjegyekkel. Nyilván ez egy szakvélemény, nem egy diagnózis, tekintve hogy 17 évesen kaptad. De nem túl professzionális a pszichopata kifejezés.
2022. szept. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként a szakvélemény elkészülte előtt beszélgettünk különböző teátrális személyiségzavarokról, és ő borderline-ra utalt amikor arról volt szó hogy nekem mim lehet. Bár az is érdekes hogy borderlinet mondott érzelmileg-labilis személyiségzavar helyett. Csak mert úgy tudom hogy magyarországon így diagnoztizálják...
2022. szept. 21. 18:19
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem történt véletlenül elírás? Lehet azt akarta írni, hogy "pszichopatológiás arculat", mert ez jelentheti azt, hogy rnedelkezel személyiségzavaros jegyekkel, de 17 évesen még nem kaphatsz diagnózist. A pszichopátia és a pszichopatológia nem ugyanaz. A borderline egészen más, mint az antiszociális személyiségzavar, lehet, hogy látott benned borderline személyiségvonásokat.
2022. szept. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most 19 vagyok. Ez két éve volt. Akkor elkövettem egy súlyos bűncselekményt ami miatt fél évet ültem és ez a pszichológus igazságügyi pszichológus volt. Nem írt el semmit mást soha, nem hiszem hogy ezt elírta volna...
2022. szept. 21. 22:30
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Akkor valószínű, hogy az antiszociális személyiségzavarra gondolt. Ettől még nem vagy pszichopata vagy ilyesmi, csak ha elkövettél egy bűncselekményt, akkor az átlagnál jellemzőbbek rád az antiszociális vonások. 25 éves korig még fejlődik az agy, úgyhogy még kinőheted az impulzivitást. Ha érdekel, akkor keress fel egy pszichoterapeutához, bár én nem vagyok a címkézés híve.
2022. szept. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%
súlyos bűncselekményért hogy ültél fél évet?
2023. febr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!