Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőttként mit tegyek, ha...

Felnőttként mit tegyek, ha nem kaphatok autista-diagnózist? (lent)

Figyelt kérdés

Bár felnőttként abszolút stimmel minden, de volt általános iskolai tanárokat illetve édesanyám kérdezték meg a gyerekkori leírásommal kapcsolatban akik szerint átlagos jó gyerek voltam. Semmi rendkívüli.


Emiatt viszont nem felelek meg a kritériumoknak.


Mindezek ellenére úgy érzem mégis az ASD-spektrumon vagyok. De így teljesen elveszve érzem magam, mert nem tudom mi nem 'jó' velem. Sehova se tartozom.



2022. szept. 21. 17:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%
Miért lenne fontos ezzel a diagnózissal azonosulnod?
2022. szept. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Azért mert ha pl jelentkezek egy állásra és az interjún elmondom, hogy nekem a társas kapcsolatok nehezen mennek, akkor jó lenne ha mondhatnám, hogy autista vagyok. És úgy talán elfogadnák.


Így diagnózis nélkül nem tudok papírt mutatni arról, hogy nekem ez problémát okoz.

2022. szept. 21. 17:52
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
És hogy kérdezték őket? Ez a hivatalos teszt volt?
2022. szept. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Ha van papírod, akkor is hülyén néznek, kirúgnak miatta, ez a gyakorlatban semmit nem ér.



És igen, sokan vannak akik megtabulták ezt elrejteni mások elől, és emiatt nem tűnik fel.


Esetleg kérj egy második véleményt, nagyon hyakori hogy ezt félre diagnosztizálják, különösen lányoknál, mert a kritérium fiúkre volt szabva.

2022. szept. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
Ha autista vagy, akkor nem csak felnőttként "stimmelnek" a tünetek, hanem kisgyerek korodtól kezdve valószínűleg észrevették volna, hogy valami szokatlan a viselkedéseden. Persze nem biztos, azért, amit a négyes is ír, de jó eséllyel feltűnt volna valakinek. Ha most nehezen megy az ismerkedés, a társas kapcsolatok, annak ezerféle más oka lehet, nem csak autizmus. Tényleg kérj egy második véleményt, de azok alapján, amit itt leírtál, az is elképzelhető, hogy valami más okozza a tüneteidet.
2022. szept. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%

"Azért mert ha pl jelentkezek egy állásra és az interjún elmondom, hogy nekem a társas kapcsolatok nehezen mennek, akkor jó lenne ha mondhatnám, hogy autista vagyok. És úgy talán elfogadnák."

. Szerintem egy laikus számára sokkal ijesztőbb az, hogy valaki autista, mert annyi tévhit kapcsolódik hozzá. Pedig ha csak annyiról van szó, hogy nem mennek a társas kapcsolatok, de amúgy a munkát el tudod végezni, akkor a végeredmény szempontjából irreleváns, hogy autista vagy-e vagy sem.

2022. szept. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Kései Sirató ***** válasza:
90%
Ne akarj ilyen papírt, a munkáltató szemében ez nem előny, mindenki másnak nagyobb esélye lesz, így csak akkor vesz fel, ha nem lesz más jelentkező.
2022. szept. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
27%
Amit tehetsz, hogy keresed az autisztukus felnőttek társoságát, és tanulsz tőlük hasznos tippeket, pl hogyan ne égj ki, hogyan kapj meg minden vitamint ha bizonyos ételeket képtelen vagy megenni (pl gyümölcs nagyon gyakori probléma), hogyan alakíts ki rutinokat, amikkel egyszerűbb az élet.
2022. szept. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttként ennek kétféle haszna lehetne: kaphatsz sdókedvezményt, ami a minimálbér 5%-a, illetve egy-két multinál van a társadalmi felelősségvállalás jegyében lehetőségük autistáknak álláshoz jutni (de ők súlyosabb esetek, akik leblokolnak, ha a folyosón ki kell kerülniük valamit, nem pedig olyan határesetek, akiknek kepeszteniük kell a diagnózisért).

Az állásinterjún mondd el, hogy te ilyen vagy, ez nem azt jelenti, hogy bárkit utálsz vagy lenézel. Ha olyan a céges kultúra, hogy ez gond, akkor inkább derüljön ki, mielőtt munjába állbál náluk, ha meg nem gond, értékelni fogják az egyenességedet.

2022. szept. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

Ezzel az a probléma, hogy a tanárok, főleg az általános iskolaiak, nem tudnak minden egyes diákra jól emlékezni, különösen ennyi év távlatából. A szülők memóriája sem tökéletes - az enyémek például sokszor azt sem tudják megmondani mit ebédeltek tegnap előtt -, ráadásul annak a generációnak az autista valami kettyós fogyatékos. Azt sem tudják mi az, de szégyen lenne, ha a gyerekük ilyen diagnózist kapna. Tagadnak, hazudnak, megszépítik a problémákat. Szerencsére lehet kapni diagnózist nélkülük is.


Aki pedig nem érintett az autizmus témában, az duguljon el, ne okoskodjon, hogy minek diagnózis, stb.

2022. szept. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!