Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az miért van, hogy akkor is...

Az miért van, hogy akkor is haladni akarok a teendőimmel, ha még bőven időben vagyok?

Figyelt kérdés

Pl van egy határidő 2 hét múlva (privát dolog, nem munka) és már tegnap este is nehezen tudtam elaludni, mert még nincs kész. Nincs elintézve.


Az agyam folyton nyugtalan és igényli azt, hogy minden el legyen intéve, rendezve legyen. Azonnal. Akkor is, ha nem kell kapkodni és nyugodtan élvezhetném is a szabadidőmet.



2022. szept. 23. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
14%

Ez azért van, hogy irigykedhessek rád :D időnként ennek ellenkezője miatt vagyok bajban, és nem tudok aludni.

A szüleid nem vártak tőled túl sokat, vagy valami ilyesmi?

2022. szept. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
Szoktak lenni más kényszer tevékenységeid is és szokatlan költekezési szokásaid?
2022. szept. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Kényszeresen túlizgulod. Valószínűleg van OCD-d is. Ha azt megoldod akkor egy új perspektívával fogsz a teendőidhez állni. Mert egy alap stressz normális, azért lesz elvégezve a munka. De ha 2 héttel azelőtt már aludni sem tudsz.. Az már nem ok.
2022. szept. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez inkább OCPD mint OCD, csak próbálná meg még jellemezni magát hogy illik-e rá.
2022. szept. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Most rákerestem, és ez az OCPD-dolog nagyon illik rám.

Ennek jobban utánaolvasok még.


Egyébként hogy lehet ezt nekiállni leküzdeni?

2022. szept. 23. 13:23
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem gyógyítható, ahogy másik személyiségzavarok sem. Például terápiàval lehet mérsékelni.
2022. szept. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jó, akkor úgy kérdezem, hogy mérsékelni hogy lehet?

Pl miket fog kérni a pszichológus, ha elmegyek hozzá?


Meditáljak a szabadidőmben stb?

2022. szept. 23. 20:51
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
A pszichológusok többsége nem is foglalkozik személyiségzavarokkal. Egy egyszerűbb végzettségű pszichológus csak tanácsadást tarthat. Nagyobb eséllyel nem tudja hogy mi a meditáció, de ajánlhatja. Inkább arra gondolj hogy milyen lehet a pszichológiai alapellátás. Kikérdez a problémáidról és hogy hogyan látod a helyzetedet. Terápiához is külön végzettség kell. Szerintem a CBT ami hasznos lehet, amit tudsz otthon is végezni. Van aki félig ártalmasnak tartja.
2022. szept. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Menj (klinikai) szakpszichológushoz, ő majd megmondja, hogy hogyan tovább, szinte biztos vagyok benne, hogy terápiával orvosolható problémáról van szó.
2022. szept. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
Nem kell semmiféle szakpszichológus. Ezt a jelenséget a szaknyelv majomelmének nevezi, és egyszerű kortizoltúltermelésről van szó. Életmód- és étrendváltás lesz szükséges, nem szakpszichológus.
2022. okt. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!