Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tapasztalat hosszabb ideje...

Tapasztalat hosszabb ideje fennálló derealizáció/deperszonalizáció szindrómával?

Figyelt kérdés

Őszinte leszek, nekem sajnos szerhaszálat is közrejátszott, amit már hónapok óta letettem, nem is sóvárgok utána, életem nagy hibája volt.


Viszont már átment az állapotom olyan szorongásba, hogy dolgozni sem tudtam, néha csak pislogok, hogy hol is vagyok valójában, mintha álmodnék. Több tünet is van még, azt most nem írom le, mert szerintem estig írnám...


Járok terápiára, gyógyszert 3 hete kezdtem, valamennyit már segített, de még mindig rettentő zavart vagyok. Folyamatos félelemérzés, stb.


25/F.



2022. szept. 23. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Szinte biztos, hogy a szerhasználat okozta. Nekem nyugtató függőséget követő elvonás után jött ki a DP, DR, és 3 éve tart, bár sokat enyhült. Néha fel is enged teljesen, máskor pedig súlyos néhány óráig. Tisztában vagyok vele, hogy a nyugtatót cs*szték szét az agyi receptorokat, agyi kémiát, és sok idő lesz míg regenerálódik. Nálad is ez a helyzet valószínűleg.
2022. szept. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Hogy vagytok, segített valami?
2023. ápr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nekem időszakosan jön elő. Az egyik állapotban szinte teljesen elképzelhetetlen a másik, mégis egy hét alatt lekerülök a gödör mélyére úgy, hogy egy hete még semmi kóros bajom nem volt. Ezek leginkább nehéz helyzetek hatására jönnek elő, vagy amikor lassan felgyülemlenek a gondok, de a nehéz helyzetek nem mindig okoznak ilyet, szóval hajlamos vagyok néha megfeletkezni a sebezhetőségemről. Tehát nem tudom, hogy ez önmagában a betegségem, vagy pedig a szorongás, depresszió váltja ki. De amit tudok, hogy a gödör alján mindhárom jelen van, emiatt pedig elég nehéz a dolog. Korlátoz tanulásban, munkában. Habár ráerőltetem magam ezekre, de nem könnyű. Társasági életben több okból kifolyólag is korlátoz. Egyrészt nincs motivációm, erőm hozzá, másrészt félek, hogy "rányomja a bélyegét" az alapból pozitív élményekre.

A kilábalás többféleképpen szokott történni. Ugye alapból változó erősségű a dolog a nap folyamán. Gyógyuláskor viszont fokozatosan gyengül és lassan elhalványul hetek alatt, eltűnik. De volt olyan is, hogy egyszer csak egy hirtelen esemény, vagy gondolat hatására elmúlt.

A tüneteket gondolom tudod, mind a mentális, mind a fizikai dolgokat, szóval azokat én sem írom itt le.


Előző válaszoló: magamból kiindulva, amikor jól vagyok szeretem a lehető legmesszebbről elkerülni a témát, megfeletkezni róla, szóval nem biztos, hogy válaszolnak. Viszont én most elég xarul vagyok, úgyhogy aki szeretne beszélgetni az írhat, hátha tudunk segíteni egymásnak.

2023. máj. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2-es--> fényévekkel jobban vagyok, de hát ezután a "poszt" után még pokoli rosszulléteim voltak. Még mindig néha beüt ez a disszociatív érzés, de most egész jól kezelem + találtam egy jó pszichiátert Ő segített a gyógyszerezésben, amiről már jövök le lassan, de biztosan. :) nem mondom, hogy nincsenek nehéz napok, de jobb.
2023. máj. 16. 06:45
 5/7 A kérdező kommentje:
3-as--> teljesen így vagyok én is, ha rosszul vagyok, tudok beszélni a témáról, ha jól, akkor inkább kerülöm. Persze itt is van aranyközépút. Az ilyen szélsőséges helyzetek nálam is kiváltanak sok mindent, szorongani a végletekig tudok. Hogy vagy?
2023. máj. 16. 06:47
 6/7 anonim válasza:

5. Köszönöm, már jobban, de még nem könnyű. Az orvos Triapridalt és Sertralint írt fel. A javulás érezhető.

Örülök, hogy jól vagy. Magán dokihoz jársz?

2023. máj. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6-os--> én is sertraline-t szedek :)


Pszichiáter az nem magán, de magánban is rendel. Pszichológus az magán :)


Örülök, hogy jobban. A kis fejlődés is fejlődés ;)

2023. máj. 18. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!