Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én vagyok a felelős a haláláért?

Én vagyok a felelős a haláláért?

Figyelt kérdés

A volt páromnak személyiségzavara volt (borderline). Öngyilkos lett fél évvel ezelőtt egy nagy veszekedésünk után. Azóta számos ismerősöm elfordult tőlem, miszerint én vagyok a hibás, a volt párom az áldozat. Azóta kiderült, hogy volt már en előttem is öngyilkossági kísérlete. A családjának többször jeleztem, hogy gond van de legyintettek. Persze most ők is engem okolnak. Mindenféle rosszindulatú pletykát terjesztenek rólam. Úgy érzem ebbe bele betegszem.

Gyilkosként bànnak velem, de azr mindenki elfelejti, hogy ez a saját döntése volt...


2022. szept. 23. 13:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
69%

Azzal h itt azt mondjuk nem te voltal a hibas, azzal a kornyezeted nem fog mashogy kezelni. Szoval ezen nem fog senki sem itt tanacsot adni vagy segiteni. Amugy is ez maganugy, egy idegen nem fog tudni ralatni egy ilyen komplex helyzetre. Ez tiszteletlenseg a volt paroddal szemben is.

Mit varsz attol h kiirtad a kerdest? mert teged nem zavar, viszont az ahogy masok rolad velekednek az igen...utobbira itt nem talalsz megoldast.

Amugy se ertem h egy ongyilkossagnal miert kell embereket okolni a halalert. Inkabb az elozmenyek, amik ide vezettek, hogy senki de meg a volt parod se vette komolyan. Foleg h ilyen diagot nem a levegobol az automata ad egy 100ftosra.Ot se hibaztasd azert, mert ongyilkos lett. Itt a problem az volt inkabb, hogy meg a csaladja se vette komolyan, meg a volt parod se, meg te se valszeg, foleg ha mar voltak elozmenyek.

Nekem is van szemelyisegzavarom, de en komolyan is veszem es ossze se jonnek olyannal, aki ilyen allapotban van es leszarja a kezeleset.

2022. szept. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 NTBS ***** válasza:
68%
Nem. A környezeteddel ne foglalkozz.
2022. szept. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Kedves 11.

Nem én vagyok itt az első, aki ebben a témában tett fel kérdést.

Fél év távlatában eljutottam oda, hogy MÁR nem magamat okolom, próbálom kívülről vizsgálni a helyzetet. Azért írtam dióhéjban az esetről, mert magánügy, viszont tényeket közöltem, ami alapján egy idegen válaszoló talán tud objektív és nem szubjektív választ adni. Nem a gyakorikerdesek fogja megoldani a problemakat, arra ott voltak a baratok, szakemberek stb. az elmúlt hónapokban. Itt leginkább a "közvélemény" érdekelt, már bánom, azt hittem támadás nélkül kapok majd választ.

A páromról nem tudtam, hogy mivel küzd, nem erről beszélt az első randin se a harmadikon :)))) felnőtt ember volt, hiába mondtam neki hogy menjen el az ismerőséhez, aki orvos...nem érdekelte. Az alkoholban látta a megoldást.

2022. szept. 23. 15:42
 14/17 anonim ***** válasza:
69%

Az eddigiek alapján legfeljebb azért vagy felelős, mert rosszabbodott az állapota.

A családtagjai meg sajnáltatják magukat és megy a felelősséghárítás, pedig annyit se tettek mint te. Ők se épelméjűek. A személyiségzavar gyerekkori trauma miatt alakul ki, például miattuk.

2022. szept. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
69%
Aki olyan súlyos állapotban van, hogy volt már öngyilkossági kísérlete és még mindig nagy a hajlama rá, annak psziciátrián van a helye. Többet is tehettél volna hogy oda eljusson. Aki túl sokat iszik vagy cuccozik, azzal van hogy amiatt szakítanak. Egy idő után esetleg tarthatatlan lett volna, ha csak a saját módszereire hagyatkozik.
2022. szept. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Erőszakkal nem lehet senkit elcipelni orvoshoz. Mellettem próbált változni, volt hogy sikerült volt hogy nem. Azt mondta az összes nője közül én voltam rá a legjobb hatással. Gyerekkori traumát viszont nem tudok oldani másoknál...
2022. szept. 24. 19:12
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia.


Egy másik kérdés alatt találtam ide.

Az én borderlines exem is öngyilkos lett, de azért, mert félrelépett, és nem értettem meg neki, hogy a borderlinesok nem ismerik a szexuális határokat, és nem bocsátottam meg, hogy megcsalt.


Nem én vagyok a hibás, minek csalt meg?

2022. szept. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!