Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van folyton bűntudatom?

Miért van folyton bűntudatom?

Figyelt kérdés
Alapvetően zárkózott ember vagyok. Nincsenek barátaim, nem szeretem a nagy társaságot. Nem vagyok jó véleménnyel magamról, mert nem tartom magam szépnek, se csinosnak. Se külsőleg, se belsőleg nem szeretem magam. Ez mindig így volt. Azt nem értem, hogy folyamatosan a hibát keresem magamban. Állandóan azon kapom magam, hogy belül szidom magam. Hogy bűntudatom van, mintha minden amit csinálok rossz lenne. Miért van ez? Nincs semmi önbizalmam és nem vagyok boldog. Tudom, hogy ez nagyon nem jó, de nem tudom hogyan tegyek ellene. Most meg már főleg rossz, mert lassan egy éve hogy meghalt a férjem. 17 évig voltunk együtt. Teljesen egyedül maradtam. Be vagyok gubózva teljesen. Nem is tudok megnyílni senkinek. Nem mintha volna kinek. Egyedül ő volt az akivel mindent meg tudtam beszélni és akinek jó voltam úgy, ahogy vagyok. Félek, hogy depressziós vagyok. Amúgyis van egy enyhe szociális fóbiám meg agorafóbiám. Lassan küzdelem minden nap. Hogy tudnék tenni ellene? 38 N

2022. szept. 24. 08:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A depresszió egyik tünete az ok nélküli bűntudat. Az összes többi is összefügg ezzel. Vannak direkt gyász feldolgozó, segítő terápiák, és a depresszió is kezelhető.

Házi módszernek azt tudom javasolni, hogy írd ki magadból pl napló, vagy versek formájában.

A begubózás ellen csak a kimozdulás segít. Tudom, hogy nehéz, de nem kell óriási dolgokra gondolni eleinte.

És az is segítene, ha kitalálnál magadnak vmi kellemes új elfoglaltságot, ami leköti a figyelmedet, és örömet ad. Kreatív hobbi, sport, kisállatokkal foglalkozni, kertészkedés, ki mit szeret.

2022. szept. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%

Az önelfogadás nagyon fontos lenne, mert ha nem fogadod el magad, mások megérzik...

Kereshetsz pszichológust.

2022. szept. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!