Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek,tapasztalato...

Teqiero85 kérdése:

Mi a véleményetek,tapasztalatotok az antidepresszánsokról? Stresszoldókról?

Figyelt kérdés

2022. szept. 27. 18:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
7%
Marékszámra eszem őket, köretként.
2022. szept. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Keserű nem???Próbáld ki a rizst!
2022. szept. 27. 18:29
 3/22 anonim ***** válasza:
61%
antidepirol: jobb mint a semmi, nekem rengeteget segit a problemamon. de melle gatlastalanabba tett, meg leszaromabb is vagyok, ami nem jo mert fontos dolgokat is leszarom, ahova lehet kellene az a kis szorongas. es ez kb. 4 honap alatt.de ez kis aldozat azert, amit szamomra megszuntet de ez caak egy manko, terapias dolgokat is jobban tudom alkalmazni stb. utobbi amire egy rossz szavam nincs.
2022. szept. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm!
2022. szept. 27. 18:37
 5/22 anonim ***** válasza:
48%

Vélemény: ha van rá mód, érdemes gyógyszermentes megoldást keresni és nem az alkoholra gondolok. Rendezett körülmények, barátok, változatos étrend, semmi szélsőség vagy káros szenvedély.

Antidepr. tapasztalat: nem számítottam arra, hogy az első és a második gyógyszer sem válik be és rendkívül csalódott vagyok.

Stresszoldó alatt miket értesz?

2022. szept. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
37%

Most akar a doki átrakni valami másra, szóval eddig kettővel vold dolgom:


Sertaline:

Ez az amit boldog-boldogtalannak felírnak elsőre.

Iszonyatos hányingerem volt tőle, többször azt hittem kihányom a gyomrom tartalmát pirulástul mindenestül. Próbáltam mindenfélével bevenni, ha volt bennem valami kaja nem csak tea, az volt a baj, ha nem akkor meg az.

A szezonális depressziómat rendbe tette, de komolyabbra kb mint a halottnak a csók, lóf@szt nem ér.


Citalopram:

Hányingerem szerencsére nem volt tőle, de állandóan álmos voltam, kávétlan reggel üzemmódban egész nap, aztán éjszaka nem bírtam aludni. Próbáltam mindent, este, reggel, délben bevenni, nem volt változás.

Ezen kívül 2 ruhaméret is felszaladt rám mióta szedem, pedig ugyanaz az étrendem, fizikai aktivitásom mint régebben.

Kb annyit ért, mint a Sertaline.

2022. szept. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
36%

5, ezzel a gyógyszermentes megoldással óvatosan, nem tudhatod kinek milyen durva problémája van. Ha mondjuk az öngyilkosság vagy a gyógyszer között kell választani, akkor igenis jobb beszedni a a bogyókat.


Természetesen ha nem csak kémiai deficit van, hanem valami olyan élethelyzet, trauma amit meg kell oldani, akkor a gyógyszer önmagában nem megoldás...DE segít összekapni magad annyira, hogy magadnál legyél és rendezni tudjad ami a krízis oka.

2022. szept. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%
#7: mivel az alkoholt is elutasítottam és felsoroltam, hogy mit értek megoldás alatt, így azt hittem, hogy érthető, hogy az öngyilkosságot, falcolást, önsorsrontást sem sorolom oda.
2022. szept. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
36%

8, tiszta fejjel ez nyilván evidens, de aki mentálisn/lelkieg rottyon van éppen, azt simán el tudja kapni egy-két durva mélypont, amikor nem lát tisztán, és annyira rossz, hogy bármit megtenne, csak, hogy ne fájjon ilyen pokolian. Pont emiatt szokták felírni a gyógyszert, hogy ne direktbe száraz f@sszal kúŕjon meg az élet.


Neked lehet működött anélkül, de sokaknak elég rizikós nélküle.

2022. szept. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Balogh Zsozsó ***** válasza:
44%
Sosem gondoltam volna, hogy nekem egyszer antidepresszánst kell szednem, de már annyira kikészültem, hogy kellett. Az első sem volt rossz, de vmi hiányzott belőle. A második teljesen bevált. Sok idő mire érzed a hatást, az még több, hogy teljesen jó, legyen. Nekem az eleje borzalom volt, de megérte.
2022. szept. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!