Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert nem lehet kihagyni a...

Miert nem lehet kihagyni a múltat a Pszichológusnál? Miert kell a 10-15 évvel ezelőtti dolgaimról beszélnem? Ha magánorvoshoz megyek, ott mondhatom, hogy nem akarok a multról beszélni csak a mostról?

Figyelt kérdés

Nagyon sok Pszichológusnál voltam mind ingyenes volt, sztk-s.

Gyerekkoromban visszahudozo voltam, kenyszerbetegsegem volt, akkor is jartam. De az mar elmult..

Nem akarok ezekrol beszelni, meg nem is emlekszem arra ami 10 eve volt. Amikor mondtam nekik, hogy elnezest de en nem a multrol akarok beszelni hanem a mostrol, mind felhaborodott hogy en mit kepzelek magamrol

De 10 eve volt a kenyszerbetesegem, tobb mint 10 eve, mert 23 eves vagyok, es 10 evesen voltam kenyszerbeteg...nem akarok rola beszelni, bipolaris zavarom van ,az ami 10 evesen volt, semmi koze

a mostani dolgohoz

Es az a durva ,akarhany orvoshoz megyek mind ram akaszt egy betegseget a mult miatt , amihez semmi kozom es benne vannak a gepben a mentalis betegsegeim, mikozben nem is azok a bajaim

Ha magan orvoshoz megyek az figyelme fogja venni a dolgaimat vagy o is lefog szarni?


2022. szept. 28. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
"Nem akarok ezekrol beszelni," Hát ez jelzi, hogy még nem vagy túl rajta. Nem az aktuális időjárásról kell beszélgetni egy pszichológusnál.
2022. szept. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha nem lennek tul rajta, akkor errol is beszelnek , mivel magamtol jarok Pszichológushoz es nem szorakozasbol
2022. szept. 28. 17:32
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Minden orvos rákérdez a releváns kórtörténetre.


Ráadásul sok elterjedt pszichológiai iskola azon alapul, hogy a jelenlegi pszichológiai problémák a múltbeli traumákból ered, a a gyógyításukhoz le kell zárni a múltat.

2022. szept. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

A múltadnak kulcsfontosságú szerepe van a jelenedre, nem lehet elfelejteni, kikerülni. Mentális beteg vagy, az nem múlik el, nem tűnik el sehova. Hadd tudja már jobban egy szakember, mint te.


Ha úgy érzed szemét akivel vagy, akkor válts. Senki nem kényszerít arra, hogy vele dolgozz. A reakciója ha tényleg ez volt, akkor érdemes mindenképp, bár tapasztalatból nehezen hiszek egy borderline-nak. Gondolom csak kiszínezed, hogy megint te legyél az áldozat. Na ezért fontos neki a múlt, és sok szakember ezért nem tud mit kezdeni ezzel, mert a borderline-ok jelentős részével nem lehet dolgozni.

2022. szept. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Nemcsak a saját múltunknak, de még a szüleink, nagyszüleink gyermekkorának is hatása van ránk.

Az emberi lélek egy igen mély kút, aminek a feléig is alig látunk le sokszor, akár középkorúakként sem. Az igazi bajok gyökere sokszor a kút legeslegfenekén van.

2022. szept. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Nekem meg nem engedte hogy beszéljek a múltról, mert az nem számít, csak legyen jövőképem meg tegyek érte. Persze ez megvolt, csak a traumáimmal meg a flashbackjeimmel akartam kezdeni valamit.
2022. szept. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
A kognitív / viselkedéses terápia kevésbé foglalkozik a múlttal. De valóban, a jelenbéli lelkiállapotunk sokban függ attól, hogy milyen élmények értek gyerekkorunkban. Ezekről néha elviselhetetlenül nehéz beszélni, mégis ez az út legtöbbször.
2022. szept. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%
Esetleg kérd azt, hogy _először_ beszélhess a jelenről. Téged most ez foglalkoztat, ezt szeretnéd először elmondani. Ezzel van tele a fejed, hogy is tudnál a múltra koncentrálni így? Meg rossz érzésed is lehet attól, hogy sose juttok el a jelenig. Aztán, ha úgy látja jónak, beszélsz a múltról is. De nem feltétlen kell időrendben.
2022. szept. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!