Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Abbahagyjam a terápiát?

Abbahagyjam a terápiát?

Figyelt kérdés
Másfél éve járok pszichológushoz, fontos leszögezni, hogy egy végtelenül jó szakembert fogtam ki, kedves aranyos és ért is ahhoz amit csinál, kb 3 hetente járok hozzá és mindig örömmel megyek arra az 50-60 percre amit ott eltöltök. Viszont nekem a rendes kapcsolataiban is problémát okoz, hogy amint elkezdek bízni valakiben elkezdek függeni tőle, függ tőle a hangulatom, aszerint látom magam ahogy a másik lát, a másik szeretete ad értelmet az életemnek és automatikusan elkezdek támaszkodni az illetore, ezért többnyire komoly kapcsolatokban ritkán is megyek bele. És ezt valamilyen szinten ide is áthoztam, egyre jobban bízom meg benne (problémáim vannak a bizalommal) és ezért egyre inkább támaszkodom a terápiás alkalmakra. Néha visszaszámlálom a napokat, mindig kitűzök magamnak valamit ameddig "túl kell élnem", ez régen legtöbbször valami program volt barátokkal, családdal, most már egyre inkább ez lesz az. Régen mindig magamra támaszkodtam, de most úgy érzem, hogy már egyre kevésbé bízom magamban, hogy tudnék segíteni magamon ha nagyon rossz helyzetbe kerülnek, de közben végtelenül megalázónak érzem ezt, hiszen ő csak egy segítő szakember, nem a barátom, nem párom, nem is családtagom, neki meg egy sima páciens vagyok, mégis jobban bízom benne mint jelenleg bárkiben, úgy érzem mintha egy vészhelyzet esetére tartogatott mentőmellény lenne. Viszont ez eléggé egészségtelen, csak nem igazán tudom mit tegyek.

2022. okt. 2. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

"Egy végtelenül jó szakembert fogtam ki, kedves aranyos és ért is ahhoz amit csinál, kb 3 hetente járok hozzá."


1. havi 1 alkalom nem terápia, 2. ha ilyen mértékű problémáid vannak a bizalommal, akkor minimum heti 1 alkalomra lenne szükséged, 3. ha ilyen problémáid vannak, akkor nem biztos hogy idealizálnám az a "végtelenül jó" szakembert.

2022. okt. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem idealizálom, csak gondoltam leírom mielőtt valaki azt hinné hogy a szakemberrel van a hiba, heti egy alkalomra pedig se időm, se pénzem sincsen, de azért írtam azt hogy kb. mivel van hogy nem megyek 4 hétig, de van hogy megyek egy hét különbséggel.
2022. okt. 2. 20:10
 3/6 anonim ***** válasza:
19%
Én meg csak azt írom, hogy jóérzésű terapeuta nem vállal havi 1 alkalmat. Nem professzionális. Kérdezted már, hogy van-e pro bono lehetőség?
2022. okt. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem a terápiát kell abbahagynod, magaddal kell a dolgokat elrendezned.

Pontosan azt amit leírtál, és jól is látod.

Szerintem.

Ebbe akár a terapeutát is beavathatod, legalább szakmai segítséget fog tudni nyújtani. Nem úgy mint itt.

Úgyhogy a jó hírem a számodra, hogy minden a rendelkezésedre áll, és jó úton jársz.

2022. okt. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3 nem kérdeztem, de mondom nincs is szükségem rá, legtöbbször amúgy havi 2x megyek, ebben a hónapban havi 1 jött ki pont, de mondom ez változó, nem ez a fő problémám


#4 köszönöm a választ, alapból én sem szívesen hagynám abba, csak érzek egy késztetést hogy bebizonyítsam magamnak hogy a terápia nélkül is simán el tudnék lenni

2022. okt. 2. 20:25
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Ezeket nyugodtan elmondhatod a terapeutádnak. Az, ahogy a terapeuta iránt érzel, sokmindent elárulhat rólad és ez segíthet a fejlődésedben is
2022. okt. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!