Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A terápia tényleg kínkeserves...

A terápia tényleg kínkeserves szenvedés?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, hogy a pszichológus csak felszínre hozza a dolgokat, és ad feladatokat, de ténylegesen nem segít. Eddig 2 terápiát csináltam, az egyik úgy volt fszság ahogy volt, például azt kellett csinálnom, hogy elképzelem, a szoba egyik sarkában van a múltam, és elsétálok tőle. És akkor ettől megoldódik, hogy zaklattak az iskolában. Jó vicc... A másikat nem bírtam végigcsinálni, mert olyan intenzív lett a szorongásom a feladatok közben, hogy nem kaptam levegőt és a végén már szúrni kezdett a szívem. De állítólag ez a normális, hogy szorongok, minden traumát újraélek, kínosan érzem magam, stb, mert ez a gyógyulás útja. Ez tényleg így van? Mert akkor hagyom a p*csába az egészet, köszi de szenvedek így is eleget...

2022. okt. 2. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
nem
2022. okt. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Nem így van. Van, amikor nehezebb, de sosem éltem meg szenvedésnek.
2022. okt. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Válasz másik terapeutát, én is éltem meg kínszenvedésnek terápiát, de a terapeutával nem voltunk hullámhosszon.

Jobb lett azóta, másikkal.

2022. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

Én másfél éve vagyok terápiában, az elején nekem is sokkal rosszabb lett, aztán fokozatosan kezdett javulni a helyzet. Annyira szenvedtem, hogy önsérő voltam, mert csak a fájdalom tudta enyhíteni a belső feszültségem, most meg már hónapok óta tiszta vagyok. Egyszer az elején egy ülés után nagyon rosszul voltam, mert olyan téma jött fel, ami nagyon érzékenyen érint. Remegtem, meg akartam ütni magam, kellemetlen gondolataim voltak. Akkor a terapom még pár percig beszélt hozzám és nyugtatott és akkor azt mondta, hogy sajnos ez most nehéz, de teljesen normális, mert egy jó terápia olyan, mint egy erős antibiotikum: először felerősíti a tüneteket és rosszabbul vagy, aztán fokozatosan meggyógyít.

Szóval ha azt érzed, hogy hatástalan, mert csak rosszabb lett, attól még nem feltétlenül hatástalan. Persze a terápia soktényezős dolog. Kell hozzá jó terapeute, egy kis akaraterő és egy minimális bizalom abban, hogy van értelme csinálni.

2022. okt. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!