Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudom hogy függő vagyok?

Honnan tudom hogy függő vagyok?

Figyelt kérdés

Több kábítószert is használok rendszeresen kb fél éve kezdtem.

Ezek a fű a speed és az ecstasy. Sokszor feszült vagyok és sokat gondolok rajuk mikor tiszta vagyok. Szoktak hiányozni is. Menális függő lennék?



2022. okt. 2. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Ha mar hianyzik, fuggo vagy.
2022. okt. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Rendszeresen használod, hiányzik, átépült a baráti köröd, az értékrended.
2022. okt. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Nos, olyan ez mint mondjuk a dohányzás:


Egy dohányos és egy nem dohányos között nem az a különbség hogy az egyik füstöl míg a másik nem. A különbség kettejük között az, hogy míg egy dohányosnak a gondolatai mindig a cigaretta körül forog, egy nem dohányzó embernek eszébe sem jut.


Én sosem drogoztam. Eszembe sem jut semmilyen drog semmilyen formában. Neked forog körülötte az agyad, nyilván mert függő vagy.

2022. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mentális és fizikai függő is vagy. Minden szavad ezt támasztja alá.
2022. okt. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én közel 5 évig marihuánát szívtam, voltak kisebb kihagyások kb..2-3 hét, de mindig hozzá nyúltam. Végül sikerült letenni.

Lassan 10 éve hogy tiszta vagyok, alkoholt sem iszok, és nem cigizek.

A szintetikát soha nem próbáltam.

Ha fél éve szeded bármelyik drogot, hetente legalább 4 alaklommal, akkor keményen függő vagy, ezen nincs mit szépíteni.

Elveszted a baráti köröd, a családod, és csak a drog fog kelleni. Mentálisan is lefogsz épülni, és fizikailag is. Míg elérsz egy olyan pontra ahol, a tükörben egy teljesen más embert fogsz látni.

Tedd le gyorsan, mielőtt felfog emészteni téged. Ha egyedül nem megy, akkor kérjél orvosi segítséget.

Én letettem magamtól a füvet, úgy hogy a családom fontosabb volt, az életem és minden más egyéb fontosabb volt.

Sok sikert kívánok neked! Ha hiszel magadban, akkor menni fog.

2022. okt. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ruru válasza:

Igaza van az előttem szóloknak sok mindenben...

De az tény, mivel ezt megkérdezted , tudod hogy nem oké, és az ilyen embereknek általában van agyuk/ erejük változtatni , elhagyni vagy alkalmi időszakokra szorítani.

2022. okt. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az vagy. A speed utáni kattogástól vagy labilisabb, meg attól van minden bajod szerintem. Hosszútávú depressziót vált ki az elhagyása, sokan antidepresszánsoznak helyette, sokan meg füveznek mert beállva lesz4rod hogy spurizol-e, de akkor meg azt szívják folyamat.

Én is függő vagyok, attól van 3-4 napos lejövőm is egy kemény menetelés után... Bogyótól nincs se lejövő, se függőség. Ha egymás után túl sokszor csinálom konkrétan ugyan úgy tiszta marad a tudatom csak szétcsavar, az meg már sz4r mert ugyan úgy ottvannak a gondolatok, meg a szégyenérzet hogy miért kell ez nekem, abba is hagyom egy időre. Spuri elhagyáskor viszont demotivált leszek és nincs kedvem semmihez, valamint azon rágódok de jó lenne egy csík, több hónap tisztaság után is. A bogyónak van értelme mert jó, a speeddel csak szétb4sszuk magunkat amúgy hosszútávon... Az a baj vele segít mindenbe. Fizikai erőnlét, mentális boost. Könnyen hozzászokik az ember, hogy úgy minden könnyebb...

nov. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!