Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnét lehet tudni, hogy a...

Honnét lehet tudni, hogy a szakember érdeklődik a kliens/ páciens iránt és nem csak a pénzre megy?

Figyelt kérdés

2022. okt. 6. 14:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Ha nincs változás 2-3 alkalom után.
2022. okt. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az kliens állapotában?
2022. okt. 6. 14:41
 3/16 anonim ***** válasza:
8%
Igen
2022. okt. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Megérzed. Komolyan, érezhető, van-e empátia, őszinte érdeklődés, segíteni akarás... Ha kételkedsz ezekben, valószínűleg nincsenek. Ha gyanakszol, mert a traumáid, örökölt/eltanult defektjeid miatt gyanakodnod kell, az őszinte segítő szándék eloszlatja ezt a gyanakvást. Nem lehet megmondani, honnét lehet tudni, érezni fohod. Van azért pár árulkodó jel, például a száj mosolyog, a szem nem; pozitív közhelyek, de tényleg megérzed, a te embered-e a szaki.
2022. okt. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%

A pszichológusnak semmi értelme nincs, csak annyi hogy az ember társas lény és arra épít hogy megkönnyebbülsz ha beszélsz valakivel…

Durva traumákat senki nem tud meggyógyítani

2022. okt. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Fárasztó96 ***** válasza:
86%
Megérzed, hogy akar-e segíteni vagy sem. Én két embernél jártam: elsö segíteni akart javult az állapotom. Második nem akart segíteni, csak parancsolgatni tudott, két alkalom után ott is hagytam. Azóta egyedül boldogulok.
2022. okt. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6, Miért hagytad az elsőt ott, akkor, ha kérdezhetem?
2022. okt. 6. 16:29
 8/16 anonim ***** válasza:
12%

Ha ebben a kérdésben az van, hogy mint szerető családtagként kellene érdeklődnie irántad, akkor azt ne várd.

Gondolj arra, hogy a sebész is meg akarja javítani a tested, de ez néha a hús varrását jelenti. Tehát nem kell, hogy ti barátok legyetek.

Nem bántásból írom ezeket!

Én már sok terápián voltam, sose éreztem ilyet. Sokszor az elején meg is állapodnak a felek, hogy ez pl. egy 14 üléses terápia lesz.


Miért merült ez fel benned? Hányszor voltál nála eddig?


Szerintem egyelőre hessegesd el ezt a gondolatot, és figyelj a terápiás feladatokra, meg próbáld kibányászni magadból azt, amit át kellene alakítani, hogy jobban érezd magad!

2022. okt. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem leszünk barátok. Csak azt érzem, hogy félrebeszélünk, félreért, beszól, gúnyol…

Feladatokat se adott.

2022. okt. 6. 17:31
 10/16 A kérdező kommentje:
9x
2022. okt. 6. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!