Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért könyörgünk az öngyilkosj...

Miért könyörgünk az öngyilkosjelölteknek, hogy ne tegyék?

Figyelt kérdés
Van egy döntésük, elegük van az életükből, megunták stb. Miért kell nekik könyörögni, hogy légyszi, légyszi, ne tegyétek, fontosak vagytok, mit fog szólni a családotok, meg ilyenek. Pont nem érdekli őket, hogy mit fog szólni, meg pont azért akarnak öngyik lenni, mert nem érzik magukat fontosnak. Miért nem hagyjuk őket? Ha nem szeretnek élni, akkor minek kell kényszeríteni őket arra, hogy éljenek?

2022. okt. 25. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom kiről beszélsz Jani, de tuti nem rólam.
2022. okt. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De rólad.
2022. okt. 25. 15:37
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Mert mondjuk nem akarjuk elveszíteni a szerettünket?


Ha valami hülyeséget akar csinálni egy szeretted (nem csak öngyilkosság lehet) , akkor jobb helyen megpróbálják lebeszélni róla.

2022. okt. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
59%
Azért, mert az emberekben megvan az ösztön arra, hogy mindenkit megmentsenek, aki máshogy akar gondolkodni, plusz az önzőség, mert nekünk fog hiányozni. A másik eset, hogy a környezeti hatások viszik ebbe bele, ergo ha az megváltozik ennek hatására, több figyelmet kap, akkor már nem is akarja.
2022. okt. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4, én itt nem a szerettemre gondolok, megjegyzem lehet, hogy őt is elengedném, ha nem tudom sehogy lebeszélni... na de egy GYK-s idegent? Semmi más csak feltűnési viszketegség, 20x beírják, hogy öngyilkosok lesznek, a terézanyuk meg itt mondják nekik, hogy különlegesek, nem szabad meghalniuk stb.
2022. okt. 25. 16:09
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Szerencsére vannak a világon nálad jobb emberek.
2022. okt. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Ez sehol nem könyörgés. Ők úgy döntöttek, hogy nem akarnak élni, én meg úgy döntök, hogy élek a lehetőséggel, ha fel lehet fedezni még valamit, ami számára fontos.

Ha valakiben az a megoldás merül fel bármilyen problémára, hogy embert öljön, akkor teljesen jogos legalább feltárni, van-e más megoldás.


Nem egyszer volt már rá példa, hogy valaki nem ölte meg magát, és utána boldog életet talált. Az ember azért akarja megölni magát, mert valami, ami számára fontos, nem valósulhat meg, vagyis van akarás az élet iránt, de rossz a tárgya. Ezen lehet változtatni.

2022. okt. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
Sose kerülj ilyen helyzetbe!
2022. okt. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert szeretik őket.


Egyébként az öngyilkosok nem úgy lesznek azok, mint az amcsi filmekben, hogy kiáll a hídra, aztán vár félórát, hogy leszedjék, hanem csendben felakasztja magát a sufniban vagy metró elé ugrik.

2022. okt. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8%
Én arra bíztatnám inkább, hogy ugorjon a betonra egy csukafejest, minden megoldódik, mert onnantól kezdve semmit nem fog érezni többé.
2022. okt. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!