Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a kapcsolatfüggőség,...

Mi a kapcsolatfüggőség, társfüggőség tünetei?

Figyelt kérdés
Van itt olyan aki ebben szenved?
2022. okt. 30. 14:51
 1/4 anonim válasza:
A kettő nem ugyanaz. Kapcsolatfüggő vagyok. Nagyon rosszul viselem, amikor egyedülálló vagyok. Amikor párkapcsolatban vagyok, pedig a párom tölti ki az életem, totál rá vagyok függve.
2022. okt. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na sajnos velem ugyanez van. Most lett vége egy hosszabb kapcsolatomnak és konkrétan reggeltől estig sírhatnékom van. De az a gáz, hogy pont nem ő miatta:/ hanem mert nincs mellettem valaki. Csak én fiú vagyok és még elég fiatal korban járok. Hogy viseled amikor nincs párod?
2022. okt. 30. 14:59
 3/4 anonim válasza:
Olyankor egyéb függőségekbe menekülök.
2022. okt. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tünetei: egyedül vagy barátok/család társaságában sem érzi jól magát, kell neki a tudat, hogy van párja. Ez nyugtatja meg. Ha van is párja, akkor is csak rajta csüng, mindig vele akar lenni, állandóan szorong attól is, hogy elhagyják, ez a legnagyobb félelme. Sokszor olyan kapcsolathoz is ragaszkodik, ami rombolja, bántja, kihasználja. Mert számukra még az is jobb, mint egyedül lenni. Értéktelennek érzi magát egyedül, nem tud örülni igazán semminek, szorong.


Rengetegen szenvednek ebben, de nem lehetetlen ebből kigyógyulni. Egy jó pszichológus és az önismeret is rengeteget segíthet. Bele kell állni akkor is az egyedüllétbe, ha eleinte fáj is. Be kell ismerni, hogy ez számunkra nem jó, és változtatni akarunk. Mélyen magunkba nézni, hogy mi váltotta ki ez nálunk (sok esetben a gyermekkorban keresendő a probléma, pl ha a szüleink nem vagy nem jól szerettek, nagyobb eséllyel alakul ki). Ha a probléma feltárása megvan, el kell kezdeni feldolgozni azt, megérteni, megbocsátani. Magunknak is. El kell kezdeni a figyelmünk fókuszát magunkra helyezni, ne egy párkapcsolatra vagy bármi másra. Mert a párkapcsolatokban is csak azt keressük, hogy valaki elfogadjon, szeressen, mellettünk legyen, ahelyett, hogy első körben ezt magunkank adnánk meg. A saját igényeinkre, vágyainkra, értékeinkre kell figyelni, és a magunk érdekében cselekedni, ne mások miatt, mások függésében cselekedni. Meg kell szeretni magunkat, meg kell tanulni jól érezni magunkat egyedül is, meg kell tapasztalni, hogy egyedül is milyen jó elolvasni egy könyvet, milyen jó egyedül elmenni futni, milyen jó egyedül bármit csinálni, és milyen jó, hogy egyedül mi mindenre képes vagy, milyen értékeid vannak. A magaddal töltött idő alatt megismered magad, ha figyelsz magadra. Amíg nem hagysz időt magadra, soha nem ismered meg és ezáltal nem is fogod megszeretni, elfogadni magad, ami alapja egy normális párkapcsolatnak is. Amíg mindig csak másra helyezed a figyelmed, addig nem fogsz tudni tenni magadért, hogy változtathass ezen.


Sokszor borzasztó nehéz ebből kijönni, kell az akarat és az elszántság, de nem lehetetlen!

2022. okt. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!