Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő alatt kapok gyógysz...

Mennyi idő alatt kapok gyógyszert, ha elmegyek a pszichiátriára és közlöm hogy skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, hogy nem fognak hinni nekem, mert hogy a skizofréneknek elvileg nincs betegségtudatuk. De én már jó ideje tudom. (Eddig nem tudtam elmenni, mert kiskorú voltam, és a szüleim nem hittek nekem.) Sokszor vannak nagyon durva hallucinációim a testemet illetően (pl hogy lyukak vannak a kezeimen, vagy paraziták másznak rajtam, ilyenkor az egész testem viszket) és ha becsukom a szemem akkor is "látom" ezeket magam előtt, nem tudok másra gondolni. Ez általában akkor jön elő, mikor stresszes vagyok, és ha valahogy sikerül kizökkennem, akkor fokozatosan elmúlik. Hallok hangokat is, legtöbbször röhögést, vagy gúnyolódást. Tudom hogy csak hallucinálok, mert ha pl végigsimítok a kezemen akkor érzem hogy nem lyukacsos a bőröm, de sokszor annyira bizarr dolgokat látok/hallok hogy hányingerem van és nagyon nyomaszt. Ha ezeket elmondom, milyen hamar kaphatok gyógyszert? Fognak hinni nekem?

2022. okt. 30. 21:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Nekem "csak" hanghallásom volt, de azonnal bent fogtak és megkezdték a gyógyszerezésem.
2022. okt. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Alaposan kivizsgálás után, indokolt esetben azonnal ír fel gyógyszert/gyógyszereket az orvos. Utána pedig rendszeresen kontrollra kell járni.

Olyan nincs, hogy nem hisz neked - tesztet töltet ki, amiből egyből kiderül, hogy mi a helyzet.

Jobbulást!

2022. okt. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#2 Köszi!
2022. okt. 30. 22:07
 4/21 anonim ***** válasza:
30%
Valószínűleg be fognak fektetni, mert a skizofrénia "kicsit" komolyabb diagnózis. Amúgy egy örök bélyeg, ha tudsz mellette élni, ne szedj gyógyszert, sokunk nem szedünk.
2022. okt. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
#4 ne biztasd hülyeségre! A kezeletlen skizofrénia nagyon komoly következményekkel is járhat, mind rá, mind a környezetére nézve. Gyógyszerre igenis szükség van!
2022. okt. 31. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
37%

5


Nem értem miért kell bele okoskodni mindenbe. Orvosom mondta, hogy nem szükséges a gyógyszer mindenkinek. Tőlem is elvette.

2022. okt. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%

6

Egyet értek 5-el, te ee okoskodj évek légy szíves más helyzetébe. A kérdező nem te vagy, majd az o orvosa eldönti, hogy NEKI kell-e gyógyszert szedni, és nem egy gyakorolt random kommentlegető fogja tudni megmondani.. csak mert o épp nem szedi vagy neki lehet nem kell.


Elég sok olyan eset van, hogy bizony szedni kene azt a gyógyszert, csak hat a skizo nem szedi, mert nem érzi szükségét, aztán szépen lecsúszik/leromlik és élveszti a kontrollt.

A volt szomszédom volt így, tudnék mesélni miket művelt, mikor épp nem szedte a gyógyszerét.. pedig mikor szedte rendben volt, egyértelműen látszott rajta és a viselkedésen mikor “normálisabb” máskor meg full ijesztően viselkedett.

2022. okt. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%
Nyilván én okoskodok az orvosi utasítások ellenére.
2022. okt. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%
Szükséged lesz gyógyszerre és azonnal adni is fognak. Nyugodj meg, segítenek. Én antipszichotikumot kaptam amitől elmúltak a hallucinációk.
2022. okt. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne diagnózist közölj, hanem tüneteket.


Diagnosztizálni az orvos fog.

2022. nov. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!