Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen dinamikája van annak,...

Milyen dinamikája van annak, hogyha valaki alkoholista de nem agresszív tőle? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nekem apukám alkoholista volt és nagyon agresszív és fenyegető volt, hogyha ivott. Kíváncsi vagyok, hogy milyen hogyha valaki úgy alkoholista hogy nem lesz tőle agresszív. Hogyha valakinek van ezzel tapasztalata mesélnétek kicsit? Családtag, partner stb

2022. nov. 1. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Személyiségfüggő, nálunk keresztapám iszik, a családja szembesítette is ezzel, és haragszanak is rá mert rendezett jó életük van, de sajnos a gyerekkorára rányomta a bélyegét a szintén ivó apja, az anyuka mint feleség nem mert beleszólni semmibe ha épp balhé volt, előfordult hogy kint kellett aludni a csűrben, a legforróbb nyári órákban értelmetlenül kellett kapálnia, a satu részeg apja felügyelete mellett, és ha bottal verte ha pihenni mert, egy 14-16 éves kölyök akkoriban hol mert visszabeszélni, úgy hogy előzetesen már kapott is párat. Válás, menekülés a szocializmusban nem volt opció, átlag családnak. Csúnyán fogalmazta várták ezekben a családokban hogy az ital mihamarabb elvigye a férjet...

Pálinkafőzéssel próbálkozik, de a családtagok leöntik hipóval a cefrét, nem viselkedik problémásan elvonul magának, ház körül ha van valami megcsinálgatja, kutyával játszik, az autót takarítja, ő is tudja hogy gondjai vannak de nem ismeri el, közel a 60-hoz meg már minek... úgy van vele hogy ameddig él, addig biztosítja a maguknak az életet, de ebbe menekül.

Utóbbi 2 évben csinál olyat hogy neki áll főzni, de olyan részegen hogy a pár perces pihenőből alvás lesz, és leég az étel, csapot nyitva hagyja, bömbölő zenére berúgott férjre, apuka látványára érnek haza, munkából.

2022. nov. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok alkoholista de mindig is "lebudhásodtam" az alkoholtól.


Csendben szemlélődöm.


Ezt viszont meg tudom csinálni alkohol nélkül is így nem vagyok alkoholista. :))))

2022. nov. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:
54%

Nem annak van oka, hogyha valaki nem lesz az, hanem annak, hogyha igen.


Nincsen olyan hatása az alkhoholnak, hogy az ember automatikusan agresszív lesz tőle.

2022. nov. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!