Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek pszichopátiára utaló jelek?

Ezek pszichopátiára utaló jelek?

Figyelt kérdés

Emlékszem hatéves koromban állatot kínoztam, néha pedig állatokat lőttem agyon. Általános iskola alsó tagozatban nagyon rossz volt a magatartásom, két igazgatóit is kaptam. Felsőbb tagozatban pedig fegyelmi tárgyalásom volt, mert kést rántottam egy bully osztálytársam ellen. Tinédzserként többször követtünk el kisebb bűncselekményeket (gyújtogatás, betörés, rongálás) egyszer rabosítottak is, de végül nem lett ügy belőle. Mióta megláttam egy nagyon csinos pénztáros csajt, azóta néha azon jár az agyam, hogy ártani fogok neki, de ezt inkább nem szeretném részletezni. Állatok iránt nem érzek semmilyen érzelmet. Emberek iránt se nagyon, inkább idegesítenek. Dühkitörésekben hajlamos vagyok elveszteni a fejem, és törni zúzni, volt hogy meg is sérültem. Régebben jelentkeztem a büntetés-végrehajtáshoz, ott átmentem pszichológiai teszteken. Nemrégiben a pszichiátrián is voltam egy pár alkalommal, ott végeztek pár tesztet (MMPI, Rorschach) de nem állapítottak meg semmi különöset. Persze a fentebb leírtakat nem említettem soha senkinek. Gyermekkoromban végeztek EEG-t is, ha jól emlékszem nem volt eltérés.


Ezek a dolgok mennyire normálisak? Van okom aggódni? Ki lehet ezt valamilyen vizsgálattal mutatni?



2022. nov. 7. 22:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
6%
Inkább végig sem olvasom, első mondatból mondom van baj rendesen
2022. nov. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
3%
Dettó, skizofrénia diagnózissal nagyon hasonló életút.
2022. nov. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Több szinten is félelmetes számomra, amit írsz, talán a legfélelmetesebb az, hogy a rendőrség szerint minden oké veled.

Aki állatokat kínoz, abban nem fejlődött ki sem magától, sem senki nem fejlesztette ki benne az empatikus érzéseket, amely még állatoknál is alapvetően természetes egymás iránt, de még más fajok iránt is.

Nem vagyok szakember, de én rögtön pszichopatára tippelnék, vagy még ha nincs is ilyen diagnózisod, a legjobbak az esélyeid, hogy az legyél, konkrétan bűnöző, gyilkos. Írom mindezt csak és kizárólag személyes véleményem alapján, sorozatok nézése és némi pszichológia tanulása után, én inkább másod- és harmadvéleményeket kérnék a normalitásodat alátámasztó diagnózisokra és neki is kezdenék egy mélyebb terápiának, ahol még van esélyed megérteni a saját fájdalmaidat, amelyek ezeket a társadalomban könnyen elítélhető gondolataidat, pláne tetteid motiválják, hiszen ha érted a saját fájdalmaidat, talán megtanulhatod el is fogadni azt, annak ellenére, hogy a nevelőidtől ezt minden bizonnyal nem kaptad meg, nem kaptál elég példát és én hiszek benned, hogy jó útra is térhetsz, de ahhoz határozott elköteleződés szükséges. Pont nem rég olvastam azt a mondást, hogy minden fájdalmunkat úgysem vagyunk képesek az életben meggyógyítani, ergo ne is próbáljuk.


Ide is kiírhatnád magad névtelenül, mert engem pl. tényleg érdekel, hogy milyen körülmények között születtél és nőttél fel főleg iskolaérettségedig.


Akár beteg vagy tényleg, akár a körülményeid áldozata, egyikről sem tehetsz, ám tehetsz az ellen, hogy ezek a kora gyerekkori sérüléseid vagy a születési rendellenességed még rosszabb utakra vigyen.

2022. nov. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább szociopata, nem? Én is laikus vagyok.

Bogarakat, csigákat én is kínoztam gyerekkoromban, aztán nálam ez "kinevelődött".

Jó lenne, ha elmondanád mindezt pszichológusnak, mégpedig azért, mert talán tudna segíteni rajtad! Ez nem csak magad miatt lenne fontos, hanem a többi ember és más lények miatt.

Lehet, hogy volt valami borzalmas élményed gyerekkorodban, amit ha fel tudnál dolgozni terapeuta segítségével, akkor jobb állapotba kerülnél, nem kéne félned attól, hogy ártasz valakinek és ezáltal te is veszélybe kerülsz.


Hogy kiírtad ezt a kérdést azt jelenti, hogy mégis felelős ember vagy! (Szerintem már ez kizárja, hogy pszichopata lennél.) Ez fontos, és értékes tulajdonság! Próbálj ehhez a döntésedhez ragaszkodni.

Sokunknak van valamilyen "démona", amit meg kell tanulnunk kezelni, a társadalmi normákhoz igazítani.

Én a helyedben pszichológussal kezdenék el dolgozni, a gyermekkori élményekről beszélni. Jó lenne, ha ezt megtennéd magadért! Ha egyedül nem mersz elmenni, kérd meg egy barátodat, hogy kísérjen el.

Hány éves vagy?

Milyenek voltak a szüleid? Milyenek voltak a körülmények otthon?


Én magamról azt tudom, hogy két évvel ezelőttig (48 éves koromig) azt hittem, hogy tök jó gyermekkorom volt. Ami igaz is, viszont volt néhány rossz élményem, körülmény, ami eléggé elcseszetté tett.

2022. nov. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Egy emberi söpredék vagy, az emberiség szégyene. Akkora nagy faszagyereknek hiszed magad, képes vagy állatoknak és embereknek ártani, arra még nem gondoltál, hogy magadnak árts? Nem sokat veszítene a világ, aki állatot is képes megölni nem érdemli meg hogy éljen.
2022. nov. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A húszas éveim közepén járok. Átlagos gyerekkorom volt, nélkülöznünk nem kellett sohasem. A nagyszüleim neveltek fel, mivel a szüleim nagyon sokat dolgoztak. Kiskoromban nagyapám tanított meg lőni, talán ezért van, hogy a mai napig nagyon szeretem a fegyvereket, de inkább nem tartok magamnál semmi ilyesmit, bár erős a kísértés, hogy beszerezzek egyet, inkább kijárok a lőtérre. Nagyon sokat voltam egyedül, barátom nem sok volt életem során, jelenleg nincs egy sem. Sokat hiányoztam iskolából, helyette jártuk az utcákat, volt, hogy betörtünk szórakozóhelyekre, nem vittünk el semmit, csak szétvertünk mindent. Állatokat már nem bántok, nem is tartok. Csak ez a csaj foglalkoztat néha, de a részletekre nem térnék ki, már ahogy látom, így is vannak felzaklatott válaszolók. Voltam már állami pszichátrián, ott nem sokat foglalkoznak az emberrel. Amikor a pszichológusnak említettem az iskolai incidenst, láttam a reakciójából, hogy megijedt, ezután szerintem érthető, hogy nem mondtam el neki semmi mást. A főorvos antipszichotikumot írt fel, de nem szedtem mert eltompított, a pszichoterápiát meg pár alkalom után otthagytam. Nagyapámnak voltak indulatkezelési problémái. Egyszer mikor nála voltam, egy macskát agyonvert, mert felidegesítette. Állítólag az exfeleségét is megerőszakolta. A családban jelenleg van egy súlyos mentális beteg, nem tudom mi baja van pontosan, de hangokat hall, és fél, nehogy ártson a családjának, ő gyógyszeres kezelésben (ketilept, lamolep, olwexya) részesül.
2022. nov. 9. 19:14
 7/15 anonim ***** válasza:

Az elhanyagolás rész mennyire volt igaz rád?


[link]


[link]

2022. nov. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Valami bosszúvágy nem dolgozik benned, amikor rombolni, kínt akarsz okozni?

Keserűség?

Vagy miért rombolsz, amikor rombolsz? Ha nem jelent semmit, akkor örömöt sem ad? Hogy van ez nálad?

Irigység, hogy ne legyen szórakozóhelye másnak? Miért pont a szórakozóhely a célpont? Ott szórakoznak, és te nem tudsz szórakozni? Csak találgatok.

2022. nov. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Nekem egyszer felháborodott a terapeutám: "Mi, maga csajozni akar?" Ott is hagytam a csipába. Másik, tán inkább férfi terapeutát keress, azok nem olyan félősek.
2022. nov. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én azt mondanám érzelmi elhanyagolás, mert jóformán egyedül voltam, de lehet, hogy az én agyam van így huzalozva, mert visszagondolva voltak furcsa dolgok. Óvodás koromban az egyetlen egy jóbarátomnál voltam, ahol alig vártuk, hogy a sebész apja hazajöjjön a munkából, és megmutassa nekünk egy nő koponyáját, amihez még az egyetemi évei alatt jutott hozzá. Szerintem mentálisan az a srác sem volt rendben. Rivotrilt szedett, a prostituált akihez jártunk, pedig azt mondta, hogy szokatlan kérései voltak. Nincs semmi bosszúvágy bennem, csak akkoriban sok szórakozóhely zárt be. Lényegében következmények nélkül tehettél kárt bennük, szóval kiengedtük a gőzt, röhögtünk sokat. Gyújtogatásos eseteknél pedig mindig az egekbe szökött az adrenalinszint. Gondolom ilyen érzés lehet kiugrani egy repülőből. Elnyagolható anyagi kár keletkezett, de egyre többször vonult már ki a hatóság, így végül abbamaradt. Nekem a terapeutám egy frissen diplomázott 30-as csaj volt, légzésterápiát, meditációt meg ilyesmiket csináltatott, sok értelmét nem láttam.
2022. nov. 9. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!