Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rákaptam a gin tonicra, ez...

Rákaptam a gin tonicra, ez már alkoholizmus?

Figyelt kérdés

Van, hogy magamban is megiszok jó pár gin tonicot, nyilván nem mindennap, de heti 2x azért igen. Régen egyáltalán nem ittam alkoholt, sőt, nem tudom mi van velem, hogy 25 éves koromra megy el az eszem. Érzem én is, hogy ez nem normális, de jó dolgomban nem tudom mit kezdjek magammal, csak szórom a pénzt és drogozok (kizárólagosan bulikban), valamint otthon piálok. Értelmes hobbijaim nincsenek, unatkozom, a pénztárca viszont tele, úgyhogy egyenes úton haladok a függőségek felé.

Mit gondoltok, mit tudok tenni ez ellen?



2022. nov. 8. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Most bontom a 8-adik sörömet , érdekel mi az alkoholizmus .
2022. nov. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kezdetnek szigorúan heti egy napra korlátozd a piát.

Ha ez nem megy, akkor már baj van, jöhet a pszichiáter.

2022. nov. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod a helyzeted. Egyenes úton haladsz a függőségek felé. VIszont jó hír, hogy még annyira nem temetett be, még időben ki tudsz lépni. Persze, ha akarsz.
2022. nov. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#3 akarok is lépni, meg nem is. Az a baj, hogy unalmas a józan élet.. nem tudom mások hogy bírják ezt az állandó monotonitást. Mindennap munka, otthon ugyanazok a teendők, aztán végre hétvége, majd minden kezdődik elölről. Van bármi értelme? Max annyi, hogy jól érezzük magunkat.

2022. nov. 8. 15:03
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha unatkozol, olvass. Nekem is addig volt jó, iszogatni akkor kezdtem 3-4 éve, amikor már olyan nyűgös es szétszórt voltam, hogy olvasni sem tudtam, szinte minden szóról eszembe jutott valami kellemetlen emlék, mostanára ez nagyjából elmúlt, csak úgy rákaptam közben a borra, hogy már nehéz leállni.
2022. nov. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"hogy bírják ezt az állandó monotonitást."


És az otthoni piálástól ez változik?

2022. nov. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
"Az a baj, hogy unalmas a józan élet." A legnagyobb erő az alkohol/drog stb nélküli élethet kell. A drog/pia ritka gyenge személyiségre utal, aki gyáva ezek nélkül szembenézni az élet adta nehézségekkel.
2022. nov. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#5 igen, az olvasás tényleg nem rossz ötlet, már nekem is eszembejutott.:) Remelem sikerül letenni a bort!

#6 monotonnak monoton, de legalább elszórakozok magamban.:D

#7 egyetértek azzal, hogy a legnagyobb erő a pia/drog nélküli élethez kell. Viszont nálam a dolgok pont fordítva vannak, és nem azért csinálom ezeket a dolgokat, mert olyan nehéz lenne az életem, hanem épp ellenkezőleg. Ettől függetlenül tényleg gyengejellem vagyok.:/

2022. nov. 9. 13:10
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, jódolgodban iszol?
2022. nov. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 hát figyelj, okom nem lenne rá. Őszintén én sem tudom, hogy miért kezdtem el. Egyik nap unatkoztam, gondoltam iszom egy kicsit és így megtetszett.
2022. nov. 9. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!