Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antiszociális személyiségzavar...

Antiszociális személyiségzavar lehet? Hogyan tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Introvertált vagyok, amikor csak tudom, kerülöm az embereket, mégis megesik, hogy magányosan érzem magam. Van körülöttem sok ember, aki barátkozni szeretne velem és probalna megnyitni, de nem vagyok könnyű eset. Néha én is kezdeményezek beszélgetést de általában túl lusta vagyok hozzá, meg sokszor kényelmesebb is csak magamnak elleni. Ezek mellett sokszor idegesitenek is az emberek, nem bírom elviselni őket. Bármiféle aprosaggal ki lehet boritani: miért néz így, miért ilyen közel ül/áll hozzám valaki...kiakaszt, hogyha a buszon mellém ülnek, ezzel megzavarva a békés zenehallggatásomat. Akár az is előfordul, hogy agressziv gondolataim támadnak. Például

Nem tudom eltűrni, ha hozzám érnek, főleg hogyha valami gyengéd érintésről, simogatasrol van szó. Ölni tudnék miatta. Vagy ha egy szerettem meglát és nagy teli szájjal vigyorogva köszön, hogy "szia xy!" Dühös leszek es arra gondolok nilyen szivesen letörölném a keperol azt a bazi nagy vigyort egy istenes pofonnal. A valosagban eszembe se jutna megütni valakit, nagyon bánnám, ha megtenném. Az is idegesít, ha csak hozzám szólnak, gyakran flegmán es sertoen szólok vissza. Ha pedig valami hülye semmitmondó dolgot kerdeznek tőlem aminek nincs értelme, egyszerűen csak nem válaszolok. Vagy ha olyat kerdeznek amire egyértelmű a válasz -legalábbis szerintem, és még rá is kerdeznek például legyen a kérdés, az hogy az ég kék vagy piros? És még hozzá is teszi, hogy "piros igaz ?"-mindezt teljesen komolyan az annyira felidegesit, hogy hosszú percekig fel se tudom dolgozni hogy hogy mondhatott ekkora ökörséget és úgy érzem, felrobbanok, nehezen tudom elterelni róla a gondolataimat. A szemelyisegem alapból ideges, türelmetlen. Nem mindig voltam egyébként ilyen, legalábbis ennyire biztosan nem. Ezek sokszor azokon az embereken csattannak, akik jók hozzám, valószínűleg jól meg is banthatom őket. Jó ember szeretnék lenni, de tudom, hogy így nem vagyok az.



2022. nov. 16. 12:31
 1/6 A kérdező kommentje:

Továbbá az is idegesít néha ha köszönnek. Ostoba proli szokasnak tartom, csak annyi értelme van hogy felhivja magára az ember a figyelmet:

"Én is itt vagyok"

2022. nov. 16. 12:37
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Ez sokkal inkább autizmus. Az antiszociális személyiségzavarnak semmi köze a leírtakhoz (az antiszociális nem azt jelenti, hogy "emberkerülő", hanem azt, hogy "társadalomellenes" és megszegi a szociális normákat, nem tartja tiszteletben a többiek jogait).
2022. nov. 17. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Az antiszociális személyiségzavar egyik fő vonása az, hogy nem éreznek bűntudatot. Egyszóval ha megbánnád azt hogy megütöttél valakit, akkor nem igazán vagy antiszociális.


Szoktál impulzívan viselkedni? Felelőtlenül viselkedsz? Mennyire tudod irányítani a dühöd?


Egyébként az antiszociális személyiségzavarnak két "részre" szokás osztani. A pszichopata és a szociopata.


Pszichopata: Manipulál, élete elejétől nem érez bűntudatot, imitálja az érzelmeket. Ők még egy diagnózis után sem hiszik el, hogy ők pszichopaták. Nincs betegségtudatuk.


Szociopata: Őket a környezetük teszi olyanná amilyen (szülői bántalmazás, családi problémák fiatalkorban). Ők sokkal agresszívabban viselkednek mint a pszichopata, és nekik van betegségtudatuk.


Én a te helyzetedben egyből kizárnám a pszichopatát, de viszont a szociopata még elképzelhető ha vannak súlyos feldolgozatlan gyermekkori traumáid, stb. De persze itt is közbejátszanak a gének.

2022. nov. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Személyiségzavart*
2022. nov. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#3 ez igaz, nagyon hirtelen haragú vagyok. És szerintem is inkább a szociopata lehet.
2022. nov. 25. 21:38
 6/6 anonim ***** válasza:
31%

Dehogy vagy szociopata, autisztikus vonásaid vannak. Ők nem szeretik az embereket, az érintéseket, túl őszinték, ezért nem veszik észre, hogy megbántanak másokat. Az autistáknak is problémájuk van az empátiával, de mellette még érzékenyek is az emberekre, a zajokra, kapcsolódási nehézségekkel küzdenek, ami abból is adódik, hogy nehezebben tudnak szocializálódni és kínosan viselkednek.

Egy szociopata nem érez bűntudatod és nem is kérdőjelezi meg, hogy hogyan viselkedik, nem érdekli ha megbánt valakit. Állandóan konfliktust generál és nincs stop, ha verekedni kell. Emellett fontos kritérium a "lop,csal,hazudik" trió, azaz patológiás hazudozók, könyörtelenül használnak másokat és nem okoz nekik gondot a csalás, mások átverése, manipulálása.

2022. nov. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!