Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan legyen minden jó?

Hogyan legyen minden jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves fiú vagyok és gimibe járok egy nagyobb városba. Van egy barátnőm, aki egy évvel nagyobb, mint én.


Egy ideje azt veszem észre, hogy valami nincs rendben velem.

Éjszaka nem tudok aludni, viszont reggel 6-kor kell kelnem. Eléggé stresszes is vagyok, kényszergondolataim vannak. Fogytam is, mert mostanában nem bírok enni, maximum este rendelek mekit vagy más gyorskaját. Nem edzek és szinte nem csinálok semmit.

Ez a szomorú igazság, de mostmár változtatni akarok!

Régebben voltak mentális gondjaim, nem voltam a legboldogabb ember. Mára már változtam és nem vagyok annyira szomorú, viszont ez az életmód eléggé aggaszt.

A nyáron 10 év után temporális epilepsziát diagnosztizáltak nálam, amire gyógyszert szedek. (ezt azért írom le, hogy nem lehet-e, hogy ez is bekavar)


+ még egy baj, hogy most feküdtünk le először a barátnőmmel. nagyon szeretem, merev is volt a péniszem és sikerült is a dolog.. egy ideg… valami miatt csak úgy leállt, mint egy gép. meghalt. nem tudom, hogy ez is a felborult bioritmusomnak köszönhető vagy ezzel valami más baj van..


kérlek segítsetek! hogyan kezdjek neki? hogyan induljak el a változás útján?

előre is köszönöm!



2022. nov. 22. 06:16
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

Hát ezen a felületen túl sok hasznos dologra ne számíts. Aki nem él át ilyet, az úgy sem fogja megérteni, min mész keresztül.

Én mindenképp azt javasolnám, hogy szakembert keress fel ezzel kapcsolatban (pszichológus / kineziológus), akinek el tudod mondani ezeket a problémáidat, és szakmai szinten fog tudni kezelni.

2022. nov. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igazuk van.Menj az orvosodhoz és annak mond el.Valoszinuleg valamilyen gyógyszer miatt van.Nalam sincs mindig teljes erekcio a sok hülye nyugtató és vernyomas csökkentő gyógyszerek miatt.
2022. nov. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Senior Séf ***** válasza:

"Éjszaka nem tudok aludni, viszont reggel 6-kor kell kelnem. Eléggé stresszes is vagyok..."

Változtassunk a szórenden, és mindjárt kilóg a lóláb.

Eléggé stresszes vagyok=> Éjszaka nem tudok aludni


Szóval. Minden stressz, legyen az külső, evidens stressz, vagy belső, csendes stressz, oldalba rúgja a mellékvesét, hogy gyerünk, öcsi, dolgod van. Az felébred és őrült módon elkezd kortizolt termelni. Ez egy antistressz hormon, ami antagonistája a melatonin nevű alvást segítő hormonnak. Vagyis amíg előző jelen van, utóbbi nem tud érvényesülni.

A 21. században a stressztől nem tudunk elszigetelődni, az ott van minden percünkben. Ezért más módszerhez kell folyamodni; stresszkezelési technikákat kell elsajátítani. Ilyeneket találsz a neten szép számmal. Csakhogy itt nem áll meg a történet. Ilyen esetekben, mint a tiéd, jellemzően a bolygóideg diszfunkciója is fennáll már. A bolygóideg egy "kapcsoló", ami a szimpatikus idegrendszert, vagy paraszimpatikus idegrendszert hozza működésbe, attól függően, hogy mennyi kortizol van a véredben. De nálad "beragadt" ez a kapcsoló, és folyamatosan szimpatikus idegrendszer, a "harcolj, vagy menekülj" állapot van érvényben. Ezért a bolygóideg stimulálásra is keress stratégiákat. Ha nem találsz, keress meg.

2022. nov. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
El kell menni orvoshoz. Vagy urológushoz, vagy pszichológushoz. De a barátnőd, ugye nem nagyobb nálad, hanem idősebb? és nem városba jársz a gimibe, hanem városban. Ezt csak azért, mert egy gimistának ilyesmit tudni illik.
2022. nov. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!