Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Iskolától való félelem?

Iskolától való félelem?

Figyelt kérdés
Minden iskolai napom az elejetol a vegeig a panikrol es a felelemrol szol. Betegseg miatt sokat hianyzok, le vagyok maradva kb az osszes tantargybol, tele vagyok rosszindulatu osztalytarsakkal, tanarokkal, akik folyamatosan erzekeltetik velem hogy mennyire utalnak. Mar regota ramaty amugy is a mentalis egeszsegem, regota szorongok a kozossegektol, regota kisertenek ongyilkossaggal kapcsolatos gondolatok, de mostmar vegkep remenytelen vagyok. Mit kene tennem, hogy ne feljek a hetkoznapokol? Muszaj valtoztatnom, mert egykor eltanulo voltam, mostanaban pedig gyenge kozepes, vagy meg olyan se. Sorra gyujtom a rossz jegyeket, holott tudom hogy kepes lennek a jobb teljesitmenyre. Tanulas helyett viszont honapok ota a szemetdomb szobam sarkaban ucsorgok az agyamon, es a zenehallgatasba menekulok, meg az almodozasba. Ha valaki volt ilyen helyzetben, mi segitett?

2022. nov. 23. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Hol tartasz a tanulásban?

Lehet, valami kiindulóoka volt ennek. Mi lehetett az?

2022. nov. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1-es, marmint hanyadikos vagyok?Kilencedikes.
2022. nov. 23. 17:01
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
A szüleiddel nem tudsz beszélni erről? Esetleg kérd meg tőlük, hogy másik iskolába vigyenek át azok miatt, amiket említettél. Ha folyamatosan támadnak az iskolában, vagy legalábbis így érzed, akkor nem fogsz tudni magadtól kijönni ebből. Esetleg még (iskola)pszichológus segítségét kellene kérned.
2022. nov. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 ludicrousSpeed ***** válasza:
0%
16+ évesen még kilencedikes vagy? Jó ég..
2022. nov. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3-as, mar igy is a masodik iskolam, pedig csak ev eleje van. Nem hiszem hogy mashol jobb lenne. Az elsobol is azert jöttem el mert nagyon rossz volt. 4-es, gondolom onnan szedted az eletkoromat, hogy gyk-re csak 16+-osan lehet regisztralni. Nyilvan ezt senki nm tartja be. Egyebkent ha annyi is lennek? Nem tudhatod kinek milyen hattere van, miert van itt, ahol.
2022. nov. 23. 17:19
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Iskolán kívül szoktál valakivel beszélgetni? Akár veled egykorúval, vagy idősebbel.
2022. nov. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
37%

Az a baj ezzel a helyzettel, hogy egy ördögi körbe kerültél. Mivel a suliban a suliban utálnak, ezért szorongsz. Mivel szorongsz, ezért nem tudsz barátkozni, nem tudsz tanulásra koncentrálni és könnyebben is betegszel meg. Mivel nem tanulsz, nem barátkozol és sokat hiányzol, ezért még kevésbé tudsz bevágódni másoknál és ezért még jobban szorongsz.

Ha valami nem változik, akkor nem lesz javulás.

Vagy el kell menned pszichológushoz, hogy magántanulónak kell lenned, vagy egy olyan suliba kell átmenned, ahol mindenki kedves /empatikus és megérti, ha nem vagy jó formában, vagy akaraterővel azt mondod, hogy nem érdekel, hogy szorongsz, elkezdesz rendesen tanulni és barátkozni a suliban lévőkkel és így megszűnik a probléma kiváltó oka is.

2022. nov. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!