Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek van valami bajom?

Szerintetek van valami bajom?

Figyelt kérdés

Észrevettem hogy kamaszkorom óta megváltozott az érzelmi állapotom vagy nem tudom hogy minek nevezzem. A lényeg annyi, hogy az esetek 90%-ban ha történik valami aminek nagyobb érzelmet kellene belőlem kiváltania, az egyszerűen nem történik meg. Mármint nem érzek semmit legyen az jó vagy rossz. Kapok egy ajándékot, vagy neadja Isten történik valami az egyik barátommal/családtagommal akkor konkrétan tudom hogy ez rossz, meg fel is fogom, de egyszerűen semleges vagyok és színlelnem kell az érzelmeim többségét. Sajnos pár hónapja hunyt el a nagybátyjám és bár nagyon rossz ezt kimondani, de amikor ott álltam mellette a kórházban és már csak a gépek tartották életben, tényleg nem éreztem semmit. Tudtam hogy többet nem beszélhetek vele, de semmi... Viszont vannak esetek amikor meg érzem hogy valami olyan fog történni vagy megtörtént akkor meg teljesen átérzem és semmi gond.


Már magam is gondoltam hogy felkeresek egy szakembert, annak ellenére hogy semmi negatív hatása nincs az életemre. Társasági ember vagyok, nem mondanám magam introvertáltnak, mert ha van egy jó esemény társaság simán megyek, de túlzásba sem viszem.


23/F



2022. nov. 25. 05:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Hasonlót érzek én is sokszor. Bár nem ennyire durván, azért én sokszor megkönnyezek, érzem az érzelmeik (lol).

Szerintem ez

1. Túlzott elzàrkozottság másoktól,mert valami miatt kellemetlenül érzed magad,mikor érzelmeid kéne kimutatnod (valami történt,amit a tudalattid ragadott meg).


2. Kiégtél

2022. nov. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem akkor van baj, ha neked vagy a szeretteidnek szenvedést okoz. Amíg képes vagy kompenzálni, addig szerintem nem kell ebbe többet belegondolni, medikalizálni.
2022. nov. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Senior Séf ***** válasza:
Evolúciós okokból a kamaszkor végén "érzéketlen" a férfiember. Az őskorban ilyentájt történt a leválasztás, és ahhoz, hogy a fiatal hím túléljen, és új családot, új otthont teremtsen, keménynek, önzőnek kellett lennie.
2022. nov. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kaptál elég szeretetet gyerekkorodban. Reméljük, találsz egy nőt, akibe bele tudsz szeretni, és akkor talán visszaáll minden. De ne erőltessed, majd eljön magától. Addig viszont olvassál, lehet, ha olvasó ember lennél, az érzelmeid is megjönnének. Kezdd Jack London A vadon szava c. regényével.
2022. nov. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!