Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichopata ember tudja...

Egy pszichopata ember tudja magáról,hogy beteg?

Figyelt kérdés
Ha én biztos vagyok benne,hogy az,elmondhatom neki?Érdemes?Mit tud vele kezdeni?Vagy csak azt érem el vele,hogy ellenem fordul,mivel nem érti a problémát?

2022. nov. 29. 06:29
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Ne mondd el neki. Ahogy tapasztalom a laikusok szerint mindenki pszichopata, pld aki nem ír vissza neki.


Vannak antiszociális személyiségzavarral élők, akik tudják, hogy azok és terápiára járnak. De ők vannak a kevesebben.


A diagnosztizálást meg hagyd az orvosokra, amúgy se érsz el vele, hogy elmondod, hogy pszichopata. Nem fog jobban bánni veled, nem lesznek ettől érzelmei, stb.

2022. nov. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
A mentàlis zavaroknak rengeteg fajtàja van. A diagnózis felàlítàsa orvosok feladata. Ha te ezzel elè àlsz, nem hisz neked, és igen, ellened fordul. Ha úgy gondolod, hogy valami gondja van, és elég közel àlsz hozzá, maximum javasolhatod, hogy keressen fel szakembert.
2022. nov. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne diagnosztizálj senkit, mert nem biztos, hogy amit a köznyelv pszichopátiának gondol, az megegyezik a diagnosztikus kritériumokkal. Másrészt, a pszichopaták egyik fő tulajdonsága, hogy nincs bennük érzelmi empátia, tehát ne várj egy ilyen bejelentéstől sokat, nem fog meghatódni, inkább csak dühös lesz rád. Ha érzi, hogy valami nincs vele rendben, akkor javasolhatsz neki szakembert, igen. De ott sem a címkézés a lényeg, hanem a segítség.
2022. dec. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem fogja elhinni. Személyiségzavarosok nem érzékelik a személyiségzavart. Azt hiszik az a normális ahogy ők működnek. Én is így voltam vele hosszú évekig, amíg baj nem történt, és ki kellett nyomozni miért (pszichológus, könyvek)
2022. dec. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem írom le újra, amit mindenki előttem, ám mégis leírom, hogy ne csak hasznosnak jelölő gombnyomás maradjon csak, hogy ugyanazt mondom én is, amit mindenki más előttem leírt: ne, mert pont az az egyik legfőbb jellemzője a pszichopatának, hogy nincs beleérzőképessége, ami az empátia, ergo nem mész vele egyről a kettőre. Talán te fordulj szakemberhez, hogy hogy tudnád rávezetni ahhoz, hogy ő forduljon, anélkül, hogy elijesztenéd magadtól!
2022. dec. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

A pszichopata nem beteg és nem gyógyítható. Ha ő is akarja, hosszú évek kemény munkájával, drága pénzért elérheti, hogy a környezetét kevésbé tegye tönkre.

De attól, hogy beszólsz neki, nem lesz erre motivációja, másrészt, ha nem tudja magáról, el se fogja hinni. Ezért tök fölöslegesen teszed magad ki ennek. Próbálj inkább szabadulni a környezetéből.

2022. dec. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
100%
Általában nem tudja.
2023. febr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Esetenként.
2023. márc. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem minden esetben!
2023. ápr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!