Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tanácsoltok? Teljesen...

Mit tanácsoltok? Teljesen bedilizni, nem bírom tovább! ?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy 32 éves férfi vagyok, anyámmal és az élettársával élek. Komoly gondjaim vannak a beilleszkedéssel minden téren. Rengetegszer lettem kiközösítve, illetve iskolás koromban szűntelenül értek többé-kevésbé komoly cseszegetések, amik teljesen tönkretették a már egyébként is traumatizált személyemet. Apám lelépett 6 hónapos koromban, anyámtól nem kaptam érzelmi törődést az első kritikus éveimben, ezek mellett történtek több, többé-kevésbé komoly traumák, többek között apám rendszeresen vert mikor 2 évig nála laktam. Korai traumák miatt bizonyos személyiségrészeim leragadtak kisgyermek korban, emiatt nem tudom komolyan venni az életet. Úgy érzem fejletlen az öntudatom. Sosem volt felelősségtudatom, nem voltak céljaim és képtelen vagyok felelősséget válallni. Mindig kihasználtak és átvertek az emberek, mikor észbe kaptam volna, rendszerint mindig késő volt. Állandóan ugyanazokat a hibákat követem el, képtelen vagyok tanulni belőlük. Irtózok emberek közé járni, pedig méyen tudat alatt igenis igényelném a társaságot. Pont ez miatt képtelen vagyok egy munkahelyet huzamosabb ideig megtartani, néhány hónap alatt annyira felgyűl bennem a stressz és a feszültség, hogy egyszerűen besokallok, és lelépek. Utána hónapokig nem dolgozok, mert úgy érzem, hogy egy alapos pihenésre van szükségem, illetve rettegek annak a gondolatától, hogy ismét emberekkel kell kapcsolatba lépnem, ezért halogatom a melókeresést. Mindezek miatt lett egy függő személyiségem. Egész nap a gép előtt ülök, játszok, filmezek, vagy programoz(gat)ok. A sikerélményeket vadászom, ugyanis a való életben szinte csak kudarcokban volt részem. De ha nincs gép, mert mondjuk elromlik vagy mittomén, olvasok, vagy találok másegyebet. Ezen kívül szerhasználó vagyok, eleinte csak fű és szintetikus volt, aztán jöttek a külőnféle gyógyszerek. Viszont semmi keményebb cuccot nem próbáltam, és nem is szeretnék. Az utóbbi 1-2 évben a szerekből mondjuk elég szépen visszavettem. A függőségeim miatt nem csinálok egész nap semmit, rendetlen és koszos a szobám, fürdeni csak akkor fürdök ha mennem kell valahova vagy ha már nagyon büdös vagyok. számomra a legfontosabb a rendszeres dopaminlöket, a többi dolog másodlagos. Sosem volt párkapcsolatom, egy 3 hetes valamit kivéve, de akkor is dobva voltam ezek miatt a gondok miatt. Ennek amúgy is már 14 éve. Nem tudom milyen érzés tartozni valahova. Teljes mértékben tisztába vagyok azzal, hogy a fentebb leírtakkal csak a valóságból menekülök.


Ez lett volna a bevezető, de ha eddig elolvastad, kérlek folytasd, nagyon fontos számomra!


Anyám több mint egy éve nem dolgozik, 4-en élünk nevelőapám fizetéséből, aki nem keres rosszul, de 4 embernek nem elég.

Többször is voltam pszichológusnál, viszont hamar abbamaradt a terápia minden esetben, különböző okok miatt. Anyagilag egyszerűen most nincs lehetőség rá, és úgy érzem évekig tartana. Ami a legeslegnagyobb problémát jelenti jelenleg az az, hogy nem kapok semmiféle támogatást a családtól. Anyagilag nem lehet, oké ezt megértem. Viszont egy egész életében traumákat élt ember képtelen önerőböl változtatni, arról nem is beszélve, hogy alapból érzékeny típus vagyok, komolyan tudnak érinteni olyan dolgok, amiket más ember fel se vesz. Ezen szakemberi segítség nélkül lehetetlenség túllépni. De mégis elvárja a család azt, hogy végre a lábamra álljak és lépjek túl a traumáimon. Nem fogják fel, hogy ez nem így megy. "Állj már végre a talpadra", "Nőj már fel végre", "de hisz már 32 éves vagy", "ez így nem mehet tovább", "Szedd össze magad, vagy ha nem, innen elmész"... És ehhez hasonlókat kapok minden áldott nap anyámtól. Átlag fölötti az intelligenciám (az érzelmi viszont 0), és anyámnak nem fér a fejébe, hogy egy intelligens ember aki 5 évesen 2 nyelven tudott olvasni, hogy jutott ebbe az állapotba. Azt megértem, hogy anyagilag nem tudnak segíteni, de addig nem kéne elvárják azt, hogy gyökeresen megváltozzak. A jelen helyzetben piszok nagy segítség lenne ha nem vágná ezeket a fejemhez nap mint nap, mert ezzel nemcsak, hogy fölöslegessé teszi azt a munkát amivel próbálok egy kis pozitív változást elérni, de mégjobban ront a helyzetemen. Lassan 4 éve majdnem minden nap meditálok, aminek hála rengeteget tanultam magammal kapcsolatban, és nagyon sokat segít(ene) ha anyám nem tenné eredménytelenné a munkám a hozzáállásával. Évek óta öngyilkos gondolatokkal küzdök, néha erősebbek, néha gyengébbek vagy el-elmúlnak egy rövid időre. Az utóbbi időben viszont egyre rosszabb a helyzet. Anyámék rengeteget veszekednek miattam, a szemükben én vagyok a fekete bárányok királya,

folyton bűntudatot keltenek bennem, és az utóbbi időben többször megkaptam azt is, hogy csak megjátszom az egészet, mert lusta vagyok és nem akarok dolgozni, mert az ingyen élet jobb. Ez nagyok fájt. Anyám mint említettem, egy éve nem dolgozik, legyengült mind fizikailag mind szellemileg, és engem okol azért, hogy "tönkretettem". Hibáztat ezért, viszont én lettem előbb tönkretéve az elb*szott nevelésük által. A hitrendszerem is gallyra van verve hála a konzervatív apáca-nevelt nagymamámnak aki már nem él. A szégyen vezérli a reakcióimat és a megnyilvánulásaimat, szégyellem kifejezni az érzéseim, szégyellem kifejezni a véleményem bármiről, ha az épp nem túl pozitív, sokmindent szégyellek, ami más ember számára természetes dolog.


Szeretném a tanácsotokat kérni, hogyan nyissam fel anyámék szemét, hogy végre fogják fel, a problémám komolyságát, és ehhez mérten álljanak hozzám? Mint már írtam, régóta vannak öngyilkos gondolataim, de mindig is tudtam, hogy ezek csak pillanatnyi állapotok, és soha nem tenném meg. Viszont az utóbbi pár hónapban egy re rosszabb a helyzet, mostmár módszereken is gondolkodtam, stb. Attól félek rossz vége lesz.


Bocsi ha egy kicsit összevissza lett leírva, remélem érthető. Rettentően fontos lenne a tanácsotok, köszi előre is!



2022. nov. 29. 08:58
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
bedilizek* elírtam a kérdést. Lehet ez is annak a jele h kezdek
2022. nov. 29. 09:19
 2/35 anonim ***** válasza:
38%
A traumakrol való nyavalygashoz pénz kell, egy 45 perces ülés 15-20 ezer forint. Ezt nyilván nem tudod kifizetni. Úgyhogy a traumaiddal együtt kénytelen vagy eljárni dolgozni. Vagy továbbra is ülsz otthon, amíg elviselnek. Én már rég kivagtalak volna otthonról. Mert egy 32 éves ember kezdjen már el gondoskodni magáról. Ez a saját magad pszichológiai elemzése pedig roppant idegesítő lehet a csaladtagjaidnak.
2022. nov. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
88%
Én bevallom, nem olvastam el, ehhez nincs türelmem, de szerintem mások sem nagyon fogják. Pszichológus kifejezésre rákerestem, írtad, hogy nincs pénzed rá, de van TB-sen is. Menj el pszichiáterhez, ő beutal hozzá.
2022. nov. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Néhány hónapig megy, utána egyszerűen besokallok, leterhelnek körülöttem az emberek. A hétvége kicsit sem elég h kipihenjem a heti stresszt és hétről hétre gyűlik picit míg meg nem telik a pohár. Többé kevésbé megértem a nézőpontod, de egy szülő részéről kivágni a saját gyermekét azért, mert hát nem enyhe mentális problémákkal küzd amiről nagyrészt a maga a szülő tehet, a legaljasabb dolog a világon a gyilkosság után. Kövezz meg, ez az én véleményem.
2022. nov. 29. 09:43
 5/35 A kérdező kommentje:
3-mas. Erdélyben élek, 2 évig lktam apámnál Pesten. Itt egészségyügyi biztosítás nélkül nem jár állami pszichológus, ha pedig 3 hónapot dolgozok 2-őt nem, azzal sokra nem megyek. Meg egyébként sem mennék államihoz. Kb akkora a különbség mint a 200ft-os cola ízű ital és a Coca Cola közt.
2022. nov. 29. 10:50
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Másokat nem tudsz megváltoztatni, csakis magadat. A saját irreális elvárásaidat a világ felé: mások sem azért járnak dolgozni, mert marhára élvezik, hanem pénzért, megélhetésért, anyagi célokért. A szereket abszolút le kellene tenned, nem is értem, hogy honnan van rájuk pénzed. Amíg nem voltak pszichológusok, hanem a papok kezelték a lelki differenciákat, akkor is működött a világ. Menj el gyónni.
2022. nov. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
#6 Köszi. A gyónást ajánlották már. De én inkább a spirituális út híve vagyok. Tudom, hogy nem élvezetből járnak dolgozni az emberek, és nem is a munkával van problémám, hanem az emberekkel. Egyszerűen nem tudom elviselni az embereket magam körül. Ez egy hatalmas plusz stresszt ad hozzá az alap munkahelyi stresszhez, és előbb utóbb eltörök. A szerekkel kapcs. meg az utóbbi időben nagyon ritkán folyamodok hozzájuk. Általában mikor épp van munkahelyem és van rá pénz, de nem kell ám azt hinni, hogy ezekre szórom a pénzem, mert nem annyira durva a dolog, csak annyi h nem 1 éve kezdődött...
2022. nov. 29. 11:32
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Akkor keress olyan munkahelyet, ahol nem kell nap mint nap emberekkel foglalkoznod, kérdező.
2022. nov. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Szépen kielemezted magad, itt szerintem nem vállaszokat, hanem önigazolást keresel. Ha jó tanács kell, kászálodj ki az önsajnálatból, fogadd el az élet nem az igazságokról szól, és tenned kell, neked kell tenned, és ne foglalkozz másokkal. Mikor 100 levesteknős kikel a tengerparton, van, hogy csak egy jut el a vízig, és őt is megeszi a cápa, az élet nem ismeri az igazság szót. Küzdjél, ami nem ől meg erősebbé tesz.
2022. nov. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
#9. Tudom, h az élet nem az igazságokról szól, de úgy érzem egy ördögi körbe vagyok amiből egyedül képtelenség kimászni. Aki meg segíthetne az nem segít érdemlegesen. Olyasmi ez mintha járna egy térkép az élethez de az enyémet elvették. Jobb hasonlatot nem tudok hirtelen felhozni. Az önsajnálattal tudom h fel kell hagynom, de hidd el volt ez sokkal rosszabb is.
2022. nov. 29. 17:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!