Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megéri pszichológushoz járni?...

Megéri pszichológushoz járni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Úgy érzem, hogy nem tudom egyedül feldolgozni az engem érő eseményeket. Barátaim nincsenek, hogy nekik kibeszéljem a bajaim (ez az egyik, amit nem tudok megemészteni), a családomat pedig már bőven eleget terheltem a nyomorúságommal. Már engem is megijeszt az, aki vagyok, mármint, egy ilyen magányos, kétbalkezes, semmihez nem értő személy eléggé kétségbeejtő.

Gondolkoztam azon, hogy segítséget kérek. Van itt valaki, aki már járt pszichológushoz? Megértéri elmenni? Segített?



2022. dec. 4. 12:21
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*elnézést, a #-nél a #tehetségtelent átjavította #tehetségre.
2022. dec. 4. 12:22
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Persze, hogy meg. Most itt fognak jönni tucatjával a "csak a pénzre hajt", "általános dolgokat dumált" szövegek, de ez ne tartson vissza, nyilván jó szakembert kell keresni, amire már ráutaló jel a kezdeti meggyőző szimpátia, és ha nem a megfelelő emberre találtál, 3 alkalom után keresel másikat.
2022. dec. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
9%
Nekem nyugodtan írhatsz! 🥰
2022. dec. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kedves 2-es, te jártál? Az kb mennyi ideig tart? Mármint, a "gyógyulási idő", vagy elnézést, nem tudom hogy írjam. Vagy ezt mindenki maga érzi?
2022. dec. 4. 13:56
 5/15 anonim ***** válasza:
35%
Ez teljesen egyéni: a problémák összetettségétől is függ, meg a kliens változási képességétől. Hogy mondjak valami nagyságrendi támpontot: fél-háromnegyed év.
2022. dec. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Psycho ***** válasza:
38%

Igen, keress fel egyet bátran!


Komoly összegben mernék fogadni, hogy #2-esnek igaza lesz, és jönnek a "csak a pénzed viszi közben hümmög" kommentek, erre nyugodtan felkészülhetsz. Nyilván nagyobb eséllyel ír be olyan, aki csalódott a pszichológusban, mint aki nem.


Az persze tény, hogy kifejezetten gyakori, hogy az első szakember, akit felkeresel, valahogy "nem jön be". Ez alapján nem érdemes elítélni a szakmát, sőt, bátorítanálak, nyíltan lehet is beszélni erről vele. Biztos vagyok abban, hogy szívesen segít, és tovább irányít máshoz.


Még egy: érdemes klinikai szakpszichológust, vagy pszichoterapeutát keresni, ha komolyabb a probléma. A coachok, önjelölt mentáltrénerek kompetenciahatárain az ilyen messze túlmutat, és megfelelő felkészültség hiányában többet árt, mint használ.

2022. dec. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%
Igen. A szimpátia tényleg fontos, ha felkeresel valakit és azt érzed nincs meg, akkor keress tovább. Én tavaly fordultam pszichológushoz, akivel először beszéltem, ő ugyan nem mondott, csinált semmi rosszat, de valahogy nem volt szimpatikus, olyan flegma arca volt :D, meg eleinte azt hittem, hogy a problémám egy bizonyos dolog miatt van, aztán ha azon túlleszek, akkor jobban leszek, de nem így lett, így felkerestem egy másik pszichológust és vele már minden rendben volt.
2022. dec. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

Nekem is megerte pszichologushoz jarni :)

Nagyjabol 2,5 evet jartam. Magabiztosabb lettem, rajottem magammal kapcsolatban egy csomo mindenre. A beszelgeteseink nyoman eszembe sem jutott visszamenni egy erzelmileg bantalmazo kapcsolatba (nelkule valoszinuleg visszamentem volna). O mutatott ra, hogy mennyire kitarto vagyok a kapcsolataimban.

Az eletem egyik legjobb dontesenek tartom, hogy a nehez idoszakomban segitsegert fordultam. Pedig en aztan tenyleg mindent magam akarok megoldani :)

Mostanaban azt vettem eszre, hogy ismetli magat a tortenelem, igy valoszinuleg ujra megyek a pszichologushoz azokkal a temakkal, amiket korabban nem tudtunk feldolgozni (az en ellenallasom miatt).

En csak ajanlani tudom.

2022. dec. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
30%
Alig lehet ma terapot találni, a fél világ pszichológushoz jár… Vagy “sajnos” csak a fél világ, az egésznek kéne. ;) Egy neked megfelelő terapeutával való önismereti munka mindenkinek megváltás, mert amíg nincs ilyenben részed, nem a saját életed éled, nem férsz hozzá a valós képességeidhez se, s ez tök igazságtalan. Sokan viszont sajnos agyalnak és azt hiszik, hogy jól belőtték, hogy mi a problémájuk, az hogy alakult ki és hogy kéne megoldani, s ezzel aláássák a terápia sikerét, mert a terapeuta nyilván másfelé “vinné” őket, de ellenállnak. Pl. “miért beszéljek a gyerekkoromról, ha egy bántalmazó partnertől lettem önbizalomhiányos”…? Hát nem, a terap jól tudja, hogy az már a kisgyerekkori megélések következménye, hogy valaki egyáltalán ilyen párkapcsolatban találhatja magát…
2022. dec. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Fárasztó96 ***** válasza:
33%
Három évig jártam, az utolsó évben voltam havi szinten, előtte ritkábban. Elérte, hogyha bepörgök agyilag és nem birok aludni (akár éjfélkor), akkor menjek sétálni. Bevált. Álomnaplót irok a tanácsára. (Kezdek szétesni megint, de még tartom magam, hogy nem keresem fel. Elég messze lakik, mert nálunk lejárt a szerződése, és mást vettek fel helyette, akivel nem jövök ki.)
2022. dec. 5. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!