Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Társfüggőségemet hogyan...

Társfüggőségemet hogyan kezeljem? szociális szorongás, önbizalomhiány, önismeret, motiválatlanság többi lent

Figyelt kérdés

úgy látom, társfüggő vagyok, szeretném a páromat nem elveszítei.

ezek mellett van még pár problémám, amik megnehezítik azt, hogy lefoglaljam magam, amíg ő elvan.


Ilyen problémáim pl.:


-szociális szorongás, külföldön élek, ebből adódóan kisebb a lehetőségem a barátkozásra. nehezen barátkozom, akárkivel nem tudok. Nem tartom magam többnek, csak nem vagyok egy nagy csacsogós kávézós lány... kivéve ha tényleg megfog a barátság, akkor a leghülyébb rinyálást is meghallgatom,(jó barát vagyok, de csak nagyon limitált számban sajnos) de mivel külföldön élek, így ez nagyon nehezen megy.. (barátkozás)


telefonon is csak nagyon ritkán beszélek heti egyszer anyukámmal, valahogy személyesen könnyebb..


- önbizalomhiány, motiválatlanság,


- nem tudom mit szeretek, nem tudom mi a hobbim, mi köt le


tudom, hogy egy roncs vagyok, kérlek ne savazzatok, megteszem én azt helyettetek is

korábban beszélgettem bő egy évig pszichológussal, nem mondanám, hogy túl nagy sikerrel, ezért most nem szeretnék fizetni érte... legalábbis egyelőre..


jobb szeretnék magam utánajárni, magam tenni érte


Ezért kérdezem, tudnátok-e ajánlani könyveket, forrásokat, podcast, youtuber bármi bármit.



2022. dec. 5. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:
8%

En jartam az Al-Anonba ami az AA tarsszervezete. Gyulesek vannak jo fejek a csajok. Elfogado legkor, akar sirhatsz is. Weben rakeresel megtalalod a hozzad legkozelebbi gyulest.

Sajnos en szemelyisegzavaros vagyok ugyhogy nekem keves volt de jol ereztem magam veluk. Onbizalmad is megjon az elfogadastol.

2022. dec. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
8%
Al-Anon gyules ingyen van, csak adakozni szoktunk a kalapba. 200 ft is eleg.
2022. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!