Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez, skizofrénia?

Mi lehet ez, skizofrénia?

Figyelt kérdés
Azt hiszem de még ebben sem vagyok teljesen biztos hogy depressziós voltam/ vagyok, pedig eléggé furcsa dolgokat éltem meg. Azóta úgy érzem hogy be vagyok zárva a fejembe, a saját kis világomba, nem a valóságban élek vagy nem tudom , úgy tudnám leírni leginkább hogy van a világ, amit nevezzünk most egy doboznak. S én a dobozon kívül kerültem, ami pedig a "dobozban van" az jelentéktelen de ami a "dobozon kívül van" az a semmi, sötétség, csend, üresség, engem nem érdekel hogy mi van a "dobozban" mert a "doboz" egyszer meg fog szűnni és egyébként is amíg a "dobozban éltem" sem volt jó, nekem kell hogy tudjam miért kerültem bele abba a dobozba, honnan jöttem, mi van a "dobozon kívül" vagy mi nincs. Nekem ez a világ csak egy doboz amit mi emberek és élőlények lefoglaltunk de nem tudom hogy miért, nem hagy nyugodni amíg nem tudom meg ezeket a dolgokat s így értelmetlennek látom az egészet. Mi van a dobozon kívül, mit keresünk itt bent? Egyáltalán lehet szabadulni belőle vagy "halál" után egy másik doboz vár?
2022. dec. 10. 22:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Véletlenül se menj szakemberhez! Majd a gyakorikérdések önkéntes orvosai diagnosztizálják, mi bajod van!
2022. dec. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

Első válaszoló: a gyakorin senki sem fog diagnosztizálni, csak valószínűsíteni tudunk egykét betegséget.

A leírásodban nem írsz a konkrét tünetekről, kicsit bővebb infók kellenek. A skizofrénia egy súlyos mentális betegség, ami a pszichotikus zavarok közé tartozik, hallucinációkkal és téveszmékkel jár. A skizoid személyiségzavarra (nem skizofrénia!) jellemző a fantáziavilág, a kapcsolatok iránti közömbösség, érzelemmentesség. Pontos diagnózist csak kivizsgálás során kaphatsz, ezért én is csak azt tudom tanácsolni, hogy keress fel egy pszichiátert.

2022. dec. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Menj el pszichiáterhez, ne kovacsneildi0319 diagnózisára várj.
2022. dec. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor lehetséges hogy skizoid személyiségzavarom van. Már régóta élek ilyen fantáziavilágokban és mindig változnak. Teljesen közömbös vagyok a kapcsolatok iránt már 2 éve és nincsenek érzéseim, ezt is észrevettem már rég. Orvoshoz fogok menni, vajon kezelhető betegség? Nagyon félek attól hogy nemz
2022. dec. 10. 22:24
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
Én (második válaszoló) mondjuk orvosnak készülök, és tanultam már pszichiátriai betegségekről is, úgyhogy konyítok a témához valamennyit. Nem hinném, hogy a kérdező is diagnózist akart itt kapni, hanem véleményt vagy ötleteket.
2022. dec. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
4: először vizsgáljanak meg, hogy tényleg az-e, mert ezerféle oka lehet a tüneteidnek.
2022. dec. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Na, látod, az 5. válaszoló képében már meg is érkezett Dr Gyakorikérdések. Majd ő megmondja, hogy mi bajod van, és akkor bele is írhatod a diagnózist a TikTok biodba.
2022. dec. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nincs TikTokom, csak megszállotja lettem az öndiagnosztizálásnak.
2022. dec. 10. 22:52
 9/12 anonim ***** válasza:
3%
7: és milyen szerencse, hogy nemcsak elmebetegek járnak fel ide, hanem olyanok is, akik értenek is egy kicsit a témához. Engem érdekel a pszichiátria, gondolkodtam is a rezidensképzésen, de nagyon megterhelő szakma.
2022. dec. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod, hogy a pszichiáter sem gyakorikérdéseken keresztül dignosztizálgat? Pedig ő is ért hozzá.
2022. dec. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!