Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki magában beszélget...

Ha valaki magában beszélget az mire utalhat?

Figyelt kérdés
Ez még normális dolog, vagy már disszociatív személyiségzavart jelez?

2022. dec. 11. 18:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Hangosan gondolkodik.
2022. dec. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
42%
Én is szoktam néha, elég ijesztő. Biztos valami probléma lehet, de amúgy ha odafigyelsz rá akkor "kezelhető".
2022. dec. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted, hogy magában beszél? Hangosan gondolkodik, vagy hangosan mérgelődik? Vagy "valakivel" beszélget?

Amúgy, ha semmi más "tünet" nincs, akkor teljesen normális dolog, sokat beszélnek magukban, vagy maguknak. Kérdésedből kiderül, hogy nem vagy szakember, szakvégzettség hiányában ne akarj senkit súlyos mentális problémával diagnosztizálni. Ha aggódsz az illetőért, akkor igazi szakemberhez fordulj, ne az internet népéhez.

2022. dec. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
"Valakivel" beszélget. A helyi pszichiátriai gondozóba nem mehetek sajnos.
2022. dec. 11. 19:09
 5/26 anonim ***** válasza:
44%
És fel tudod venni az illető közeli hozzátartozójával a kapcsolatot? Vagy neked a rokonod? ha rokonod, akkor én első körben az illető háziorvosával venném fel a kapcsolatot, hogy még is mit tanácsol, illetve pszichiáterrel. Más furcsaságokat tapasztalsz?
2022. dec. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
4. Miert nem mehetsz?
2022. dec. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

"Más furcsaságokat tapasztalsz?"


Mintha két énje lenne olyankor, pl. biztatja saját magát.


"Miert nem mehetsz?"


Mert nincs orvosi titoktartás az asszisztensek részéről.

2022. dec. 11. 19:59
 8/26 anonim ***** válasza:
50%
És ezt honnan veszed? Kirúgják azonnalival ha bizonyítani tudod...
2022. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Miért baj, ha biztatod magadat? Ez nem kettő én. Kérdező én ma egész nap fennhangon beszéltem magamhoz, egy pókhoz beszéltem, amit nem találtam. Aztán egy harmadik személynek, aki nem volt ott. És? Nem vagyok ettől beteg, csak jól esett.
2022. dec. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

"És ezt honnan veszed? Kirúgják azonnalival ha bizonyítani tudod..."


Kis település itt kiszivárog minden, bizonyítani nem lehet semmit. Ápoló ismerős is mindig elmondja milyen betegeket kezelt stb.


"Miért baj, ha biztatod magadat?"


Mintha az egyik keményebb énem, noszogtatná, és közben megalázná a másik szorongó énemet, elég bizarr.

2022. dec. 11. 20:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!