Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mégis mit tegyek, hogyha...

Mégis mit tegyek, hogyha mentálisan annyira alul vagyok, annyira utálom magam, hogy öngyilkos akarok lenni?

Figyelt kérdés
Szóval ez egy elég komplex dolog. Soha nem volt egyszerű az életem, és néha azt kívánom, bár ne születtem volna meg. Borzasztó gyerekkorom volt, alkoholista apával nőttem fel. Szép lassan darabjaira hullott az életem, meghaltak anyai nagyszüleim amikor 1 éves sem voltam, elvesztettük apám miatt az otthonunkat, el kellett altatni a kutyámat, meghalt anyukám öccse szívrohamban 44 évesen, ugyanebben a hónapban 14 évesen holtan találtam apai nagypapám, miután a 15öt betöltöttem, 1 hétre rá meghalt apai nagymamám is. 1 évre és 3 hónapra rá meghalt a nagynéném is tüdőrákban, pont mint anyukája amikor kicsi voltam. Abban az évben egy influenszer srác a eltaposott, és egy 54 éves pasi a féléves kapcsink alatt megcsalt. Egy másik 33 éves pasi átvert, azt mondta hogy komolyat keres, 2 randin hülye 16 éves fejemmel ágyba mentem vele, szex után közölte, hogy csak alkalmit akart, van párja. Coming outoltam itthon, ami nem volt könnyű. (Ex)legjobb barátomnak coming outoltam először. Ő nagyon kedves és megértő volt. Idén júniusban ő eldobott, majd sulikezdés, új osztály, ő meg az egész osztálynak kiadta hogy meleg vagyok, a hátam mögött. Kiléptem a 2 éves, már fél éve szenvedéses mérgező kapcsolatomból, a pasik is, a suliban és, és itthon is azt éreztetik velem hogy nem vagyok elég. Gyenge vagyok, selejtes, haszontalan. Önbizalmam semennyi, utálom magam, rondának tartom, aki nem érdemel mást, csak ezt a szenvedést. Már hetek óta foglalkoztat az öngyilkosság, próbálkoztam is már, de gyenge voltam. Nem tudtam megtenni. Pedig mindenkinek jobb lenne, senkinek sem hiányoznék. Próbáltam vágdosni magam, bele akartam állítani egy üvegdarabot a kezembe, meg akartam magam fojtani. Pszichológushoz is járok már, saját döntésből, de úgy érzem, hogy ez nem elég, és nem tudom, mit tegyek. 18 éves vagyok egyébként.

2022. dec. 17. 19:26
1 2 3
 11/25 NTBS ***** válasza:
43%
Zárd le a múltat, keress új célt.
2023. febr. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Hogy vagy azóta?

[link]

2023. febr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

#11 próbáltam, de nem megy. El kéne költöznöm de nem tudom hogy.


#12 szarul, de nagyon

2023. febr. 9. 08:07
 14/25 anonim ***** válasza:
Iskola pszichológus! Ha nincs a suliban akkor tb alapon.
2023. febr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Kerületi pszichiátriára vagy magán pszichiáterhez menj el, erre már gyógyszer kell. A terapeutádnak mondd el így, ahogy itt leírtad és kérj gyógyszert a terápia mellé.
2023. febr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Manócska1 ***** válasza:
tényleg menj szakemberhez
2023. febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, hogy leírtad a helyzeted, és hogy látod, hogy a probléma létezik! Ez már egy nagyon jó kiindulási alap!

A másik szuper dolog, hogy elmentél szakemberhez! Máris sokkal jobban állsz, mint a legtöbb hasonló helyzetben levő ember! Szerintem eddig nagyon jó irányban vagy!

Szerintem inkább pszichiáter orvossal kellene konzultálnod, mert a további javulást érdemes lenne egy enyhe, gyógyszeres támogatással megkezdeni. Az sok-sok dolgon túllendít, ami pillanatnyilag akadályoz a szituáció helyes értékelésében. Azokon a blokkokon segít át, amiket most teljesen normális reakciokent magadnak gyártottál le. Ezek védekező reakciók, de most nem hasznosak.


A múltadat es a mostani történeseket valahogyan kívülről kellene szemlélned. Átkeretezni, külő szemlélőként elemezni. Erre gyorssegelyként legjobb módszer, ha egy törtébést leírsz, de önmagadat egy kitalált, 3.személlyel helyettesited a történetben. Pl nem azt írod, hogy "elestem", hanem azt, hogy "ő elesett".

Ne javits az iráson, csak írd le, ami a csövön kifér!

Utána olvasd el, amit irtál olyan szemmel, mintha a legjobb barátod levelét olvasnád, akit nagyon szeretsz, féltesz, gondját viselnéd! Mit tanácsolnál neki? Nyilván nem azt, hogy tegyen kárt magában, hanem egy olyan megoldási lehetőséget, ami a boldog élet felé viszi.


Nagyon sok benned a csalódottság, fájdalom, kétségbeesés, magány, és érthetőek az okok is. Ugyanakkor ezek a terhek az esemenyek által kiváltott érzelmeid. Az érzelmeid, gondolataid ura viszont te vagy, nem más! Nem elnyomni kell ezeket az erzelmeket, hanem kitérni előlük. Átformálni őket úgy, hogy már ne bántsanak, kepes legyél kívülről ertelmezni őket. Akkor sokkal könnyebb lesz!

Akkor kepes leszel elfogadni azt is, hogy a jó és rossz dolgok egyarant az elet részei, tapasztalatok, amikből tanulsz, es nem akadályok, sziklák, amik lenyomnának.

Ehhez viszont szükseg van arra, hogy a jelenleginél hathatósabb tamogatást kapj.

A hétvégét töltsd úgy, hogy tudatosan keress minden orában egy olyan dolgot, ami szép, kellemes, kicsit is boldoggá tesz! Nagy levegő, es tudatosan vadássz valami jóra! Segíts valakinek valami apróságban! Egyel egy szelet csokit! Aludj egy kicsit tovább! Simogass kutyát/macskát! Bármi, ami egy másodpercre is jó erzessel tölt el!

Ne bántsd magad sem tettel, sem gondolatta, hanem kicsit kenyeztesd magad jó kajákkal, lustizással, finom illatokkal!

Ha a külvilág bánt, legalább te ne bántsd önmagad, hanem ellensúlyozd!

Azt hiszem, nagyon okos srác vagy, meg tudod csinálni!


Hétfőn pedig kezd el keresni a támgatódat, aki tovább tud lendíteni!


Ide is írhatsz, ha valami gáz van, de leginkább

[link]


Légyszíves, adj majd visszajelzést, hogyan haladsz!


Kitartás! Ez csak egy időszaka az életednek, minden rendben lesz!

::baráti ölelés::


Bocs az elírasokért, meg a hosszú kommentért!

2023. márc. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Hát én is sok hülyeségen mentem át, de élj úgy, hogy persze inkább halott is lehetnél, de miért ne élnél. Élj halottként, ne akarj semmit, csak tartsd fenn magad, és ne akarj senkit magad mellé, csak némi családtagot, szülőket. Akkor boldog leszel.
2023. márc. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Szia! Nehogy azt hidd, hogy az öngyilkosság egy megoldás! Inkább foglald el magadat, sportoljál rendszeressen jót fog tenni a testednek na meg a fejednek is! A tavasz a megujjúlás, Te is változzál egy uj kapcsolat fel fog dobni! A múl az elmúlt, ne nézz hátra csak előre!
2023. ápr. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Van már hobbim, digitális zenéket csinálok, és szeretem is. Új kapcsolatra semmi esélyt nem làtok, nem vagyok elég jó. Tegnap megpróbáltam begyógyszerezni magam mert bele fáradtam. De nem lett hatása, csak émelyegtem, hányingerem volt, szédültem. Több vérhigító vagy altató kellett volna...
2023. ápr. 9. 14:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!