Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért divat a tinik körében...

Miért divat a tinik körében az adhd/autizmus?

Figyelt kérdés

Mostanában körülbelül akkora divatja lett közösségi platformokrol diagnosztizálni magukat a tiniknek ADHD/autizmussal, mint annak idején emosnak lenni.

Itt nyilván nem a valós "betegségre" gondolok, hanem egyszerűen nem értem miért akar valaki autista lenni?

Mi előnye származik belőle ha annak vallja magát valaki?!

Egyszerűen csak azért mert menő lett a TikTokon?



2022. dec. 26. 04:36
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
44%

Igen! Ez lett most az új "depis vagyok" és végre nem csak én veszem észre..

Mondjuk én az autizmussal annyira nem találkoztam, de ADHD-vel annál inkább. A másik meg a PTSD amit látok. Egyik barátom egyszer poénból mondta is nekem, hogy ő tuti adhd-s, mert TikTok az megmondta. :D

Jaa és a nárcisztikus, az is. Mindenki nárcisztikus már mindenki szerint.

2022. dec. 26. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Ja igen azt ki is felejtettem.

ADHD/autizmus/ptsd/nárcisztikus személyiségzavar/pszichopátia.

Akkor ezek most azok amik anno a depis emosok mániája volt?😅

2022. dec. 26. 05:00
 3/33 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem nem feltétlenül. De volt olyan ismerősöm úgy szedte a nyugatót diagnosztizálatlan adhd-re, hogy nen volt felírva. Valójában nem tudta, pontosan milyen probléma volt, de szerinte adhd.
2022. dec. 26. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
44%

Gondolom, a kitűnni akarás, csak azt nem fogják fel, ha a többség ugyanazzal akar kitűnni, akkor ismét a többséghez, a tömeghez tartoznak.

Valami olyasmi kell nekik, amik más, mint a többieké, ezért különlegesnek gondolják(?) magukat. Így lesznek tucat-egyedek.

2022. dec. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
64%

Tényleg sokan vannak, akik ilyesmikkel küzdenek, és ez identitás- és csoportképző tényező lett. Talán mert együttérzést és pozitív hozzáállást remélnek tőle.


Fordítva is működik, van egy tanítványom, aki azzal indokolja a súlyos titktokfüggőségét, hogy ADHD-s. Napi hat órát pörgeti azt a szart. Ez tényleg beteges, de nem úgy, ahogy ő gondolja.

2022. dec. 26. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
16%

Mert különlegesnek érzik magukat tőle. A legtöbb amúgy elkényeztetett/neveletlen, és egy betegséggel könnyen megmagyarázhatónak tűnik miért olyanok amilyenek.

Az adhd tünetei pedig szinte mindenkire igazak. Netes leírás alapján én is pszichopata vagyok adhd-vel.

2022. dec. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
26%
Az OCD-t kifelejtettétek. Az is minden másodiknak van.😅
2022. dec. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
40%

Nekem tenyleg van ocd-m, ptsd-m és adhd-m is meg még egyéb más is, de nem reklámozom sehol, max itthon tudják mert úgy gondolom nem tartozik vadidegenekre, előbb menekülnék el a világból minthogy kirakjam ezt pl tiktokra.

Ha olyan csoportokban vagyok benne amik ezekről a betegségről szólnak oda írok néha de többen is vannak ott akik ugyanezekben szenvednek úgyhogy az más inkább.

Viszont engem nagyon irritál mikor divatból betegséget színlel egy ember, hogy menőbbnek tűnjön de azt nem tudják, hogy akiknek ez a bajuk mennyire szenved miatta.

2022. dec. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
41%

#8

Na ezaz, hogy ha valaki komolyan pszichés gonddal küzd, nem kezdi el azt kiteregetni.

Én pánikbeteg voltam/vagyok, régen volt durvább, na de annak markáns tünetei vannak azért, azt észreveszi az ember.

Családomon kívül talán 2 ember tud róla. Attól féltem mindig, hogy selejtesnek tartanak, paranoiásnak stb..

Aztán egyszer egy barátnőm mikor lemondott események meg fura viselkedés miatt támadt, elmondtam kifakadva. Hát nem maradt meg a kötelék. Sokak nem tudják sajnos hova tenni, vagy tényileg furának tartják. Aki maradt, az igaz barát. (: vagy éltek át hasonlót.

De amúgy ha valaki látszólag csak dobálózik a pánikkal is, nem szokott tetszeni..

2022. dec. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 Phoney ***** válasza:
64%
Biztosan „divat” is, de nem csak az. Ez a két betegség eléggé ismert a köztudatban, és legalább felszínesen könnyű őket megérteni. Nagyon sok tininek van tartós szorongásos problémája, na azt háttértudás nélkül igen nehéz értelmezni, úgyhogy amikor észreveszi, hogy igenis baja van, és elkezd mentális betegségeket keresni magának, akkor gyakran erre a kettőre fog rátalálni. Laikusként huszonévesen én is erre a kettőre gyanakodtam, pedig az már nem most volt. A szorongás gyakran produkál ADHD- (vagy éppen OCD-) szerű tüneteket, ha pedig személyiségfejlődési elakadások állnak mögötte, és ettől úgy érzi az ember, hogy bizonyos egyszerű emberi dolgokhoz ő „hülye”, akkor az az autizmusra fogja emlékeztetni.
2022. dec. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!