Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik önismereti könyv a...

Melyik önismereti könyv a legjobb szerintetek?

Figyelt kérdés

Úgy érzem nem ismerem önmagam valójában. Nem tudom mi tesz boldoggá, mit szeretnék, mire vagyok képes, ki vagyok én illetve hogy javítsak a hibáimon…

Sok problémám van, de most kimondottan önismereti könyvet keresek.



2022. dec. 28. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
6%

Unalmas vagy, amit el kellene fogadni. Egy könyv miatt nem fogod magad megerőszakolni, és nem fogsz kiskertet gondozni, ha nem szereted a kertészkedést.


Nem fikázás, én is ilyen vagyok.


F/30

2022. dec. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem értek veled egyet egyáltalán
2022. dec. 28. 21:38
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

#1 ez hülyeség úgy ahogy van. Én 1 könyv miatt kezdtem el rajzolni, úgy hogy addig utáltam a művészeteket, suliban ki nem állhattam a rajzórát.


Másik könyv miatt kezdtem el vállalkozói tartalmakat, cikkeket, élettörténeteket olvasni. Ha azok nem lettek volna, most nem lenne vállalkozásom.


és így tovább és tovább. 1-ik könyv ajánlotta a másikat.


Ha még sose próbálta a kertészkedést, akkor nem tudhatja, hogy nem szereti.

2022. dec. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Nincs ilyen. Nem tudom, mire gondolsz, mert populáris pszichológiai könyvekből kb ezer van az örökölt családmintáktól a berögzült sémagondolkodásokon és az érzelmi evésen át a nagymamák szerepéig és a nárcizmusig, egyik se jobb a másiknál, eléggé alacsony színvonalúak, de egyik se arra való, hogy te megismerd önmagadat. Hogy nem tudod, mi tesz boldoggá, az lehetetlen, csak észreveszed tán bizonyos helyzetekben a síelés meg a kerti grillezés vagy az olvasás között, hogy mikor érzed jól magad. A hibáidról, ha magadtól nem jössz rá - fura -, a barátaidtól és a családodtól érdeklődj, bár nem célszerű, mert ha megmondják, nem fogsz örülni neki, tán el se hiszed.
2022. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
Nincs 1 könyv mindenek felett. Mark Manson: Lesz*rom rafinált művészete a kedvencem.. szeretem az ilyen stílusú könyveket. MJ Demarco: gyorsítósáv a milliókhoz a másik kedvencem. Almási kitti:Bátran élni is megéri, de az összes Napóleon Hill könyv alapmű. pl a Túljárni az ördög eszén.. nagyon imádom. Főleg ahogy az emberek unalmas, céltalan életéről beszél az ördög, számomra nagyon elgondolkodtató volt.. és még most is az.
2022. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%
De rájöhet a hibáira magától is.. pl arra, hogy lusta, rendetlen könnyű rájönni, nem kell hozzá kívülálló személy. arra hogy arrongáns és mellé még nagyképű is.. azt amúgy is megkapja, csak figyelni kell a visszajelzésekre.
2022. dec. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem vagy szép, akkor olvashatsz könyveket tonnaszámra, de pozitív hozadéka nem sok lesz.
2022. dec. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Én olvastam párat, hülyeséget nem írnak, de valójában nem is jók semmire (legalábbis arra biztosan nem, amiről te írsz).


Ha valódi önismeretet akarsz, akkor menj el pszichoterápiára. Ott derül ki igazán, hogy mit miért gondolsz úgy ahogy, ok-okozat.


Én rákényszerültem 1 időben hogy pszichológushoz járjak, szkeptikus voltam és egyébként sokat nem is voltam (7-8 alkalom), de ha belegondolok rengeteget segített abban, hogy kicsit másképp szemléljem magamat, a világot.


Amikor önismereti könyvet olvastam ilyen sosem volt. Volt amire így azt mondtam, hogy "hmm, na ez igaz" vagy hogy "hát igen, ezt én is így gondolom", de a személyre szabott terápiához 1 könyv sem ér fel.

2022. dec. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
17%

Könyvekből nem is fogod megismerni magad, max elviszel magaddal 1-1 gondolatot, amin el akarsz indulni. De ez szinte bármelyik könyben benne lehet, még nem kifejezetten pszichológiai könyvben is.

Valódi önismeretre egy jól kérdező pszichológussal tudsz eljutni. Vagy pszichodráma csoport ahol a szakképzett vezetővel át tudod beszélni mit éltél át a szerepben.

2022. dec. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én se tudtam semmit. Éltem az életben céltalanul. Semmi hobbim nem volt. A célom az volt, hogy ne legyenek gondjaim, ami nem egy igazi cél, hanem alap kéne, hogy legyen. Nem is voltam boldog. Csak teltek a napok.


Kutakodtam, hogy milyen hobbit próbáltam már és milyet lehet még. Mit szerettem és mi kötött le. Aztán rájöttem, hogy tesiórán a maximumot hoztam és az izmaimat otthon is szerettem fejleszteni. Elkezdtem testépítő videókat nézni és kipróbáltam. Megszerettem és azóta jobban érzem magam.


Kutakodj magadban, hogy mit próbáltál megtenni a válltozásért és mit nem. Volt e olyan tevékenység a multadban ami lekötött.

2023. febr. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!