Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki skizofrén és hangok...

Aki skizofrén és hangok szólnak hozzá az rendesen hallja a hangokat a fülével, vagy csak úgy mint mikor gondolkodik az ember?

Figyelt kérdés
Tehát ha nekem olyan gondolataim vannak hogy így random előjön hogy "dögölj meg" pl, de nem hallom akkor az még nem skizofrénia ugye?

2022. dec. 31. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Hallja. Ha viszont ilyen gondolataid vannak, akkor nem ártana pszichiáterhez menni.
2022. dec. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olyan, mintha skizofrén lennék mert téveszmés gondolataim vannak néha ezért barátaim sincsenek mert megsértődés után elégge ki tudok törni és ha visszavágnak, sok embert érzek ellenségnek folyton olyan gondolataim vannak amik ilyesmik, amit írtam, meg ilyen "kinyírlak" persze nem csinálnék ilyet csak elég fusztrált vagyok, meg néha egy időre magamba roskadok és nincs kedvem beszélni se. Mármint gondolkodok mi lehet a bajom. Átgondolva a gyerekkorom meg az örökletes dolgokat lehet van gond, de a nap nagy részében én leplezni tudom, kivéve mikor nem. Tehát én nem engedek magamhoz senkit közel jó ideje, mert akkor találkozna ilyen oldalammal is.
2022. dec. 31. 08:47
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Hány éves vagy?

Itt nem tudunk diagnosztizálni, de mindenképp érdemes kezdeni ezzel az állapottal valamit.

2022. dec. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lassan 30. De már sulis koromban se szóltam senkihez, ott még annyit mondtak, hogy depresszió, de amúgy bizonyos érzések nem múltak el. A másik hogy szerencsére munkahelyeken tudtam leplezni magam és nem bukott ki a dolog, habár a hangulatingadozások meg a szótlanság mindenkinek feltűnik mikor leplezni sincs kedvem magam. Meg sokszor ellent mondok magamnak. Én akartam menni kivizsgálni magam de nem tudom hogy kell vagy hova kell menni. Ilyennel is problémáim vannak hogy nem értek ilyen dolgokat mit hol kell intézni. Meg amúgy nem akarom, hogy tudjonak róla, mert így is nehéz volt munkát keresni az antiszociális dolgok miatt. Az a szerencse hogy emberek véleménye nem érdekel csak akit közel engedek magamhoz, de olyan meg már nincs. Bár azoké se annyira. Bakizok dolgokkal aztán fusztrált leszek hogy emberek ilyenen felkapják a vizet pedig egy életünk van meg amúgy alig van értelme bárminek.
2022. dec. 31. 08:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul mondtam, mert most kicsit érdekelne vélemény ezzel kapcsolatban, bár ahány dmber annyi vélemény. Semmi se biztos sehol.
2022. dec. 31. 08:57
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell, hogy tudjanak róla. Amit az orvosddal beszélsz meg, azt nem tudhatja meg harmadik fél. Egy sima pszichiáterhez érdemes elmenni kivizsgálásra. Ő majd tovább küld pszichológushoz, ha úgy ítéli meg, hogy szükséged van pszichoterápiára.
2022. dec. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, lehet ez skizofrénia.


Beszélgettem régebben olyan skizofrénnel, akinek nem voltak hallucinációi, se hangjai, se téveszméi.

2023. jan. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!