Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amikor éjszaka kimegyek...?

Amikor éjszaka kimegyek...?

Figyelt kérdés

Amikor éjszaka kimegyek a szabad ég alá, rettegek, hogy bármikor meghalhatok, történhet bármi a Földdel és kizuhanok az űrbe, stb. Ez mitől van? Mit tehetnék ellene?


26f



2023. jan. 9. 01:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Én csak attól, hogy valaki felbukkan a sötétből és megöl. Nem tudom én sem, hogy mit lehet ezzel tenni. Így az éjszakai csillagnézés konkrétan kuka.
2023. jan. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

Az éjszakai csillagnézés pedig nagyon jó dolog, csak nekem meg az a problémám van, hogy fordított tériszonyos vagyok. Felfelé nézéstől vagyok rosszul.


Sokszor mikor felnézek akaratlanul elképzelem, ahogy hirtelen valami kötél belém akad aminek a végét fent a magasban egy repülőgép húz és magával ránt. Rettegek attól, hogy felfelé repülök.

2023. jan. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
A józan ész hiányától: azért durván téveszmésnek kell lenned hogy azt hidd "kizuhanhatsz" az űrbe. Gravitáció megvan?
2023. jan. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
És még én írok ki ide baromságokat.. :))))
2023. jan. 9. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, megvan a gravitáció. Nem mondanám magam tájékozatlan embernek. Lehet valami feldolgozatlan traumám van, ami ilyen hülyeségekben jelenik meg? A gyerekkoromban nagyon rossz körülmények között éltem.
2023. jan. 9. 07:49
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
A gondolataidtól van. Gyárts magadnak egészen más gondolatokat a témáról, az okát talán még szakember sem tudná kideríteni. Benned van, ki tudja, mitől. Az új gondolataidat, amik a biztonságérzetedet erősítik, akár írd is le, hogy minden egyes nap elolvasd. Azt mondják, kb. 30 napig kell minden egyes nap tanítanod az agyadat az újra, hogy a régi, ártó beidegződések kicserélődjenek benned. Erre pont jó a saját kezeddel, tollal írt megnyugtató, biztató szöveg olvasgatása. Olyan (tudom, furcsa) mint ha te a nagy és okos felnőtt megtanítanád a kisgyereket bátornak lenni, bízni önmagában. Igen, a sok gyerekkori trauma hosszan tartó, kiszámíthatatlan következményekkel jár, ezt még tudja sokszorozni, ha mások ezt bagatellizálják, főleg ha még tagadják is. De tudsz magadon segíteni, állításokat fogalmazz meg amik erősítenek. A nem szó ne szerepeljen a szövegben.
2023. jan. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Ezek kényszeres gondolatok. Nyugi, nem vagy bolond. Ez más. Van ilyen sajnos, de menj el egy pszichiáterhez ő segít felszínre hozni valami régi, el felejtett traumát a múltból. Ez gyógyítható.
2023. jan. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

"A józan ész hiányától: azért durván téveszmésnek kell lenned hogy azt hidd "kizuhanhatsz" az űrbe. Gravitáció megvan?"


Szerinted a kérdező nem ismeri a gravitációt? Én kényszerbeteg vagyok és ennél meredekebb dolgoktól is félek, sajnos a magadfajta szerint akinek ilyesmi félelmeik vannak, azok tudatlanok, hülyék.

2023. jan. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8, az ilyeneken én még mindig meglepődök, érdekes lenne tudni, az ilyen ideböfögésekkel vajon mit kompenzálnak nagytudású kommentelőtársaink. Arra szoktam gondolni, biztos segíteni akart, csak nem sikerült. :)

Nekem középiskolában volt egy imádnivaló töritanárom, nála értelmesebb, tájékozottabb és mindemellett jószándékúbb, segítőkészebb embert nehezen találni. És neki is valami kényszerbetegsége lehetett, mindennek csak a sarkát fogta meg két ujjal. A kilincset, a napló lapjait, bármit amihez hozzáért, és utána rögtön megtörölte a kezét. Sajnos már ott a gyerekek között is látszott, ki van emberből. Tényleg szép lenne, ha a racionális végiggondolás meg tudná oldani ezeket az életeket megbéklyózó gondokat, mégis azt remélem, hogy tud segíteni valamennyit, ha folyamatosan próbáljátok kicserélni a félelmeket keltő gondolatokat. Hogy ne a régi, rossz beidegződések uraljanak benneteket, vagy ha jön a rossz gondolat, le tudjátok állítani. Drukkolok nektek, és kívánom, minél kevesebb okoska akarjon még inkább egyet gáncsolni rajtatok, miközben csak a tudatlanságukat reklámozzák. De hát ugye, kell a figyelem, mindegy milyen módon.

2023. jan. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
"Szerinted a kérdező nem ismeri a gravitációt? Én kényszerbeteg vagyok és ennél meredekebb dolgoktól is félek, sajnos a magadfajta szerint akinek ilyesmi félelmeik vannak, azok tudatlanok, hülyék." És a magadfajta meg felsőbbrendűnek képzeli magát... A kényszeres gondolatokat CSAK a realitással lehet legyűrni. Nagyon jól tudom. Ellenben a hiszti hogy "mindenki más hülye, nem tudja milyen ez" csak megerősít abban hogy semmit sem tehetsz, tehát szar irány. De tutujgasd csak magad, attól nyilván jobb lesz
2023. jan. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!