Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ne vágyjak a halálra?

Miért ne vágyjak a halálra?

Figyelt kérdés

2023. jan. 11. 00:12
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

10: fair v nem fair, a depresszio vagy kiegettseg egy biologiai folyamat, amit ugy kepzelj el, mint pl egy diabetest, csak az ez az agyadon belul tortenik.

A kerdesed olyan, mintha azt kerdezted volna, fair-e vesemedence gyulladast kapni amikor melozni kell es nincs kaja. Ha ez van akkor ez van, es szerintem ez is egy lehetoseg.


Sajnalom a szitudat, hasonlokepp letezem, csak nem gyari meloval, de felfoghatjuk annak is. Az antidepinek semmilyen rossz hatasa nincs a szervezetre, illetve azt csinalja, hogy potolja a rosszul funkcionalo neuronok altal okozott "anyagcserezavart" az agyban. Ne keverd a nyugtatokkal kerlek. Volt reszem mindkettoben, elobbi segitett, aztan szepen abbahagytam. Utobbi is segit, csak epp fuggest okoz.


En a magam neveben irtam, te is a sajatodban. Nem vagyunk egyformak-szerencsere- igy legalabb tanulunk egymastol. Nagyon oszinten, szivbol kivanom, hogy kibird a gyari melot es javuljon a helyzeteted. <3

2023. jan. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

A frontinnak mar függője is vagyok, évek óta… nem is fogok róla lejönni

Félreértesz, meg nem vagyok gyári melóba mert jelenleg az ágyból alig tudok kikelni, de ha elfogy a maradék kis pénzem oda kellene majd menni, ami helyett sokkal jobb az éhhalál

Ahelyett hogy havi 180k ért kb szart lapátoljak fiatal nőként….

Antidepi meg csak annyira jó hogy olyan rohamaim voltak tőle hogy majdnem kiugrottam az ablakon…

2023. jan. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
91%

Antidepi fokozza a tneteket az elso 4-6 hetben, ez ido alatt a doki ad frontint vagy xanaxot, es utana az mar nem kell, ha lement a tuneteket fokozo elso par het.

Biztos, hogy a gyari melo marad? Ez esetben en is inkabb az ablakot valasztanam, es fizikailag sem birnam ezer okbol. Nade mihez ertesz? Tudsz pl kerttel boldogulni? Kezmuveskedni? Vezetsz-e? BIZTOS, hogy csak a gyari melo van? Vagy a paniktol-miszerint nincs kaja- kapkod az agyad es nem gondol at minden lehetoseget... Lehet, hogy ez van?

2023. jan. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Persze csak ahhoz be is kellene feküdni a pszichiátriára, ahova nem tudok mert nincs fedezve a tb-m….

Hogy segítene azon a frontin ha már eleve minden nap szedem évek óta?

Mennyit vegyek be egy nap? 3mg-?

Mivel semmilyen végzettségem nincs, csak érettségi, nem tudok teljesíteni sehol, szociális fóbia, depresszió, agora fóbia, vajon hol tudnék elhelyezkedni?

Marad a meki, gyári meló, futarkodas, takarítás… tudom hogy sok ember így el, de ehelyett én inkább tényleg éhen doglok…

Most 8 óra van és ma sem ettem meg semmit mert már csak tészta van itthon meg krumpli…

2023. jan. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
71%
Te egeszen hasonlo szemelyiseg lehetsz, mint en.... Nem, nem kell befekudni a pszichiatriara ehhez, egyaltalan nem. Siman felirja egy pszichiater. Frontinra nem beszellek ra mert megizzadsz mire lejossz rola es na AAAAZ nem mindenkinek jon ossze befekvosdi nelkul. Arufeltolto? VAN KERTED? Vagy egy erkelyed vagy barmid? Az kajaban sokat segitene, abban, hogy mit hova szorj el amibol kaja lesz meg en segitek szivesen. Beszelsz nyelvet? Nemetet vagy angolt alapszinten? Ha igen, vagy meg tudod tanulni az egyiket alapszinten meg mielott ehenhalsz, van egy otletem, ami gyors penz, csak ki fog idegelni: nemeto v iorszag bentloakasos idosgondozo. Kb 3 het egy turnus es ez alatt egesz jol lehet keresni, mikozben kaja meg lakber nincs, igaz, nyugalom sem, de ki lehet birni, ha minden mas lehetoseg kilove. Hiany van beloluk. En igy kezdtem anno, amikor szakadt minden kotel es a cerna is.
2023. jan. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
57%

Angolul folyékonyan beszélek de azt sem tudom hasznosítani…

Dehogynem kell befekudni hozza… ilyen SZAR állapotban mint amiben én vagyok itthon nem lehet ilyen komoly gyógyszereket beállítani…

Au pair-nek akartam kimenni, de ahhoz meg vezetni kell… amit én sosem fogok tudni, meg hallottam hogy sokszor rányomulnak így a lányokra, nekem meg ezzel már a múltban meggyűlt a bajom, úgyhogy attól is felek…

Pelenkazni, meg fürdeni időseket én nem tudok, ne haragudj… az arufeltoltes meg = gyari munka…

2023. jan. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
18%
Okes, nem kell vezetned, ha nyanyakat vagy papakat etetsz es itatsz, felugyeled a gyogyszereiket, ha folyekony vagy angolbol, nyertel. NE NYAFOGJ. Csinald. Segitek, ha szeretned, voltam a helyzetedben....Nagyon is. Befekudni nem kell az antidepi felirashoz, a xanaxrol lemaszasrol viszont sanszos. Lattam a multkori kiirasodat, es oregapam szavai jutnak eszembe rola: egyvalamit bansz meg az eletben, nem a rossz donteseket, nem. Hanem a nemcselekvest. KELJ FEL ES JARJ a kutyauristenit, ha en egy ongyilkolaszas utan kepes voltam ra narci szuloi haterrel es ferjjel a puttonyomban es ehhez elobb meg kellett tanulnom angolul 42 evesen, ugy, hogy elotte eros karrierem volt otthon, akkor megcsinalod! Jobb, mint kvulni, jobb, mint a gyari melo. 3 hetet kibirsz. Te dontesz, en ennyit tudtam...
2023. jan. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

16


Ha nem az USA-ban akarsz au-pair lenni, akkor itt Európában nem elsődleges elvárás a jogsi, simán lehet találni olyan családokat, ahol nem kell vezetni. Ha meg a nyomulástól félsz, akkor válassz elvált anyukás családot. Vannak közvetítéssel foglalkozó irodák, ahogy a családoknak vannak elvárásaik, te is meghatározhatod, hogy milyen családot keresel.

2023. jan. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
54%
Tanuld meg kedves "oreganyadtol", hogy nem az okos meg a szep meg az agyoniskolazott marad eletben es BOLDOGul, hanem az, aki alkalmazkodni kepes. Az elet meg igazsagtalan, fair vagy nem fair -ezen kattogni nem visz elore. 17-es voltam es mindent leirtam, ami nekem anno segitett. Tobbet en nem tudok, hatha masok igen. Ha kellek, megtalalsz. <3
2023. jan. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
54%
10-es, budapesti vagy? Mert ha igen, akkor miért éhezel? Vannak ételosztós, népkonyha helyek. Elmész és kapsz meleg ételt. Közben megismerkedsz emberekkel és lehet, hogy rá fogsz jönni, hogy van, akinek sokkal rosszabb nálad.
2023. jan. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!