Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok, ez normális?

Skizofrén vagyok, ez normális?

Figyelt kérdés

Próbálok mindig gondolkodni, hátha hat egy gondolat, vagy koncentrálni egyre. Valami olyasmire, hogy "egészséges vagyok", ezt átérezni, koncentrálni rá, stb. Van, hogy egy ideig működik, jobban vagyok tőle, de egy idő után már csak üres szavak lesznek, nem lesz hatása. Más eszközöm nincs, a gyógyszerek nem segítettek soha. Maga a betegség is így kezdődött részben, hogy gondolkodtam, lehet, hogy ez maga az egyik probléma, és sosem fog segíteni semmilyen gondolat?

Amúgy fizikailag szerintem ezek a gondolatok működnek, ha fáj valamije az embernek, beteg, stb., sokszor nagyon jó hatással van, ha arra gondol az ember, hogy meggyógyul.

Talán maga a motiváció is fontos lenne, de ez is mindig elillan. Hiába gondolok valamire, hogy miért kéne meggyógyulnom, pl. gyorsan meg fogok halni így, stb., egy idő után nincs hatással, talán megszokja az ember a gondolatot, helyzetet, és már nem hat rá. Maga a betegség is jelentősen csökkenti a motiváltságot, sőt az akaratot is.



2023. jan. 13. 10:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Lakást kitakarítottad már?


Rengeteget segít a fizikai munka a mentális problémákon...

2023. jan. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

1: ja, hogy a skizofréniája mellé még a kényszerbetegség is alakuljon ki nála. :D


Kérdező, szedd a gyógyszereket, figyelj oda az alvásra, sportra, minőségi kapcsolatokra, hogy legalább az életed ezen része legyen rendben.

2023. jan. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
2-es: látom, megértetted a lényeget! :D
2023. jan. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Megértettem, csak magas volt a labda! :D


Jobb, ha takarít, mint marhaságokon gondolkodik.

2023. jan. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

nem hatnak a gyógyszerek. de az normálsi, hogy az ember gondolatokra gondol, hátha hatnak? mások nem csinálják ezt? én minél többször próbálom, lehetőleg minden pillanatban... amennyire lehet.

próbálok az agyamra gondolni, hogy az egészséges. többféleképp szoktam. arra, hogy normálisan viselkedem, vagy arra, hogy fizikailag egészséges az agyam, vagy arra, hogy a lelkem, belsőm egészséges. motivációkra is keresek okot, az akaratom, vagy valamiért muszáj. nem tudom, hogy hol a hiba. lehet, hogy ez az egész módszer az, ami nem normális egy egészséges ember számára

2023. jan. 13. 12:50
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

4: ugye?! :)


Hát régen, amikor az emberek még a jó levegőn dolgoztak, jól elfáradtak, nem is volt idejük meg kedvük hlyeségeken agyalni, nem is volt annyi mentális beteg, mint ma!


De egyébként tényleg jót tesz a léleknek a takarítás!!

2023. jan. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
5: egy gyógyszer sem fogja megoldani a valós problémáidat...!
2023. jan. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
7, pedig sokan mondják, hogy a gyógyszerektől teljesen elmúltak a tüneteik... Én csak nézek ki a fejemből. Egy gyógyszertől elmúlna, hogy az ember teljesen infantilis, szorong, szociális fóbiája van, tompák az érzelmei, nincs motiváltsága semmire, nem érzi a lénye, teste határait, bizonyos téveszméi vannak ugyanazokról a dolgokról, lelkiismeretfurdalása van, nincs akarata, önállósága, etc.... Irigylem azokat, akik csak 50%-ban tünetmentesek.
2023. jan. 13. 12:56
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: igen, a normális emberek is szokták mantrázni a pozitív gondolatokat. Pesszimista hozzáállással nem nagyon lehet elboldogulni a mai világban. Szerintem nincs ezzel gond, picit túlagyalod.
2023. jan. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"pedig sokan mondják, hogy a gyógyszerektől teljesen elmúltak a tüneteik.."


8-as: CSAK A TÜNETEIK!!


De az ok nem.


És minden gyógyszer okoz hosszútávon más tüneteket is....


Nem jobb lenne az alapproblémát megszüntetni?

2023. jan. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!