Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Végtelenül boldogtalan vagyok,...

Végtelenül boldogtalan vagyok, és az életem kilátástalan. El akarok aludni örökre, de nem akarom hogy a családom fájdalmat éljen át. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy hosszú ideje (évek) húzódó depresszióban vagyok.

Jártam több pszichológusnál, szedtem gyógyszereket, próbálkoztam az egészséges életmóddal, hobbikkal, randizással, vásárlással, ivással, sporttal, iskolára koncentrálásával, iskola otthagyásával, a verbálisan erőszakos apámat kizártam az életemből, stb. Szóval így érzem hogy ami eszembe jutott azt mindent kipróbáltam legalább néhány hónapig. Van amitől évekig vártam a csodát de semmi.


Én egyszerűen nem tudom felfogni, hogy mások miért akarnak élni. Az élet fáj. Ha elmondom valakinek hogy mennyire boldogtalan vagyok, csak rákontráz, hogy neki rosszabb és ő kibírja. De MIÉRT akarja bárki is kibírni ezt?

Nem vagyok vallásos, szóval menyország és társai engem nem motiválnak.



A családom azt mondja, hogy ők nem akarnak engem szenvedni látni, de közben azt akarják hogy éljek és nekem az csak szenvedés. Ha ők folyamatosan boldogtalanok lennének és meg akarnának szabadulni a fájdalomtól az élettel együtt én elengedném őket. Lehet hogy beleszakadna az egész szívem, de akkor se lennék ilyen önző.



Köszönöm annak aki elolvasta.

Ha egy mód van rá nem kérek becsmérlő üzeneteket, de ha igazán boldoggá tesz titeket azért elküldhetitek.


2023. jan. 14. 18:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%
Hány éves vagy? Férfi vagy nő vagy?
2023. jan. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

Keress magadnak egy CÉLT!

Ami miatt érdemes élni! Legyen ez egy diploma megszerzése, vagy bármilyen iskola.

Egy gyermek, egy kisállat, írás, olvasás, bármi!

És ha nő vagy, hallgasd Kollár Annát! Nekem segített! Vagy ha tudsz angolul, akkor Radhi Devlukia, Jay Shetty, Dhar Mann motivációs trénereket is érdemes hallgatni!

2023. jan. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

"De MIÉRT akarja bárki is kibírni ezt? "


Azért mert a szeretteid azok amik életben tartanak.


Az élet ajándék. Csak kevesen értékelik. A mai világ emberét elvakítja a pénz, a kütyük, az ital, a gyógyszerek, a drogok.


Leírtad, hogy évek óta depressziós vagy. Miért? Mi az oka? Mitől alakult ez ki?

2023. jan. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#1


24/N

Jogos, elfelejtettem kiírni.



#2

Sajnos már két egyetemről buktam ki. Egyébként nagyon jó ötlet lenne :(

Jelenleg az hogy egy 8 órás munkára képes legyek az is túl sok.



#3


Őszintén szólva fogalmam sincs. Nem tudom egy konkrét eseményhez kötni. (Tudom hogy sok embernél van katalizátor, pl haláleset vagy baleset vagy ilyesmi de nálam nem volt.)

Azt tudom hogy óvodáskoromban próbáltam először ártani magamnak.

2023. jan. 14. 18:57
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Néhány kérdést tennék fel.

Milyen olyan pillanatokat tudsz felidézni, amikor boldog voltál? Milyen élmények, körülmények voltak akkor?


Nincs-e kedved elmenni egy kicsit valamerre és önkénteskedni, világot látni? Az önmagadról a befele figyelésből egy kicsit kifelé, másfelé fordulni? Próbáltál-e már észrevenni, apró kis jó pillanatokat, szépségeket az életben?

2023. jan. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Segíts magadon azzal, hogy másoknak segítesz! Akár szakmával (pl. ápoló, szocmunkás), akár önkénteskedéssel (pl. civil szervezetek, kutyamenhely - akár vállalj csak sétáltatást). Szerintem az ilyenekből is remekül lehet töltekezni.
2023. jan. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Szakember felkeresése. ha egiyk enm segít akkor a következő.
2023. jan. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"Jártam több pszichológusnál, szedtem gyógyszereket, próbálkoztam az egészséges életmóddal, hobbikkal, randizással, vásárlással, ivással, sporttal, iskolára koncentrálásával, iskola otthagyásával, a verbálisan erőszakos apámat kizártam az életemből, stb. Szóval így érzem hogy ami eszembe jutott azt mindent kipróbáltam legalább néhány hónapig. Van amitől évekig vártam a csodát de semmi."


Én csak erre reagálok, tapasztalatból is beszélek, voltam mélyen.


Az a helyzet, hogy nincs csoda és nincs csettintés és ez nem úgy működik, hogy egyik nap felkelsz és azt érzed hogy minden rendben. Ilyen nincs, egyébként szerintem senkinek sincs (mindenkinek vannak problémái), de gondtalan élet az nincs.


Írtad, hogy kipróbáltad az egészséges életmódot, randizás blabla., de ezek pusztán ötletek, ezektől nem fogod jól érezni magad. Meg kell tanulnod az élet mechanizmusát és meg kell találnod ami számodra esik jól. Írhatom én, hogy olvass el minden hónapban egy könyvet mert az mennyire jó dolog ha amúgy utálsz olvasni mint a fene. Mondhatom hogy járj konditerembe, ha abszolút nem mozgat az a világ.


A cél az, hogy találj olyan dolgot, amit te magad szeretsz. Nem kell megrögzötten szeretni, csak amire azt mondod hogy "ez végül is nem rossz". Ez az egyszerű sétától kezdve a balettig lehet akármi.


Az emberek ott rontják el, hogy csodát várnak. Nincs csoda. Élj, törekedj arra, hogy olyan dolgokat csinálj amit szeretsz. Ez élethosszig tartó "küldetés", mint mondtam, nem fogsz felébredni egy reggel és azt mondani, hogy minden rendben, és nem fogja senki megveregetni a vállad majd egy nap, hogy "ez igen".

2023. jan. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"Az emberek ott rontják el, hogy csodát várnak. Nincs csoda. Élj, törekedj arra, hogy olyan dolgokat csinálj amit szeretsz. Ez élethosszig tartó "küldetés", mint mondtam, nem fogsz felébredni egy reggel és azt mondani, hogy minden rendben,"



Szóval ami most sz*r az örökre ugyanilyen sz*r lesz. Ez gyakorlatilag a reménytelen definíciója. :(



Az önkénteskeeesre reagálva: jelenleg egy nyolc órás munkát se vagyok képes elvégezni. Anyagilag hatalmas bajban vagyunk már most. Ha van egy szikrányi energiám azt a pénzkeresésre kell fordítanom.

2023. jan. 15. 14:11
 10/21 anonim ***** válasza:
68%

De miért nem vagy képes elvégezni? Levágták a karod? A lábad?

MI A GOND konkrétan? Hidd el, másoknak sokkal nagyobb szarban vannak, sokkal rosszabb helyzetben, mégsem keresegnek!

2023. jan. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!